Sledovali jsme ŽIVĚ: Česko ve finále po nájezdech

Vítězný český zápas jsme sledovali on-line.

2:1 Když Švéd nepromění, jsme ve finále!!!!!

2:1 Jan Marek, stejně jako s Finskem: proměnil!!!!!

1:1 Linus Omark prostřelil Vokouna.

1:0 Lukáš Kašpar proměnil. Gól!!!!!

0:0 Švédský kapitán Johansson neproměnil.

- Opět bude vše v rukou Tomáše Vokouna. Jeho soupeřem je brankář Toronta Gustavsson. Nájezdy s Finskem jsme zvládli, uvidíme, co se stane dnes.

70. KONEC PRODLOUŽENÍ: 2:2, pojedou se nájezdy

70. Červenka po samostatné akci, vystřelil, ale z úhlu nedal. Jsme v prodloužení mírně lepší. Moc času už nezbývá. 27 vteřin.

69. Mortensson je jako rychlovlak. Nikde nestaví, jenže Vokoun také ví, co má dělat.

69. Kašpar nedává sám před prázdnou brankou. Nahrávka od Blaťáka ale byla prudká.

68. Ze švédského tlaku jako hrom česká šance: jenže nevyužitá.

68. Blaťák a po něm Vampola sami před Gustavssonem. Výborná šance.

67. Je to drama! Omark v šanci, za brankou hraje ála Jágr, ale rozhodčí nám odpustili faul na něj.

67. Rachůnek zboural Švéda a jdeme do protiútoku.

67. Ofsjd. Češi se pokusili proniknout do útočného pásma, ale nepovedlo se.

66. Švédové se nadechli k třem útokům, teď rychle střídáme.

66. Další střela: tentokrát Persson.

66. Mortensson ve velké šanci, likviduje ji Vokoun.

65. Rozsíval hraje jako rozený útočník, je už v druhé šanci v krátké době.

65. Vhazuje se před Gustavssonem. Jágr na ledě.

64. Červenka a Hubáček v nájezdu, na druhé straně ani švédský protiútok nebyl úspěšný.

62. Jágr - Rozsíval - Jágr. Největší šance v prodloužení, ale Jágr míjí poloprázdnou branku.

62. Johansson a Valin nám zatápějí v obranném pásmu. Uf!

61. Čáslava pálí od modré. Vypadá to, že chceme rozhodnout už v prodloužení.

61. Hraje se ve čtyřech na obou stranách, jako v každém prodloužení. Jágr po 15 vteřinách střídá a Voráček, který naskakuje místo něj, se dostal do první šance. Neproměnil.

61. Začalo desetiminutové prodloužení. Skončí, pokud v něm padne gól.

60. Jako s Finskem - opět rozhodne až prodloužení, možná dokonce samostatné nájezdy. S Finskem jsme to zvládli!

60. KONEC ZÁPASU. Hrajeme po 60. minutách 2:2. Rachůnek vydoloval naději na finále ve chvíli, kdy už doufal málokdo. Sedm vteřin dělilo Čechy od zápasu o 3. místo, jenže český bek nám dává šanci rvát se o finále dál. Bude se prodlužovat.

60. ČESKO - ŠVÉDSKO 2:2!!!!! Klepiš na buly, vyhrává ho a Rachůnek sedm vteřin před koncem dává GÓÓÓL!!!! Ranou jak z děla prostřelil všechno, co stálo v cestě.

60. Poslední naděje, ale jen malá.

59. Patnáct vteřin před koncem: Jágr nahrává před branku, Švédové získali puk a přes celé hřiště jen těsně míjejí prázdnou českou branku. Vhazování opět ve švédském pásmu. Oddechový čas pro soupeře.

59. Jágr v drsném souboji v rohu, před brankou Rolinek, ale nedaří se vytvořit si šanci na nebezpečnou střelu.

59. Švéd vyhazuje kotouč do hlediště, ale dvě minuty z toho nebudou. Puk se dotkl skla

58. Píská se v obranné třetině Švédska. Zbývá nám 1:13 minuty na vyrovnání

58. Švédové vyhazují.

58. Co vzejde z porady u střídačky? Zbývají poslední desítky sekund, hrajeme bez brankáře. Vokoun na střídačce, na ledě šest Čechů v útočném pásmu.

58. Kašpar zkusil nahodit puk na švédského brankáře. Stál přitom za brankou. Oddechový čas si bere trenér Růžička.

57. Švédové jen drží koutouč, pokud se k němu dostanou. To jim stačí.

56. Tak: zbývají poslední minuty na to, abychom zkusili vyrovnat.

56. Bitka před brankou Švédska po Rozsívalově šanci. Kašpar a Novotný dělali průvan před Gustavssonem.

56. Švédové vyhráli buly - pokolikáté už za sebou, ale Češi se znovu pouštějí do útoku.

56. Rozsíval po Kašparově nahrávce vystřelil na Gustavssona. Nic, nic, nic.

55. Voráček zkusil teč před brankou soupeře. Teď tlačíme Švédy, seč nám síly stačí.

55. Švédové brání až od středního pásma, stáhli se dozadu.

55. Také Švédové jsou v plném počtu.

54. Jágr se vrátil z trestné lavice, jel sám na brankáře, ale nedokončil blafák. Obrovská škoda, mohlo být vyrovnáno

54. Vokoun si udělal výlet z branky proti švédskému útočníkovi, zatrnulo nám.

54. Tak konečně: rozhodčí posílají na trestnou lavici Markuse Nilssona za sekání. Upřímně: rovněž přísné vyloučení. Vhazuje se u Švédů.

53. Vokoun raději přerušil, Švédové se usadili v našem pásmu. Harju byl nebezpečně blízko branky.

53. Vyhodili jsme z pásma.

53. Budeme hrát oslabení, čekají nás těžké dvě minuty. Jágrovy vypadla hokejka z ruky, rozhodčí to klasifikovali jako hození hole (upadl přes ni švédský hráč).

52. Mela před švédskou brankou. Jágr a Vampola drtí Švédy, Jágr byl faulován, ale rozhodčí posílají na trestnou lavici právě jeho. Nepochopitelné! Hala píská.

52. Zakázané uvolnění Švédska, hra se přesouvá před Gustavssona.

51. Vokoun bude teď důležitý (ale kdy nebyl, že?). Švédové vyrazili k ojedinělému protiútoku a český brankář chytil.

50. Je to velká bitva. Třeba souboj Červenky s dvěma obránci za brankou soupeře trval několik vteřin, přitom puk se nehnul z místa.

49. Novotný nahazuje puk na švédskou branku, Gustavsson se jen marně díval, kam puk míří. Neviděl, ale gól nedostal.

49. Série českých šancí při Jágrově pobytu v útočné třetině. Gustavsson přerušil hru.

48. Blaťák pálí, Gustavsson na místě.

48. S tím, jak se bude blížit konec zápasu, Česko bude muset útočit a otevírat svou obranu. Teď toho Švédové využili k půlminutovému tlaku.

47. Oslabení bylo skvělé. Švédové neměli žádnou velkou možnost, naopak Růžičkův tým vytáhl své těžké zbraně: tři velké šance ale ke gólu nevedly. Prohráváme stále 1:2.

46. Novotný a po něm Kašpar ve velkých šancích, to vše ještě během švédské přesilovky. Už jsme kompletní

45. Koukal a Hubáček jeli v oslabení dva na jednoho, ale Hubáčkovi střela nevyšla.

45. Divoký začátek oslabení: Koukal v náznaku šance po chybě švédského gólmana, pak jeden z českých beků už v obranné třetině ztratil helmu.

43. Hodně sporný verdikt: Omark skočil do náručí Blaťákovi a rozhodčí posílají českého beka na dvě minuty.

43. Koukal posílal do útočné třetiny Hubáčka, ale z útoku sešlo. Hra se obehrává bez velkých šancí.

42. Pärjervi-Svensson střílí na Vokouna, mladík ve švédském dresu ale neuspěl.

41. Engvist vyhrál souboj s Markem ve třetině Švédů.

41. Začala třetí třetina.

- Pro ty z vás, kteří náš online sledujete u počítače, máme další fotografie ze zápasu (omlouváme se čtenářům u mobilů, kde prohlížení fotografií nebude tak pohodlné):

Podívejte se na snímky ze zápasu Česko - Švédsko - ZDE

40. Švédsko v druhé třetině ukázalo, že je zdatnějším soupeřem než Finové ve čtvrtfinále. Český tým odehrál v počátku bídně tři přesilovky, odpovědí pak byl švédský gól na 1:2. Dostáváme se velmi obtížně do šancí, třetí třetina bude mimořádně obtížná.

40. KONEC 2. TŘETINY, Česko - Švédsko 1:2

40. Ale teď jim ho bere Vokoun. Bude se vhazovat před českým brankářem.

40. Poslední minuta druhé třetiny. Puk mají Švédové.

39. Vokoun vychytal Johana Harjua, který na něj najížděl úplně sám po přečíslení tři na jednoho.

38. Vokoun uklidňuje hru. Podržel puk, protože Švédové se už už chystali k dalšímu soustavnému tlaku v naší třetině.

37. Drobná rozmíška mezi Rozsívalem a dvojicí Švédů před Gustavssonem. Jan Marek srovnal počet strkajících se na 2:2.

37. Švédi teď měli dobrou pasáž hry. Mačkali Čechy v jejich pásmu.

36. Gunarssonova střela od modré na Vokouna. Český brankář dobře viděl, povyjel si metr dopředu a zneškodnil Švédův pokus.

36. Červenka v útočné třetině: nejprve hledal Kvapila (našel), pak Voráčka, ale ani jedna ze dvou šancí neskončila gólem.

35. Voráček v rychlém brejku. Dostal se až za branku soupeře, rychle odtamtud vyjel, ale z boku proti Gustavssonovi neproměnil.

35. Tomáš Vokoun tygřím skokem zlikvidoval obrovskou šanci Švédska. Švédové jeli čtyři na dva, ale díky českému gólmanovi je to stále jenom 1:2.

34. Blaťák vypálil velmi nebezpečně, snažíme se odpovědět okamžitě na vedoucí branku soupeře.

33. ČESKO - ŠVÉDSKO 1:2. Dorážku před brankou proměnil v gól Engvist. To se nemělo stát - Češi jsou lepší v této části hry, ale dostávají gól. Asistence: Martensson, Larsson.

32. Nilsson vypálil lépe než jeho kolega, to už bylo nebezpečné!

31. Erisccon vypálil na Vokouna ze středního pásma. Ale chlapče, tohle být gól nemůže. Vokoun vyráží na tribunu.

31. Nejde to, nejde. Kdyby přesilovky šly Čechům jako oslabení, pak bychom vedli už o pět gólů. Takhle je to stále nerozhodně.

30. Růžička kombinuje sestavu: na přesilovku poslal společně Jágra s Markem. ale už naskakuje na led Vampola s Voráčkem.

29. Přesilovka číslo 3 pro nás ve druhé třetině.

29. Kvapil a Koukal předvedli pěknou, bojovnou část zápasu. Na ledě vzápětí Klepiš, Jágr a Vampola a na Klepiše si Švédi nepřišli. Držení: dvě minuty.

28. Čili stále 1:1, hraje se po dlouhé době v plném počtu na obou stranách.

28. Přesilovku jsme nevyužili. Ale je to hezčí obraz než v první třetině. Švédi neví, kam dřív skočit.

26. Novotný a Kašpar motají hlavu Švédům před jejich brankou. Je z toho frmol jako v dopravní špičce na D1. Ale žádný gól.

26. Už jsme vystřídali. Karel Rachůnek vyslal na brankou soupeře jedovatý šíp. Nikdo nezemřel.

25. Klepiš vypálil od modré, kde stojí během přesilovky místo Blaťáka, ale Gustavsson připraven.

25. Druhá přesilovka s Jágrem, Klepišem, Vampolou, Rozsívalem, Blaťákem.

24. V první švédské příležitosti byl Valin, ale nedal. A rozhodčí obrací kurz: posílají na trestnou lavici už druhého Švéda v této třetině. Za faul na Jana Marka.

24. Švédové přežili oslabení bez problémů. Český tým sehrál nejhorší přesilovku na turnaji. Nahrávek spousta, střela prakticky žádná.

- Pro ty z vás, kteří náš online sledujete u počítače, máme čerstvé fotografie ze zápasu (omlouváme se čtenářům u mobilů):

22. Přesilovkou hraje třetí Červenkova formace.

22. Voráčkova šance po Rolinkově krásné akci. Vynutili jsme si faul, pykat půjde obránce Backman.

22. A další střela: Blaťák od modré. Nebyla nebezpečná, ale důležité je, že Češi nastoupili do další části hry aktivněji než v úvodu zápasu.

21. První střelu na branku vyslal v druhé třetině Jan Marek. Gustavsson nastavil hokejku a pak se jen díval, jak kotouč letí na tribunu.

21. Začala druhá třetina.

20. KONEC 1. TŘETINY. Česko - Švédsko 1:1. V úvodní části hry začali lépe Švédové. Hráli aktivněji, útočněji, dali také první gól. Hlavní důvod: Češi strávili na trestné lavici osm minut z dvaceti. Jen některé verdikty rozhodčích ale byly sporné. Po vyrovnávací brance Mojžíše se obraz hry změnil a doufejme, že to bude platit i v dalším průběhu zápasu.

20. Vokoun chytil jasnou šanci Johanna Harjua. To mohl být gól, o kterých se píše, že jsou do šatny. Tedy: pár vteřin před koncem.

20. Rolinek dostal ránu pukem do břicha, ale zůstává na ledě. Znovu se vhazuje.

20. Zakázané uvolnění 32 vteřin před koncem první třetiny, vhazovat se bude před Vokounem.

19. Kvapil vystřelil nečekaně na švédskou branku. Gól působí na Čechy jako extáze na mladou tanečnici. Létají najednou po ledě a Švédsko už nemá takovou územní převahu.

18. ČESKO - ŠVÉDSKO 1:1. Česko dává GÓL! Obránce Tomáš Mojžíš poslal prudkou ránu na Gustavssona a tomu puk proniká do sítě. Před brankou stínili dva obránci. Asistence připsány Kašparovi a Rolinkovi.

17. Marek se pokouší prosmýknout podél mantinelu ve středním pámu, vzápětí Voráček chybuje před Vokounem a posílá Švédy do šance. Ale máme Vokouna v brance, to je dobré.

17. Vampola podlehl přesile tří Švédů za brankou soupeře, přišli jsme o puk.

16. A po deseti vteřinách se naopak hra přesunula před Švéda Gustavssona.

16. Vhazovat se bude před dosud pozorným Vokounem.

15. Červenka mohl převzít nahrávku ve střední třetině. Letěla ale vzduchem, takže do samostatného nájezdu se nedostal. Zakázané uvolnění.

15. Vokounův skvělý zákrok po střele Harjua.

14. Marek nahazuje do útočného pásma. Držíme soupeře pod mírným tlakem v jeho pásmu. Švédové jsou ale silní v rozích.

14. Rozhodčí z tří metrů viděl sporný zákrok na Vampolu, ale nereaguje.

13. I Vampola už hraje, pět na pět.

13. Teď budou mít Švédové dvacet vteřin převahu jednoho hráče v poli, protože vyloučený Švéd už naskočil na led.

12. Na vyloučené to je 4:1 pro Česko, na gól 0:1 pro Švédy. Jágr se v přerušené hře rozhodčích ptal, co oni na to. Nic.

11. Dvě minuty za sekání pro Petra Vampolu. Přesilovka trvala velmi krátce, hraje se čtyři na čtyři.

11. Aha. Tak rozhodčí umí vylučovat i někoho v modrém dresu. Je to dobré, Mortensson jde na trestnou lavici. Zatím jsme dali sedm gólů z přesilovek.

10. Jsme příliš často vylučovaní a to určuje dosavadní průběh zápasu. Nejenže Češi dostali druhý gól na turnaji v oslabení, ale navíc hrají v útočném pásmu jen velmi málo.

9. ČESKO - ŠVÉDSKO 0:1. Švédsko využívá přesilovku. Dva Švédi před Vokounem tečovali střelu Karlssona, nadvakrát pak puk do branky z dorážky dopravil Johan Harju. Asistence do zápisu o utkání dostávají Erik Karlsson a Linus Omark.

9. Jágr u puku, na tribunách pozdvižení. Opět náznak šance, ale protiútok Švédů zastavuje Klepiš faulem. Opět budeme hrát oslabeni.

9. Blaťák vyhodil puk z obranného pásma a modlil se, aby někdo tečoval. Vyslyšeno - vylučovat se nebude

8. Omark sám před poloprázdnou brankou Tomáše Vokouna, ale dává vedle! Po seznamovacích minutách Česko přežilo první kritickou chvilku v zápase. Hrajeme v pěti.

7. Carlsson pálí od modré, teď je to v Kolíně nad Rýnem jako u Verdunu.

7. Už hrajeme ve čtyřech, Jágr je na ledě

7. Koukal vyhazuje, výborně!

6. Ve třech budeme hrát 53 vteřin

6. Češi budou hrát ve třech, Novotný v útočném pásmu sáhl hokejkou do obličeje jednoho ze Švédů!

6. Vokounův skvělý zákrok.

6. Přesilovka Švédska. Na trestnou lavici jde za podražení Jágr.

5. Jágr poprvé ukázal akci, jichž bylo utkání s Finskem plné: zbavil se obránců, ale jeho nahrávku nikdo nevyužil.

4. Švédi se drží delší domu v pásmu před brankářem Vokounem. Ale před něj se nedostávají. Seznamovací minuty pokračují.

3. Červenka v náznaku šance, Češi jeli 3 na 2, ale puk až na exslávistického útočníka neprošel.

3. Na ledě Jágrův známý Nylander, ale buly v útočném pásmu prohrál.

2. Začalo se opatrněji, zatím bez šancí. Češi mají na kontě první zakázané uvolnění.

1. Gustavsson, trenér Švédska, bude na útok s Jágrem nasazovat speciální formaci.

1. Zápas začal.

0. Rozhodují rozhodčí Looker (USA) a Savage (CAN), na čarách Dedulija (BLR), Valach (SVK).

0. Češi hrají v bílých dresech. Zatím se jim víc dařilo v červených, v nich porazili poprvé Švédsko i třeba Lotyšsko. Naopak dva prohrané zápasy s Norskem a Švýcarskem odehráli v bílém.

Do začátku zápasu zbývá sedm minut. Připomeňme si, že v playoff jsme Švédsko neporazili na světovém šampionátu nebo na olympiádě od roku 2006. Švédsko má stejnou potíž jako Češi: většina hráčů z NHL nepřijela. Jaromír Jágr se opět potká s Nylanderem, s nímž hrál v jednom útoku v Rangers. V prvním zápase v základní skupině se na to Nylander neohlížel a Jágra velmi tvrdě krosčekoval na mantinel.

Sestavy: Česká republika: Vokoun - Rozsíval, Mojžíš, Němec, Čáslava, Blaťák, K. Rachůnek - Jágr, Vampola, Klepiš - Voráček, Marek, Rolinek - Kašpar, Červenka, Novotný - Kvapil, Koukal, Hubáček. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann. Švédsko: Gustavsson - Magnus Johansson, Jonathan Ericsson, Bäckman, Ekman-Larsson, Karlsson, Gunnarsson, V. Hedman - Andersson, Persson, Backlund - Engqvist, Omark, Harju - Pettersson, Nylander, R. Wallin - Pääjärvi-Svensson, Martensson, Nilson. Trenéři: Bengt-Ake Gustafsson a Roger Rönnberg.

Komu to jde nejlépe? Jágr, Rolinek, Vokoun? Tipujte ZDE

Češi přesto měli do semifinále složitější cestu, Po prohře v základní skupině s Norskem totiž selhali i se Švýcary, a v posledních dvou zápasech skupiny proti Lotyšsku a Kanadě museli vyhrát. To se jim nakonec podařilo, a tak ve čtvrtfinále mohli vyzvat k odvetě za olympijské hry Finsko, jež nakonec porazili na nájezdy 2:1. Naopak Švédové nezaváhali v osmifinálové skupině ani jednou a také ve čtvrtfinále nezaváhali, když porazili Dánsko po jednoznačném průběhu 4:2.

Češi jsou po 4 letech v semifinále.´Pomstili se´ Finsku

Rusové odklidili Kanadu. Německo sní dál svůj sen

Oba týmy se na tomto šampionátu utkávají již podruhé, přičemž v základní skupině byli úspěšnější svěřenci Vladimíra Růžičky, kteří "Tři korunky" porazili 2:1.

Češi jsou zpět: reputaci si napravili se Švédy

&nbsp Hezký den, vítám Vás u on-line přenosu ze semifinálového utkání hokejového mistrovství světa mezi Švédskem a Českou republikou. Utkání začína v Kolíně nad Rýnem ve 14:00.

Přehledně: Tudy vede cesta za titulem hokejových mistrů světa