Slib velkého šéfa neplatí. KHL zakázala Višňovskému hrát

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2013 14:05
Vedení KHL změnilo názor. Slovenský obránce Ľubomír Višňovský hrát za Slovan nesmí, dokud nedostane povolení od New York Islanders.
Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě.
Hokejista Lva Jakub Voráček mezi Ľubomírem Višňovským, Jaroslavem Jánusem, Michalem Miklíkem, Ivanem Švarným a Liborem Hudáčkem (zleva) v utkání KHL proti Bratislavě. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Slib šéfa KHL Alexandra Medveděva už neplatí. Vedení soutěže jen pár hodin před začátkem utkání mezi Lvem Praha a Slovanem Bratislava zakázalo start slovenskému obránci Ľubomíru Višňovskému.

Důvodem je platný kontrakt Višňovského s New York Islanders. Slovan to uvedl v prohlášení na svém webu.

"Vedení Kontinentální hokejové ligy zamítlo kontrakt do konce sezony mezi Slovanem a hráčem. Znamená to, že populární Višňovský by už neměl nastoupit v našem dresu ani na ledě O2 areny proti Lvu," píše se na oficiálních stránkách Slovanu.

Smlouva v KHL nebude platná do doby, než Višňovský získá povolení od Islanders, nebo dojde k dohodě a vyrovnání mezi zástupci obou soutěží.

Islanders se služeb jednoho ze svých klíčových hráčů nechtějí vzdát. Višňovský zase netouží po návratu do NHL. Během výluky si totiž angažmá v Bratislavě zamiloval.

KHL dnešním rozhodnutím dodrží slib, který původně zámořské konkurenci dala - všichni hráči se po konci výluky vrátí. I navzdory tomu ale šéf ligy Alexandr Medveděv v minulém týdnu Višňovskému slíbil, že může nadále hrát a všechny případné problémy sám vyřeší.(čtěte ZDE!).

Podle Slovanu budou zástupci obou soutěží Višňovského případ řešit v blízké budoucnosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy