Slib velkého šéfa neplatí. KHL zakázala Višňovskému hrát

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2013 14:05
Vedení KHL změnilo názor. Slovenský obránce Ľubomír Višňovský hrát za Slovan nesmí, dokud nedostane povolení od New York Islanders.
Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě.
Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Slib šéfa KHL Alexandra Medveděva už neplatí. Vedení soutěže jen pár hodin před začátkem utkání mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava zakázalo start slovenskému obránci Ľubomíru Višňovskému.

Důvodem je platný kontrakt Višňovského s New York Islanders. Slovan to uvedl v prohlášení na svém webu.

"Vedení Kontinentální hokejové ligy zamítlo kontrakt do konce sezony mezi Slovanem a hráčem. Znamená to, že populární Višňovský by už neměl nastoupit v našem dresu ani na ledě O2 areny proti Lvu," píše se na oficiálních stránkách Slovanu.

Smlouva v KHL nebude platná do doby, než Višňovský získá povolení od Islanders, nebo dojde k dohodě a vyrovnání mezi zástupci obou soutěží.

Islanders se služeb jednoho ze svých klíčových hráčů nechtějí vzdát. Višňovský zase netouží po návratu do NHL. Během výluky si totiž angažmá v Bratislavě zamiloval.

KHL dnešním rozhodnutím dodrží slib, který původně zámořské konkurenci dala - všichni hráči se po konci výluky vrátí. I navzdory tomu ale šéf ligy Alexandr Medveděv v minulém týdnu Višňovskému slíbil, že může nadále hrát a všechny případné problémy sám vyřeší.(čtěte ZDE!).

Podle Slovanu budou zástupci obou soutěží Višňovského případ řešit v blízké budoucnosti.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy