Slavia vyhrála v Boleslavi, Plzeň už dostihla Spartu

Aleš Vávra Aleš Vávra
10. 1. 2012 20:30
Mladá Boleslav - Slavia 1:2, Plzeň - Č. Budějovice 6:4

Praha - Druhé vítězství v řadě zaznamenali v extralize hokejisté Slavie Praha. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky dokázali po výhře nad brněnskou Kometou uspět i venku, a to vůbec poprvé od 19. listopadu.

Na ledě Mladé Boleslavi vyhráli 2:1, když rozhodující branku vstřelil pouhých dvacet vteřin před závěrečnou sirénou obránce a kapitán Petr Kadlec.

Bruslařský klub vedl od 10. minuty po gólu Mozíka, na konci první části ale vyrovnal Krejčík.

Kluby chtějí za práva na extraligu nejméně 160 milionů
Slavia rozstřílela Kometu, brněnští fanoušci řádili

V dalším utkání Vítkovice doma porazily Kometu 6:2. Brňané tak zaznamenali druhý debakl s totožným výsledkem. Dvěma góly přispěl k výhře loňského finalisty útočník Lukáš Klimek.

Celek z Ostravy se v tabulce soutěže posunul na sedmé místo před Třinec. O své výhře rozhodl již v první třetině, kdy se trefil hned třikrát. Kometa dokázala zkorigovat výsledek až za beznadějného stavu 0:5.

V dohrávce 18. kola extraligy přestřílela Plzeň na domácím kluzišti České Budějovice 6:4 a vyhrála již podesáté za sebou. Díky výhře se indiáni bodově dotáhli na vedoucí pražskou Spartu, zůstávají však druzí vinou horšího skóre.

Západočeši začali skvěle, hned v první minutě se trefil centr prvního útoku Havlíček. Tentýž hráž na začátku druhé třetiny zvyšoval na 3:0 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Hosté ovšem ve třetí třetině utkání výrazně zdramatizovali, když v 55. minutě snižoval Langhammer svým druhým gólem v utkání na 4:5.

V poslední minutě ovšem Radek Duda pečetil výsledek gólem do prázdné branky.

Předehrávka 42. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Mozík (Podkonický) - 19. J. Krejčík (Pospíšil), 60. Kadlec (Pospíšil, Kůrka). Rozhodčí: Mikula, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3890.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Čutta, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Beňovič - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Cetkovský, Bahenský, Hrdel - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, Podkonický, Mikulík. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, Dresler, Kolařík, J. Krejčík, Šulc, Krejčí - Pospíšil, Alinč, Vondrka - Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, T. Hertl, Krenželok - Micka, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 6:2
(3:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kucsera (Ovčačík), 12. Ovčačík (Klimek, Voráček), 20. Klimek (Burger), 26. Szturc (Punčochář), 31. Klimek (Ujčík, Burger), 42. J. Káňa I (Šedivý, Strapáč) - 37. Divíšek (H. Zohorna), 40. Holec (Petrovický). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 4367.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Bartoň, Punčochář, Ondrušek, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Kucsera, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, J. Káňa I - Kucsera, Štefanka, Szturc - od 43. min. navíc Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

Brno: Trvaj (21. Hovi) - Kováčik, Kempný, Švrček, Bičánek, Kadela, Malec, od 33. min. navíc Dlapa - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, H. Zohorna - Holec, Petrovický, Balej - Erat, Koreis, Jankovič - od 33. min. navíc J. Káňa II. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Dohrávka 18. kolo hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 6:4 (2:0, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 1. Havlíček (Marušák), 20. Martin Straka (Marušák, Vostřák), 22. Havlíček (M. Dvořák, Marušák), 49. Kubalík z trest. střílení, 50. Johnson (Stránský), 60. Duda (Martin Straka) - 29. J. Novák (Gulaš), 41. Langhammer (Gulaš), 54. Kuchejda (Červený), 55. Langhammer (Gulaš, Burian). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 5424.

Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Jiří Hanzlík, Marušák, Kaberle, St. Pierre, Modrý, Kinrade - Duda, Martin Straka, Pletka - M. Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Jan Kovář, Johnson - Vostřák, Pitule, M. Heřman, od 34. navíc Kubalík. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc (41. Kolarz), J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langahammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Sailer - R. Pšurný, Červený, Marek. Trenéři: F. Výborný a Kupka.