Sledge hokejisté obhájili na paralympiádě v Soči páté místo

14. 3. 2014 19:37
Čeští sledge hokejisté obsadili na paralympijských hrách v Soči stejně jako před čtyřmi lety ve Vancouveru páté místo.
Čeští sledge hokejisté končí na pátém místě.
Čeští sledge hokejisté končí na pátém místě. | Foto: Martin Malý

Soči - Čeští sledge hokejisté obsadili na paralympijských hrách v Soči stejně jako před čtyřmi lety ve Vancouveru páté místo. V rozhodujícím duelu dnes v hale Šajba porazili 3:0 Itálii.

O vítězství svěřenců trenéra Jiřího Břízy se postarali úvodní trefou z 32. minuty kapitán Zdeněk Šafránek a další útočník Michal Geier, jenž ve 44. minutě zvýšil a 11 sekund před koncem zpečetil skóre střelou do prázdné branky.

Páté místo obsadil také spastik Tomáš Vaverka při premiéře snowboardingu na paralympijských hrách. V areálu Roza Chutor zůstal ve snowboardcrossu jednatřicetiletý postgraduální student Vysoké školy ekonomické tři sekundy od stupňů vítězů. Závod skončil trojnásobným úspěchem favorizovaných Američanů v čele s Evanem Strongem.

V kategorii zrakově postižených lyžařů byl Patrik Hetmer v superkombinaci sedmý, tedy poslední z paralympioniků, kteří závod dokončili. Hetmerovi patřila stejná pozice už po úvodním slalomu v úterý, super-G následovalo až dnes po odkladech způsobených mlhou.