Slib velkého šéfa neplatí. KHL zakázala Višňovskému hrát

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2013 14:05
Vedení KHL změnilo názor. Slovenský obránce Ľubomír Višňovský hrát za Slovan nesmí, dokud nedostane povolení od New York Islanders.
Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě.
Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Slib šéfa KHL Alexandra Medveděva už neplatí. Vedení soutěže jen pár hodin před začátkem utkání mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava zakázalo start slovenskému obránci Ľubomíru Višňovskému.

Důvodem je platný kontrakt Višňovského s New York Islanders. Slovan to uvedl v prohlášení na svém webu.

"Vedení Kontinentální hokejové ligy zamítlo kontrakt do konce sezony mezi Slovanem a hráčem. Znamená to, že populární Višňovský by už neměl nastoupit v našem dresu ani na ledě O2 areny proti Lvu," píše se na oficiálních stránkách Slovanu.

Smlouva v KHL nebude platná do doby, než Višňovský získá povolení od Islanders, nebo dojde k dohodě a vyrovnání mezi zástupci obou soutěží.

Islanders se služeb jednoho ze svých klíčových hráčů nechtějí vzdát. Višňovský zase netouží po návratu do NHL. Během výluky si totiž angažmá v Bratislavě zamiloval.

KHL dnešním rozhodnutím dodrží slib, který původně zámořské konkurenci dala - všichni hráči se po konci výluky vrátí. I navzdory tomu ale šéf ligy Alexandr Medveděv v minulém týdnu Višňovskému slíbil, že může nadále hrát a všechny případné problémy sám vyřeší.(čtěte ZDE!).

Podle Slovanu budou zástupci obou soutěží Višňovského případ řešit v blízké budoucnosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy