Slavný Stanleyův pohár přijíždí do Česka, už podesáté

ČTK ČTK
19. 7. 2011 17:15
Tomáš Kaberle a David Krejčí se pochlubí pohárem
Slavný Stanley Cup přivezou do Čech Tomáš Kaberle a David Krejčí.
Slavný Stanley Cup přivezou do Čech Tomáš Kaberle a David Krejčí. | Foto: Reuters

Praha - Už podesáté zavítá ve středu do Česka slavný Stanleyův pohár. S hokejisty Bostonu jej získali před měsícem obránce Tomáš Kaberle s útočníkem Davidem Krejčím.

Trofej se tak s šampiony NHL vydá z ruzyňského letiště nejdříve k oslavám na Kladensko, které má v režii nová akvizice Caroliny Kaberle.

Připojí se k němu i Krejčí a ve čtvrtek se oba šampioni přesunou do Šternberku, odkud pochází zase nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec letošního play off NHL.

Čtěte také:

Kaberle: Stanleyův pohár můžu vyhrát i s Carolinou
Jágr: Flyers jsem zvolil, protože mi budou nejvíc sedět
Crosby po otřesu mozku zkouší trénovat na ledě
Souboj Čechů v bráně. Jedničkou Capitals bude Vokoun

Slavnou trofej přivezou její strážci ze zámoří s přestupem ve Frankfurtu nad Mohanem ve středu v devět hodin a následně se pohár přesune do Velké Dobré.

V Kaberleho bydlišti je naplánována od 10:30 akce v kulturním domě, příjezd trofeje je očekáván po jedenácté hodině a součástí programu bude rovněž autogramiáda knihy Františka Kaberleho staršího Já a moji synové.

Tomáš Kaberle.
Tomáš Kaberle. | Foto: Reuters

Do nedalekého Kladna se Stanleyův pohár přesune odpoledne a hokejoví příznivci mohou trofej vidět od 16:00 do 18:45 v Zámecké zahradě u radnice. Následuje soukromá párty v restauraci v Unhošti, kde slavil před pěti let i Kaberleho starší bratr František po vítězství s Carolinou.

Potom se Stanley Cup v noci přesune do Šternberku, kde bude slavnostní program ve čtvrtek od 15:00 do 17:00 na Hlavním náměstí. Po soukromé akci Krejčího pak už poputuje na Slovensko za kapitánem Bruins Zdenem Chárou.

Jako první z hráčů Bostonu měl k dispozici Stanleyův pohár kanadský útočník Nathan Horton, který jej vzal v neděli do Dunnville v Ontariu. České duo přišlo na řadu hned po něm, pak ještě pohár zavítá za Chárou do Trenčína a za finským brankářem Tuukkou Raskem do Savonlinny. Pak se slavná trofej vrací do zámoří, Němec Dennis Seidenberg ji do své rodné země nevezme.

Po zavedení tradice, že bude trofej putovat k oslavám po světě a každý člen vítězného týmu ji bude mít den k dispozici, si užíval oslav jako první český hokejista v roce 1999 brankář Roman Turek po triumfu s Dallasem. Od té doby stříbrný pohár nebyl v tuzemsku pouze v roce 2005, kdy byla v NHL výluka, o dva roky později a loni.

Po Turkovi jej získali Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou v barvách New Jersey, Milan Hejduk s Martinem Škoulou v Coloradu, Dominik Hašek, Jiří Fischer a Jiří Šlégr v Detroitu, znovu Eliáš a Richard Šmehlík v New Jersey a Pavel Kubina se Stanislavem Neckářem v Tampě.

V roce 2006 zavítala trofej za Františkem Kaberlem a Josefem Vašíčkem, kteří ji vyhráli v dresu Caroliny. Následoval v roce 2008 další triumf Haška a Jiřího Hudlera v Detroitu a o rok později Sýkory v Pittsburghu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy