Slavomír Lener nečekaně skončil na svazu. Údajně kvůli kauze Tomáše Krále

ČTK ČTK
18. 10. 2021 13:07
Bývalý trenér hokejové reprezentace a poté dlouholetý funkcionář Slavomír Lener nečekaně skončil na Českém svazu ledního hokeje (ČSLH). Kouč, který se s Ivanem Hlinkou podílel na zisku zlatých medailí na olympijských hrách v Naganu 1998, oficiálně skončil po vzájemné dohodě.
Slavomír Lener
Slavomír Lener | Foto: Milan Kammermayer

Podle informací webu sport.cz byla ale důvodem Lenerova konce kritika prezidenta svazu Tomáše Krále, který přiznal, že v minulém režimu spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB.

"Smlouva o spolupráci byla ukončena na základě vzájemné dohody. Obě strany se dohodly, že žádný další komentář k tomu poskytovat nebudou," řekl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund ČTK. Podobně svůj odchod okomentoval i samotný Lener. "Skončil jsem na svazu dohodou. Nepokračuju už v žádné funkci. To je všechno, co vám k tomu můžu říct. Dohodli jsme se, že důvody nebudeme uvádět," uvedl Lener pro sport.cz, který o jeho konci na svazu informoval jako první.

Šestašedesátiletý Lener působil na svazu od roku 2010. Nejprve jako svazový šéftrenér, poté měl i další funkce. Naposledy byl manažerem rozvoje hokeje a měl na starosti například náborové akce pro mládež. Tam jej od 15. října nahradili podle informací na svazovém webu Tereza Menčíková a Lukáš Jankovič.

Zatímco oficiálně Lener skončil po vzájemné dohodě, hlavním důvodem byl údajně jeho konflikt s Králem poté, co deník Sport zveřejnil informace, že nejvyšší muž českého hokeje během vojenské služby spolupracoval s kontrarozvědkou. Král se za to odmítl omluvit a zdůraznil, že má svědomí čisté.

Ve funkci jej následně podržel i výkonný výbor ČSLH, ale Král se rozhodl, že ve funkci v červnu příštího roku skončí. Lenerovi se to ale podle informací webu sport.cz nelíbilo a Královi to řekl. Ten jej vyhodil. "Jestli na můj konec měla vliv kauza pana Krále? Nechám to na vás," uvedl Lener.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Barbados se stal republikou. Královnu Alžbětu II. nahradila prezidentka Masonová

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu nahradila prezidentka Sandra Masonová, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Úderem půlnoci místního času (5:00 SEČ) se za jásotu lidí v hlavním městě Bridgetownu zrodila nová republika, popsala agentura Reuters. Na zaplněném náměstí Národních hrdinů zazněla mimo jiné barbadoská hymna. Slavnosti se zúčastnil také britský princ Charles. Spouštění královské standardy a vyhlášení republiky přihlížel zádumčivě, píše Reuters.

"Mám obrovskou radost," svěřil se agentuře před slavnostním ceremoniálem obuvník Ras Binghi. Někteří obyvatelé Bridgetownu nicméně nedlouho před slavnostním ceremoniálem připouštěli, že jsou zmatení z toho, co bude změna znamenat a jak se jich dotkne. "Stále máme premiérku, která má větší pravomoci, tak jaká bude role prezidenta?" uvažovala čtyřiatřicetiletá personalistka Dianne Kingová nad rolí hlavy státu, která bude převážně symbolická. A zatímco někteří se ze změny radovali, jiní byli spíše proti. "Měli by nechat královnu Alžbětu být - nechat ji jako vůdkyni. Nechápu, proč bychom měli být republikou," nechal se slyšet pětačtyřicetiletý Sean Williams.

Zdroj: ČTK
Další zprávy