Tipsport extraliga • 33. kolo • 17:00, konec

6:5
Liberec
9. Adamský (Peterek), 15. Lojek (Adamský), 27. Klimenta (Polanský, Adamský), 37. Adamský (Polanský), 50. Hudler (Hrabal), rozhodující sn. Květoň
20. Nedvěd (Čakajík), 40. Filippi (Nedvěd), 43. Pospíšil (Vantuch), 53. Filippi (Nedvěd, Čakajík), 60. Nedvěd

Vítejte u sledování on-line přenosu z utkání 33. kola hokejové Tipsport extraligy. Třinec po Vánocích hostí na svém ledě Liberec.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Hudler, Orsava - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) – Čakajík, Štich, Jánošík, Čutta, Výtisk, Vitásek, Havíř, Kajínek – Bulíř, Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, Bortňák, Vantuch – R. Vlach, Galamboš, T. Urban.

Oba týmy nastupují na hrací plochu. Vánoční hokej i letos diváky láka, stařičká Werk aréna je velice slušně zaplněná.

0:01

Utkání právě začalo.

1:20

Začalo se opatrně. Až teď poprvé zahrozili domácí. Bekhend Květoně z úhlu ale prolétl asi metr vedle vzdálenější tyče brány Marka Pince.

2:40

Také Hrubec v bráně Třince už má první zákrok. Betonem vykopl pomalé nahození Galamboše.

3:09

Puk se od zadního mantinelu odrazil k Zagrapanovi. Ten z první trefil v první velké šanci jen vyjíždějícího Pince!

3:09

Ve stejném čase rozhodčí poprvé vylučuje. Martin Čakajík dostává dvě minuty za držení protihráče, jenže Třinec přesilovku hrát nebude. Radek Bonk prý simuloval a dostává také menší trest.

4:35

Víšek podržel za bránou Hrubce puk a počkal, až mu najede na střelu Duda. Ten trefil v těžké pozici vnější konstrukci brány.

5:00

Hudler ukázal, co umí. Projel přes dva hráče a dostal se až k Pincovi, jenže střílel vedle.

6:10

Třinec bude hrát přesilovku. Za vysokou hůl je dvouminutovým trestem potrestán Michal Bárta.

7:01

Krásná kombinace Ocelářů na tři přihrávky skrz celé útočné pásmo skončila u Bonka, který před prázdnou bránou promáchl! Liberec vyhazuje.

8:35

Gól! Třinec vede 1:0! Skóre otevírá hodně šťastná rána Martina Adamského, který v rohu hřiště nevěděl co s pukem, a proto ho jen nahodil na bránu. Pinc ale u tyče nedokázal reagovat a možná si nahození sám srazil do brány.

9:45

Třinec pokračuje v tlaku, je zatím jasně lepší. Květoň si najel s pukem až na pravý kruh a hodně nebezpečnou střelou vystrašil Pince, který v poslední chvíli stihl zasáhnout vyrážečkou.

12:00

Liberecké výpady většinou končí už na útočné modré. To se teď snažil změnit nahozením Nedvěd, i u tohoto puku ale byli dříve rychlejší domácí.

12:29

Oceláři pak velmi rychle vyrazili dopředu. Varaďova rána na Pince neprošla, proti střele Rotha vytasil liberecký gólman rukavici.

13:35

Hosté po delší chvíli před Hrubcem, Vitásek ale z otočky před Hrubcem nikoho nenašel, takže se domácí snadno ubránili.

14:37

Gól! Třinec vede 2:0! Martin Lojek se držel toho nejjednoduššího hesla" Když nevíš, co s pukem, vystřel ho na bránu." Za modrou čárou byl totiž v červeném úplně sám, a tak příklepem napálil do puku tak, že Pinc nemohl reagovat. Asistenci si připsal Martin Adamský.

16:07

Domácí jsou nadále lepší. Květoň už byl ve střelecké pozici, ale ještě raději zvolil přihrávku na Hudlera, který akci kličkou zbytečně překomplikoval.

17:32

Peterek zpoza brány viděl napřaženého Adamského a jeho přihrávka přistála přímo na jeho čepeli. Pinc ovšem tentokrát vytáhl nádherný semafor.

18:13

Třinec propadl po špatné přihrávce Růžičky na útočné modré a dopředu mohl hnát Bulíř. Ze samostatného úniku nebylo nic, protože nedokázal zkrotit neposedný puk. Vymodlil si alespoň faul, dvě minuty za sekání dostává Vladimír Roth.

19:15

Na střelu Čakajíka od modré Hrubec dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout.

19:48

Gól! Liberec snižuje na 1:2! Proti ráně Petra Nedvěda to měl ale Hrubec o dost složitější, protože se po křižné přihrávce Čakajíka musel přesouvat k druhé tyči. Nestihl to.

20:00

První třetina skončila.

Ač tomu možná poměr střel na bránu 13:9 neodpovídá, Třinec měl v úvodní dvacetiminutovce jasnou převahu. Domácí brankář Šimon Hrubec moc práce neměl, většinou totiž chytal pouze snadné rány zpoza modré čáry. To Pinc musel vytáhnout několik těžkých zákroků a hlavně díky němu není vedení Ocelářů vyšší.

20:01

Druhá třetina začala.

20:15

Liberec začal s chutí. Nedvěd nahrál před bránu Bulířovi, který těsně přestřelil.

20:55

Domácí se hodně zlobí. Radek Bonk šel totiž sám na bránu, při kličce ho ale zezadu potáhl Radek Duda a bylo po šanci. Rozhodčí přitom faul odpískal, místo trestného střílení ale pouze vykazuje Dudu s menším trestem na trestnou lavici.

22:10

Třinec se nemůže dostat do pásma.

22:29

A když už se to povedlo, hosté do všech střel obětavě popadali a nakonec si také vymodlili útočný faul. Za podražení odchází na trestnou lavici David Květoň. 26 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začne zkrácená přesilovka Bílých Tygrů.

23:00

Liberec už je v pěti, ale puk je za bránou Pince.

23:56

Liberec zamkl Oceláře. Ránu Pospíšila někdo tečoval těsně vedle.

24:19

Až teď se puk dostává do středního pásma, protože Nedvědovi nesedla rána od modré.

25:45

Třinec je kompletní a hnal se do přečíslení. Rákos přiklepl puk Klimentovi, který na brankovišti nedokázal přehodit ležícího brankáře!

26:17

Gól! Třinec vede už 3:1! Jenže teď už to Tomáši Klimentovi vyšlo. Exliberecký útočník si počkal na přihrávku z rohu hřiště a z brankoviště nadvakrát protlačil puk za roztaženého Pince!

27:11

Liberec má šanci snížit. Bude hrát přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Václav Varaďa.

28:00

Jenže Třinec dopře napadá rozehrávku a snadno získává puky, aby je zase rychle poslal zpět za Pince.

28:59

Přesilovka pomalu končí. Hrubec si pořádně nesáhl na puk, a protože jeden z Tygrů stál v brankovišti, vykázal rozhodčí hru do středního pásma.

29:20

Hrubec zasahoval až při hře v plném počtu. Ránu Vításka po ledě vykopl betonem.

29:57

Bonk si v rychlosti vyměnil puk s Varaďou a rázem byl až před Pincem. Jenže byl moc blízko k tomu, aby mohl do kličky a střelou trefil pouze připraveného gólmana.

30:27

Přesilovku bude hrát Třinec. Jan Výtisk dostává dvě minuty za hákování.

31:47

Neskutečná odhodlanost Tygrů, kteří skákali po hlavě do střel Třince. Oceláři si vytvořili zámek a několikrát měli na modré napřaženo Roth s Hudlerem, nebo na kruhu ve své oblíbené pozici Růžička. Ten také tlak bombou do helmy Pince zakončil. Jeho jediná střela prošla až k bráně.

31:47

33:24

Liberec je v plném počtu a Nedvěd útočí. Akci po pravém křídle zakončil rychlou střelou na rameno Hrubce.

36:30

Delší dobu se hrálo převážně ve středním pásmu. Až teď se do šance dostali domácí. Bekhend Květoně letěl nad.

36:14

Gól! Třinec vede už 4:1! Puk se odrazil zhruba čtyři metry před bránu, kde až ke stropu napřáhl Martin Adamský a neskutečnou dělovkou přesně do vinglu málem utrhl hlavu Pincovi. Ten by proti této ráně neměl čas zasáhnout ani jí uhnout!

37:12

Třinci náskok nestačí a dál se žene do útoku. Je z toho další přesilová hra. Šanci domácích totiž faulem řešil Jakub Čutta. Dostává dvě minuty za hákování.

38:32

Třinec hraje bezstarostně a opět naráží na obětavé Tygři. Ti naoplátku vyrazili už podruhé v oslabení do rychlého brejku. Vlach z levého kruhu napálil Hrubce tvrdě do masky a rozhodčí raději přerušil hru.

39:09

Gól! Liberec snižuje na 2:4! Ta bezstarostnost se Ocelářům vyplatila. Do úniku na Hrubce se totiž dostal Tomáš Filippi a rychlou střelou nedal domácímu brankáři při vlastním oslabení šanci.

39:13

Liberec ale dohraje třetinu ve čtyřech. Sotva, co se počet hráčů na ledě vyrovnal, udeřil Petr Nedvěd holí soupeře do obličeje a Třinec bude hrát další přesilovku.

40:00

Druhá třetina skončila.

40:01

Třetí třetina začala.Třinec bude hrát ještě minutu a 42 vteřin přesilovku 5 na 4.

41:00

Pinc na brankové čáře odolal nájezdu hned dvou dotírajících Ocelářů a Liberec puk vyhodil.

41:26

Teď si Pinc poradil i s příklepem Růžičky, podržel puk v lapačce a umožnil spoluhráčům vystřídat.

41:45

Ve chvíli, kdy se Petr Nedvěd vracel z trestné lavice na led, pálil těsně nad znovu Růžička.

43:20

Bortňák dělal před Hrubcem hodně velké dusno a nakonec hledal u vzdálenější tyče volného Víška. Ten už koukal po prázdné bráně, ale promáchl!

43:57

Gól! Liberec snižuje na 3:4! Gólem ale končí zdánlivě nenápadná akce. Tomáš Pospíšil ale tečoval nahození Vantucha přesně za záda Hrubce!

45:35

Třinec mohl vést zase o dvě branky, jenže Klimenta spálil neskutečnou šanci, kterou mu až před prázdnou bránu z rohu vyvezl Bonk!

47:05

Filippi z otočky zkusil pozornost Hrubce, ten puk jistě chytá.

48:06

Růžička sám před bránou netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Pinc už se ohlížel za sebe!

48:53

Na druhé straně špatně rozehrál Hrubec a Bulíř měl před sebou prázdnou bránu, třinecký brankář se ale jako tygr vrhl po puku a zastavil ho v cestě do brány!

49:01

Gól! Nedáš, dostaneš. Třinec už zase vede o dva góly - 5:3. Hrabal nabil mezi kruhy Jiřímu Hudlerovi, který se z první nemýlil.

51:25

Duda pálil jen doprostřed brány a připraveného Šimona Hrubce.

51:41

Liberec bude hrát přesilovku. Tomáš Klouček dostává dvě minuty za hákování.

52:16

Gól! Liberec snižuje na 4:5! Liberec nabídnutou příležitost využívá bleskurychle. Tomáš Filippi chladnokrevně napálil do brány křižnou přihrávku Nedvěda.

54:19

Zíb našel přihrávkou přes celou třetinu u levé tyče úplně volného Martina Růžičku, který dnes už poněkolikáté v jasné šanci selhal. Tentokrát nechal vyniknout fantastického Pince, který se bleskurychle přemístil!

55:27

Duda a spol. zamkli domácí a na brankovišti Hrubce bylo pořádně dusno. Hrabal se nakonec ale zmocnil puku a po mantinelu ho vyhodil ven z pásma.

56:02

Domácí měli na holi rozhodnutí. Adamský uháněl s Polanským do přečíslení 2 na 1, ale chtěl hattrick tak moc, že se rozhodl situaci už z těžké pozice řešit sám. Pinc chytá.

56:58

Nedvěd z otočky vylekal Hrubce, ten reflexivně ramenem dokázal rychlou střelu vytěsnit do rohu.

57:04

Vhazování před Hrubcem. Liberec si bere time-out a Pinc zůstává už tři minuty před koncem zápasu na střídačce!

57:35

Liberec bojuje. Hudlerovi se ale dvakrát povedlo puk dovést alespoň do středního pásma.

58:05

Růžička byl za modrou, ale Víšek po hlavě skočil do jeho rány. Drama pokračuje!

58:24

Hra je ale přerušena. Hudler dostal ránu do oblasti hlavy a krku, už sice sedí na střídačce, ale tři lékaři ho drží za krk a na led spěchá sanitka!

Tohle není vůbec pěkný obrázek. Hudler dojel držející se za krk do sanitky po svých, ta ale zapíná majáky a uhání rychle do nemocnice. Videorozhodčí mezitím do mikrofonu oznámil, že byl Hudler zasažen do krku bruslí některého z protihráčů.

58:38

Už se znovu hraje. Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:06

Liberec tlačí. Nedvěd ale trefil z úhlu pouze výstroj Hrubce.

59:06

Oddechový čas si teď bere unavená elitní pětice Třince.

59:14

Gól! Je vyrovnáno! Liberec v power-play dotahuje náskok Třince - 5:5! Přesně 2 minuty a 10 vteřin trvala power-play hostů, než dokázali srovnat. Nahození Petra Nedvěda se zřejmě od nohy bránícího Oceláře odrazilo za záda Hrubce.

60:00

Třetí třetina skončila.

Liberec ve třetí třetině přehrál Oceláře a zaslouženě dosáhl vyrovnání, třebaže měl při sérii několika velkých šancí Třince velké štěstí. V závěru možná Oceláři ale mysleli na vážné zranění Hudlera, kterého s poraněním krku po zásahu bruslí odvezla z ledu sanitka. Za malou chvíli začne prodloužení.

60:01

Prodloužení začalo.

61:10

Růžička s Polanským pálili na bránu, ani jeden pokus ale až k Pincovi nedolétl.

61:23

Na druhé straně vychytal u levé tyče Hrubec Radka Dudu.

63:35

Třinec v přečíslení 3 na 1. Roth hledal Květoně a ten netrefil prázdnou bránu!

64:05

Čakajík trefil z mezikruží břevno!

65:00

Prodloužení skončilo.

Po úpravě ledu určí vítěze samostatné nájezdy.

Liberec na nájezdy mění gólmana. Třineckým střelcům se postaví Tomáš Vošvrda.

Jako první se rozjel domácí Josef Hrabal. Vošvrdu si sice položil na zem, ale nedokázal přehodit jeho beton.

Nedává ani Petr Nedvěd. Hrubec jeho ránu vytěsnil ven lapačkou.

Martin Růžička dává! Položil si Vošvrdu a se štěsím poslal puk pod jeho betonem.

Parádní výkon ale potvrdil na druhé straně i Tomáš Filippi. Nic nevymýšlel, vystřelil a Hrubec neměl nárok.

Třinec vede 2:1 a Liberec musí třetí nájezd proměnit. David Květoň vymíchal Vošvrdu a zakončil pod břevno.