Slavii má vrátit do extraligy trenérská dvojice Hynek, Razým

ČTK ČTK
4. 5. 2015 18:08
Hokejisty Slavie Praha má vytáhnout z první ligy zpět mezi elitu nová trenérská dvojice Pavel Hynek, Milan Razým.
Trenér Pavel Hynek.
Trenér Pavel Hynek. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisty Slavie Praha má vytáhnout z první ligy zpět mezi elitu nová trenérská dvojice Pavel Hynek, Milan Razým. Klub zatím informaci webu iSport.cz nepotvrdil, ale podle zdroje tak učiní v příštích dnech.

"Ponechávám to bez komentáře," řekl serveru Hynek, který by měl nést ve Slavii hlavní zodpovědnost. Klub letos sestoupil z extraligy po 21 letech, v závěru sezony Slavii vedla trenérská dvojice Josef Beránek a Jan Srdínko.

Hynek i Razým mají s extraligou bohaté zkušenosti. Pětačtyřicetiletý Hynek před třemi lety dovedl k titulu Pardubice, dvakrát ho slavil se Spartou v roli asistenta. Ve stejné pozici získal zlatou medaili na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2001. Naposledy působil v Liberci, kde byl odvolán loni v říjnu.

O osm let starší Razým minulou sezonu rovněž skončil předčasně, neboť byl na začátku listopadu odvolán v Plzni, kterou předtím dovedl k prvnímu titulu. S Hynkem v minulosti spolupracovali právě v Plzni.

Slavia po sestupu začala s budováním nového realizačního týmu v minulém týdnu, kdy se stal novým sportovním manažerem Luděk Bukač mladší.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy