V zápase Sokolova s Litoměřicemi padlo sedmnáct gólů, Slavia vyhrála v Kladně

16. 9. 2020 21:57
Hokejisté pražské Slavie po porážce v úvodním kole doma s Ústím nad Labem vyhráli v předehrávce 6. dějství první ligy na ledě Kladna 4:2. Gólem a asistencí k tomu přispěl třiačtyřicetiletý útočník Jaroslav Bednář, který nastoupil poprvé po návratu do dresu Pražanů po pěti letech.
Jaroslav Bednář skóroval ve svém prvním utkání za Slavii v začínající sezoně.
Jaroslav Bednář skóroval ve svém prvním utkání za Slavii v začínající sezoně. | Foto: ČTK

Sokolov deklasoval v duelu 2. kola Litoměřice 12:5 a šesti body za hattrick a tři asistence zazářil Jaromír Kverka.

Kladno stále bez hrajícího majitele Jaromíra Jágra proti Slavii nenavázalo na sobotní výhru nad nováčkovským Kolínem 7:1. Rytíři před 1790 diváky prohrávali po první třetině 0:3. Mezi osmou a 18. minutou se prosadili Filip Kuťák, Filip Vlček a Petr Vampola, který na konci minulé sezony ze Slavie Kladnu vypomáhal v nakonec neúspěšném boji o záchranu v extralize.

Po polovině utkání snížil Štěpán Bláha a po 35 sekundách třetí třetiny přiblížil Rytíře na rozdíl jediného gólu Antonín Melka. Výhru hostů pojistil 44 sekund před koncem při power play do prázdné branky Bednář, který se do Slavie vrátil po třech letech v Hradci Králové a dvou ve Vrchlabí.

Po dvou odehraných duelech zůstává stoprocentně úspěšný jen Sokolov, který rozjel kanonádu proti Litoměřicím v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Vedle Kverky se v utkání výrazně prosadili čtyřmi body také Tomáš Rohan (2+2) a David Tůma (1+3).

Neporazitelnost si drží i Poruba, která vyhrála na ledě Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech. O plný bodový zisk přišla 82 sekund před koncem třetí třetiny, kdy se trefil Martin Tůma. V nájezdech ale Ostravané kralovali díky Janu Káňovi, Lukáši Endálovi a Markusi Korkiakoskimu, Slovan v rozstřelu neskóroval.

V domácí premiéře se radoval Kolín, jenž zvítězil před 1254 diváky v předehrávce 22. kola nad Vsetínem 3:0. O góly Kozlů, kteří se vrátili do druhé nejvyšší soutěže po 37 letech, se postarali postupně v každé z třetin David Šafránek, Jakub Husa a Dominik Zumr. Gólman Martin Sejpal díky 30 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

Šumperk se vrátil do první ligy po čtyřech letech a po úvodní prohře ve Vsetíně 0:6 dosáhl v prvním vystoupení před vlastním publikem alespoň na bod. Prohrál s Havířovem 2:3 v prodloužení. Svým druhým gólem v utkání rozhodl v čase 64:36 Roman Szturc.

Benátky nad Jizerou doma porazily Jihlavu 4:1 i díky dočasným posilám ze zámoří. Útočník Kryštof Hrabík, který má smlouvu v AHL v celku San Jose Barracuda a hrál za Tri-City ve WHL, si připsal gól a asistenci. Gólman Lukáš Pařík, jenž patří v NHL Los Angeles a chytal za Spokane ve WHL, pochytal 38 střel a zaznamenal i přihrávku.

Prostějov vyhrál nad Třebíčí 6:3 i díky dvěma brankám Matěje Nováka a třem asistencím Tomáše Drtila.

První hokejová Chance liga:

2. kolo:

Benátky nad Jizerou - Jihlava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 7. Jiruš, 45. Průžek, 51. Kolmann, 57. Hrabík - 25. M. Zadražil. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 230.

Prostějov - Třebíč 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

Branky: 9. a 58. Matěj Novák, 18. Žálčík, 19. P. Mrázek, 22. Vachutka, 48. Chlán - 7. Šťovíček, 23. Szathmáry, 54. Krliš. Rozhodčí: Čech, Šudoma - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 802.

Šumperk - Havířov 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 26. Kabelka, 54. Řezáč - 28. a 65. R. Szturc, 47. L. Bednář. Rozhodčí: Doležal, Barek - Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 538.

Ústí nad Labem - Poruba 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 5. P. Svoboda z tr. střílení, 16. T. Pšenička, 59. M. Tůma - 9. a rozhodující sam. nájezd J. Káňa, 30. Korkiakoski, 48. Endál. Rozhodčí: Čáp, Hucl - Bohuněk, J. Dědek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 854.

Sokolov - Litoměřice 12:5 (4:0, 3:2, 5:3)

Branky: 13., 15. a 36. Kverka, 19. a 44. V. Kropáček, 30. a 55. T. Rohan, 14. Gut, 30. D. Tůma, 43. Osmík, 44. Vracovský, 46. Tureček - 41. a 52. Martin Procházka, 25. Toman, 38. Jícha, 45. P. Hašek. Rozhodčí: Grech, Kostourek - Belko, Juránek. Vyloučení: 9:11, navíc Gut - Jícha oba 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 551.

Předehrávka 6. kola:

Kladno - Slavia Praha 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Branky: 32. Š. Bláha, 41. Melka - 8. Kuťák, 10. F. Vlček, 19. Vampola, 60. Jaroslav Bednář. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Štofa, Flegl. Vyloučení: 11:12. Bez využití. Diváci: 1790.

Předehrávka 22. kola:

Kolín - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 11. Šafránek, 36. Husa, 60. Zumr. Rozhodčí: M. Dědek, Ondráček - Zídek, O. Polák. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1254.