Slavia zůstává v O2 Aréně, návrat do Edenu se odkládá

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
14. 9. 2011 12:12
Sešívaní se dohodli s Bestsportem na úpravě smlouvy

Praha - Hokejová Slavia zůstává i tuto sezonu v O2 aréně. Takový je výsledek dohody mezi zástupci klubu a společností Bestsport, která multifunkční sportovní stánek vlastní a provozuje.

Před jednáním přitom pražský klub uvažoval i o tom, že by se kvůli vysokým nákladům na pronájem haly přestěhoval zpět do svého původního vršovického stadionu v Edenu.

Na středečním jednání se ale obě strany domluvily na úpravách smlouvy, a tak bude Slavia stejně jako v minulých sezonách nastupovat k domácím zápasům ve Vysočanech.

Podívejte se: VIDEO Slavia zakončila European Trophy hromadnou bitkou

„Jsme rádi za takový výsledek. O2 arena je symbolem českého hokeje a Slavia do ní prostě patří. Zápasy tady hraje vlastně už od otevření haly. Pro nás představuje dohoda, a tedy skutečnost, že Slavie zůstane v O2 areně, další krok ke stabilizaci firmy," řekl k dohodě Richard Benýšek, předseda představenstva Bestsport.

„V O2 areně máme kvalitní zázemí a pro diváky a naše fanoušky představuje komfort, na který si už za několik let zvykli. V našich sportovních plánech na letošní sezónu jsme s O2 arenou počítali, výjimka, udělená pro Zimní stadion Eden a schválená Valnou hromadou APK minulou středu, je jen pro případ nemožnosti uskutečnit utkání v O2 areně ve výjimečných případech," konstatoval v tiskové zprávě člen představenstva HC Slavia a obchodní ředitel Ladislav Blažek

První utkání sehraje Slavia v O2 aréně, kde momentálně probíhají zápasy volejbalového mistrovství Evropy, již tuto neděli, kdy od 17:00 přivítá Karlovy Vary.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy