Slávistický kouč Lubina: Nemáme kvalitní mladé hráče

ČTK ČTK
26. 11. 2014 8:30
Trenér hokejové Slavie Ladislav Lubina přiznal, že je z výkonů některých svěřenců rozčarovaný.
Ladislav Lubina.
Ladislav Lubina. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejová Slavia opět po měsíci zabředla do krize a z duelů s Mladou Boleslaví, v Hradci Králové a s Třincem vyšla naprázdno při hrozivém skóre 4:18.

Přitom předtím Pražané vyhráli pět ze šesti duelů a zdálo se, že se zvedli. Nyní jsou v podobném rozpoložení jako při říjnové šestizápasové sérii proher, z které se probrali až obratem proti Litvínovu. Navíc poslední dva týmy Zlín a Vítkovice se jedenácté Slavii přiblížily na rozdíl čtyř bodů.

Trenér Ladislav Lubina přiznal, že je z výkonů některých svěřenců rozčarovaný. "Už jsme to i řešili a budeme dál. Bohužel musím konstatovat, že se to týká jedněch a těch samých. Je to ta mladší kategorie hráčů a z toho je mi smutno. Proto je mi také smutno z nějakých kvót, protože si myslím, že nepřispívají kvalitě této soutěže," řekl Lubina.

Podle něj nemá Slavia vhodné mladé hráče, kteří musí být na soupisce pro zápas. Na té mohou být vedle dvou brankářů a patnácti hráčů bez věkového omezení tři hráči ve věku dvacet až dvaadvacet let a dvě místa jsou vyhrazena pro juniory. "My ty mladé hráče nemáme od začátku sezony. Chodíme do utkání mínus dva hráči, protože ani jednoho kvalitního osmnáctiletého hráče na Slavii nenajdete," navázal Lubina.

"Hráči, které máme v kategorii do 23 let, si myslí, že by mohli hrát minimálně za 'nároďák', ale bohužel to není vidět na ledě. Taky už jsme na to v průběhu nějak reagovali, přišel jiný hráč do této kategorie a víceméně ukázal, jaký by měl být přístup k práci," zmínil Lubina příchod útočníka Jana Veselého.

Podle kouče, který na lavičce Slavia nahradil dlouholetou stálici Vladimíra Růžičku, musí jeho tým nadále pracovat na tom, aby se zvednul. "Připravíme se teď důkladně na neděli na zápas ve Zlíně, to je pro nás stěžejní utkání," uvědomuje si Lubina, že by mohl následovat pád na úplné dno tabulky.

"Všude jsme o tři kroky pomaleji"

Brankář Adam Svoboda nechápe, co se stalo s týmem, který dokázal ještě nedávno vyhrát na Spartě či v Litvínově shodně 1:0.

"Všude jsme ne o jeden, dva, ale o tři kroky pomaleji než naši soupeři. Pokud to tak bude dál, přijde ukrutný sešup. Furt to opakujeme, vypadá to, že jsou to řeči do větru. Ale musíme se probrat a chytit se opravdu za rypák, od prvního do posledního. A něco změnit, něco udělat. Kdybychom ale věděli co, tak nejsme tam, kde jsme, ale jsme první," řekl šestatřicetiletý Svoboda.

Zasáhl do čtyř z posledních pěti zápasů, ale jen v jednom z těchto případů v Litvínově se mohl radovat. "Já si vážím každého zápasu, každé šance, kdy můžu do zápasu nastoupit. O to víc mě mrzí, že když si toho dokážu vážit v těchto letech, že si to nedokážou vážit hráči, kteří jsou podstatně mladší než já," naznačil Svoboda problémy, jež zmínil i Lubina.

Tým si podle zkušeného brankáře, který za poslední dvě sezony spíše kryje záda Dominiku Furchovi, musí uvědomit, v jaké je situaci. Jen čtyři body na poslední místo varují. "Jsme si toho vědomi, ale hrajeme, jako kdybychom nebyli. Nejde mi do hlavy, že porazíme Litvínov, Spartu, v obou utkáních hrajeme precizně. Ale s týmy, s nimiž bychom chtěli bodovat a držet se někde v boji o play off, body rozdáváme," mrzí Svobodu.

Uznal ale, že Třinec je z jiné kategorie a má opravdu velkou sílu. "Ale hra kočky s myší byly poslední tři zápasy, nejenom s Třincem. Třinec má hokejisty, o tom žádná. Že hrají na jeden dotek, to je krásné. Když se podíváte zpětně, rychlost a přesnost přihrávek, to dělá ten rozdíl mezi hokejistou a člověkem oblečeným do výstroje a do dresu," řekl Svoboda.

Skalní fanoušci Slavie opět dali znát, že se jim nelíbí na lavičce kouč Ladislav Lubina a skandováním volali po jeho odvolání. "To se omílá od července. To už je rutinní věc, víme, že všichni budou řvát. Oni góly nedají, oni je nedostávají. Pomáhají nám, jezdí za námi. Protesty jsou jejich věc. My se musíme starat o to, abychom nedělali tuhle ostudu. Neděláme ji jen Slavii, ale i svým rodičům. To je hrozné," dodal Svoboda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy