Sledovali jsme ŽIVĚ: Semifinále Česko - Švédsko 2:5

13. 5. 2011 18:40
Online přenos ze semifinále na světovém šampionátu na Slovensku.

Minuta po minutě

- Děkuji za pozornost a těším se u dalších online reportáží nashledanou.

- V bratislavské Orange aréně zní švédská státní hymna. Mladý tým Tre kronor si zahraje finále. Čechy čeká pouze utkání o třetí místo.

- Nejlepším hráčem českého týmu vyhlášen po zásluze střelec dvou branek Patrik Eliáš. Na druhé straně se pocty dostává Mikaelu Backlundovi.

60. Je dobojováno, utkání skončilo.

60. Patrik BERGLUND ujel všem a v poslední minutě zakončuje do prázdné branky. Definitivně tak posouvá Švédy do finále. Stav je 5:2.

59. Přerušená hra minutu a půl do konce třetí třetiny. Ondřej Pavelec už zůstává na lavičce, Češi zkusí power play.

58. Židlický vodil puk po útočném pásmu, zajel za branku a čekal na spoluhráče. Před branku ale nikdo z nich nesjel.

57. Pavelec vyrazil nepříjemnou střelu Erikssona.

56. Švédové drží puk daleko od své branky.

55. Patrik ELIÁŠ vykřesává naději! Je to 4:2. Skvěle zabojoval Rolinek, přihrál Voráčkovi a ten vyzval Eliáše ke skórování. Útočník New Jersey Devils trefil nádherně.

54. Rachůnkovu střelu srazili obránci do ochranné sítě.

53. Gól byl nakonec připsán Marcusi Krugerovi.

53. A z brejku Češi inkasují počtvrté. Puk za Pavelce dotlačil SILFVERBERG. Čeští hokejisté se pak sesypali jako vosi na hlavního rozhodčího, předchozí faul na Rolinka byl evidentní.

53. To už rozhodčí malinko přehnali. Přehlédli jasný faul na Rolinka.

52. Na českých hokejistech je vidět, jak moc chtějí. Prosadit se však nemohou.

50. Rozhodčí ještě prohlíží na videu Silfverbergovu střelu. Rozhodnutí je ale bleskové, gól to nebyl.

50. Hubáčkovu střelu zblokoval obránce. Češi už hrají pouze na tři útočné formace.

49. Už mohlo být definitivně rozhodnuto. Švédové znovu jeli ve třech proti jedinému obránci, Silfverberg zvolil střelu a trefil levou tyč české branky.

49. Alois Hadamczik si vzal oddechový čas.

49. Švédsko vede 3:1. Seveřané postupovali ve třech proti jedinému českému obránci, Backlund podržel puk do poslední možné chvíle a pak našel osamoceného ERIKSSONA, který už měl snadnou pozici.

48. Velkou šanci měl kapitán Rolinek, který se ocitl sám v mezikruží, ale minul. Dorážku Eliáše z ostrého úhlu už si pokryl Fasth.

47. Škoulova střela mířila pouze do náruče švédského gólmana Fastha. Ten má nastřelený palec a jede na střídačku nechat se ošetřit.

45. Marek nahodil před branku, kde byl Voráček. Puk po jeho teči poskakoval po brankovišti.

45. Češi jdou za vyrovnáním. Eliášovu střelu zachytil Fasth, vhazovat se právě před švédským brankářem.

44. To je škoda, Plekanec teď mohl spíše přihrávat. Češi se řítili ve třech proti jedinému obránci, útočník Montrealu ale chybně zvolil střelu.

44. Fenomenální Pavelec a jeho další záchrana českých nadějí. Tentokrát kladenský odchovanec zlikvidoval samostatný únik Berglunda.

42. Škoula pěkně našel Patrika Eliáše, kterému ale střela z voleje nesedla a dorážející Milan Michálek už nemohl puk dostat za Fastha.

41. Začala třetí třetina.

- Ve druhé třetině jsme mohli sledovat naprosto zrcadlový herní obraz. O poznání lepší tentokrát byli Švédové, kteří skvěle bruslili a vypracovali si spoustu vyložených šancí. Češi mohou děkovat pouze Pavelcovi za to, že neprohrávají o víc než jeden gól.

- Hraje se úžasný zápas plný dramatických momentů na obou stranách. Češi vedli, švédský tým ale dvěma góly skóre otočil. V závěru Češi přečkali kritické momenty po několika sporných verdiktech rozhodčích - trestné střílení Erikssona i dvojnásobné oslabení.

40. Druhá třetina skončila.

40. Přesnou střelu Backlunda skvěle zneškodnil Pavelec, Češi už jsou v plném počtu.

39. Češi už jsou ve čtyřech. Zaútočit mohl Eliáš, který se vrátil z trestné lavice, akce se ale nepovedla.

39. Skvělý Plekanec už dvakrát vyhodil puk do středního pásma.

38. Další faul Čechů a na trestnou lavici už míří Milan Michálek, který naremploval před Pavelcem zezadu jednoho ze Švédů. Oslabení třem proti pěti potrvá 40 vteřin.

38. Parádní zákrok Ondřeje Pavelce doufejme vlije novou krev do žil českých hokejistů. Eriksson si připravil pěkný bekhendový blafák, český gólman se ale roztáhl na brankovišti a zkazil švédskému hráči radost.

38. Proti Pavelcovi pojede Louie Eriksson.

38. Obrovská šance Švédů skončí trestným střílením. Velký závar nejprve řešil Pavelec, pak ale puk musel vzít do rukavice na brankovišti ležící Rachůnek. Puk ale hned pustil. Rozhodčí jsou však neúprosní.

37. Rozhodčí teď rozhodli velmi zvláštně. Eliáš bránil Pavelce před ostrým nájezdem Thörnberga a dostává dvě minuty za hrubost. Švédský hráč zůstává bez trestu.

36. Frolíkův bekhend v pohodě vyrazil jistý Viktor Fasth.

37. Švédové už mohli vést o dvě branky. Pavelec ale zachránil při střele Krugera. To bylo trestuhodné přečíslení, které dopustil český tým.

36. Zničehonic Švédové udeřili a vedou 2:1. Útočník Calgary Flames BACKLUND skryl svou střelu za bránícího Čáslavu a trefil přesně pravý horní růžek české branky. Pavelec byl bezmocný.

35. Švédové jsou v plném počtu.

35. V oslabení ujel Berglund, skvělým způsobem ale v obraně zapracoval devětatřicetiletý Jaromír Jágr.

34. Eliáš hodně váhal s rozehrávkou, nakonec ale našel před brankou Frolíka, ten ještě posunul na Rachůnka, který v obrovské šanci trefil pouze Fasthovo rameno.

33. V českém týmu chybí Roman Červenka. V první formaci ho nahradil Petr Průcha, místo něhož hraje ve čtvrtém útoku právě Petr Vampola.

33. Češi budou hrát svou první přesilovku. Marcus Krüger stáhl za brankou Vampolu a jde si sednout na dvě minuty.

32. Další velká šance švédského týmu. Přečíslení zakončoval střelou Persson, ale Ondřej Pavelec opět výrazně podržel svůj tým. Gólovou střelu vytáhl ramenem nad horní tyčku.

32. Fantastický Pavelec teď předvedl sérii zákroků proti dorážejícím Švédům. Tohle byla velmi nebezpečná situace.

31. Švédové mohli jít do vedení po krásné akci Backlunda. Ten si obhodil jednoho z českých obránců, Pavelce ale nepřekonal.

30. Škoda, Frolík v nebezpečném prostoru mezi kruhy nezpracoval přihrávku Eliáše.

28. Thörnberg našel Berglunda, který vyprášil hruď Ondřeje Pavelce.

28. Ránu Silfverberga obětavým skokem zneutralizoval obránce Zbyněk Michálek.

27. Před brankou způsobil velký závar důrazný Jágr. Švédové se ubránili pouze s vypětím všech sil.

27. Povedenou ránu Průchy chytil Viktor Fasth.

26. Obrovskou příležitost měl opět Patrik Eliáš. Židlický ho našel dlouhou přihrávkou z vlastní třetiny a Eliáš šel sám na Fastha. V závěru byl drobně zahákován a střela se mu nepovedla. Sudí vylučovat nebudou.

26. Bombu Ekmana-Larssona bravurně zlikvidoval Pavelec. Švédové jsou po vyrovnání při chuti a zaměstnávají českou obranu.

25. Patrik Berglund dal již sedmý gól na světovém šampionátu a na čele tabulky střelců vyrovnal Fina Immonena.

25. Švédové využívají přesilovku a vyrovnávají na 1:1. Od modré se nadvakrát prosadil Patrik BERGLUND, Pavelec měl zakrytý výhled.

24. Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Přesilovku budou hrát Švédové. Roman Červenka dostává dvě minuty za faul na Louieho Erikssona.

24. Čechy teď zachránil výtečným zákrokem Pavelec. Thörnberg zůstal osamocen na levém kruhu, jeho jedovku ale lapačkou sezobl český brankář.

22. Švédové se snaží o bleskovou odpověď. Eriksson střílel tvrdě, ale čeští obránci jeho ránu zblokovali.

21. A v další šanci byl vzápětí Rolinek, který tečoval Voráčkovo nahození.

21. Česko vede 1:0! Krásná akce druhého útoku! Milan Michálek se vydal po pravém křídle přímočaře do útočného pásma, naservíroval puk před branku na dojíždějícího Patrika ELIÁŠE a ten trefil přesně.

21. Pääjarvimu naštěstí utekl kotouč, který vzápětí přikryl lapačkou Pavelec.

21. Druhá třetina začala.

- Česko bylo v první části hry lepším týmem a vytvořilo si mnohem více nebezpečných příležitostí. Především Červenka, kterému se na turnaji střelecky nedaří, mohl poslat svůj tým do vedení. Výkon Švédů zatím zůstává za očekáváním, česká defenziva svého soupeře prakticky do ničeho nepustila.

20. První třetina je za námi.

20. Plekanec se v posledních vteřinách řítil na švédskou branku, jeho akci ale přerušila siréna. Český útočník i po skončení třetiny zakončil, což nesli velmi nelibě švédští hráči, kteří Plekance naháněli až ke střídačkám. Plekanec gestem naznačoval, že neslyšel hvizd rozhodčího.

19. Podobnou bombu vyslal i na druhé straně Zbyněk Michálek. Jeho pokus ale trefil pouze mantinel za brankou Fastha.

19. Kronwallovu dělovku vyrazil pozorný Pavelec.

16. Dravec Voráček předal před branku Markovi, jeho bekhendový pokus ale jen těsně minul cíl.

15. Švédové se snaží vytvořit si střeleckou pozici, česká defenziva je ale zatím velmi pozorná.

13. Za obranou teď soupeřovi beci zapomněli Frolíka, ten ale jen o kousek na puk nedosáhl. Jinak by byl sám před brankou.

13. Fasth teď má plné ruce práce. Češi se v posledních minutách usadili v útočném pásmu.

12. A další velká příležitost. První útok dobře zapracoval a Červenka dorážel z bezprostřední blízkosti.

11. To byla šance! Plekanec zavezl puk do útočného pásma, předal Jágrovi a český fenomén našel osamoceného Červenku. Jeho gólovou ránu vytáhl ramenem Fasth.

9. Rozhodčí už musí po několikáté upravovat nerovnosti na kluzišti v bratislavské Orange aréně.

9. Velmi dobrý forčeking v útočné třetině teď předvedl čtvrtý útok. Akci Průchy a Novotného pak zakončoval bekhendovou střelou Hubáček.

8. Po kombinaci Jágra a Plekance střílel Marek Židlický. Tečovaná rána nadělala obraně Švédů problémy.

7. První potyčka zápasu. Rolinek nahodil puk na Fastha a pak si dojel pro případnou dorážku až těsně před švédského brankáře. Obránci ve žlutých dresech si svého gólmana pochopitelně bránili.

7. Čeští hráči v posledních minutách velmi dobře brání ve středním pásmu. Švédové se nedokáží prokousat do útočné třetiny.

6. Fasth musel přerušit hru po dravém průniku Milana Michálka.

5. Červenka se řítil po levém křídle vstříc Fasthovi. Už ho dojížděli švédští obránci, útočník Omsku přesto stihl nebezpečně vystřelit. To byla dobrá šance.

4. První vydařená akce druhého útoku. Eliáš předal puk ve středním pásmu Michálkovi a útočník českého týmu z větší vzdálenosti pěkně vystřelil. Trefil ale pouze výstroj švédského brankáře.

3. Také Češi se dostali až před Fastha. Byl to Jiří Novotný, který bekhendovou střelou vystrašil fantoma ve švédské brance.

2. První velkou šanci mělo Švédsko. Soupeř českého týmu dobře prokombinoval až před Pavelce, který ale dobře zakročil proti střele Sjögrena.

2. Jan Marek zaútočil po levém křídle, svou akci ale nedotáhl.

1. První zákrok si připisuje Ondřej Pavelec. Český brankář chytil přízemní střelu Perssona od modré čáry.

1. Utkání právě začalo.

- Oba týmy už jsou na ledě. Český celek poosmé na turnaji v červených dresech, Švédové v tradičních žlutých.

- Hlavními rozhodčími jsou Kanaďan Burchell a Švýcar Reiber, na čarách budou Rus Šeljanin a Fin Terho.

- Sestava Česka: Pavelec (Štěpánek) - Michálek Z., Rachůnek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, Němec - Červenka, Jágr, Plekanec - Michálek M., Frolík, Eliáš - Marek, Rolinek, Voráček - Novotný, Hubáček, Průcha - Vampola.

- Sestava Švédska: Fasth (Ersberg) - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon, Ekman Larsson - Thörnberg, Berglund, Pääjärvi - Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Krüger, Silfverberg - Ericsson J., Wallin, Backlund - Sjögren.

- Trenér české reprezentace Alois Hadamczik se musí obejít bez hvězdného útočníka Martina Havláta, který stále nedoléčil zraněné rameno. Naopak Patrik Eliáš je po nepříjemném hitu od Američana Jacka Johnsona v pořádku a bude hrát.

- Utkání bude rovněž soubojem nejlepších brankářů šampionátu. V tomto směru mají Tři korunky mírně navrch, Viktor Fasth totiž během pěti zápasů vychytal tři čistá konta a má fantastický průměr 0,8 gólu na zápas. Také Ondřej Pavelec však předvádí na MS famózní výkony. V šesti duelech vychytal dvě nuly a má průměr 1,17.

- Oba týmy mají na Slovensku výbornou formu, o něco lepší bilancí se ale přece jen mohou chlubit Češi, kteří vyhráli všech sedm dosavadních duelů na šampionátu. Švédové prohráli v základní skupině s Norskem 4:5 na nájezdy a v závěru osmifinálové skupiny s Kanadou 2:3.

- Poslední vzájemný zápas sehráli hráči dvou hokejových velmocí bezprostředně před slovenským šampionátem na Českých hrách v Brně. Švédsko tehdy bylo úspěšnější, zvítězilo 4:2.

- Češi a Švédové se potkávají v semifinále světových šampionátů podruhé v řadě. Loni v Německu zvítězil po samostatných nájezdech český tým, když pár vteřin před koncem normální hrací doby vyrovnal obránce Karel Rachůnek.

- Dobré odpoledne, vítejte u sledování online reportáže z úvodního semifinále světového šampionátu mezi týmy Švédska a České republiky. Zápas začne v bratislavské Orange aréně v 16:15.