Slavia vedla, ale padla. Sparta sedmi góly smetla Litvínov

Sedm kulí jako v Sarajevu, Sparta smetla Litvínov
Sparťané se v tabulce přiblížili Severočechům na rozdíl jediného bodu.
Úvod patřil Litvínovu. Nejdříve měl šanci Šrámek a ve třetí minutě vyřešil přečíslení tří na jednoho sám Lukeš, který z levého kruhu překonal Novotného.
Spartě se nedařilo, chybovala a Novotný musel pochytat několik pokusů. Nejnebezpečnější byly střela Jánského a dva pokusy Petružálka.
Na druhé straně zahrozil poprvé v osmé minutě Buchtele a před polovinou úvodní části při Hüblově vyloučení domácí slavili vyrovnání. Hlinka se z pravého kruhu trefil bekhendem přesně pod horní tyč a připsal si jubilejní 200. gól v domácí nejvyšší soutěži.
Aktualizováno 16. 1. 2015 21:01
Vítkovičtí hokejisté porazili v 38. kole extraligy Mladou Boleslav 4:1 a jednomu z hlavních konkurentů v boji o play off se vzdálili na osm bodů.

Praha - Krize hokejové Slavie nekončí. Pražané v utkání 38. kola extraligy sice vedli po první třetině 2:0 na ledě Komety Brno, v dalším průběhu utkání ale inkasovali pět branek a padli. V souboji druhého a třetího týmu tabulky rozdrtila Sparta na domácím ledě Litvínov 7:1.

Vítkovice porazily Mladou Boleslav 4:1 a jednomu z hlavních konkurentů v boji o play off se vzdálili na osm bodů.

O výhře Liberce nad Karlovými Vary rozhodl jediný gól, který vstřelil domácí útočník Urban. Na tříbodovém zisku Bílých Tygrů měl velkou zásluhu brankář Ján Lašák.

Slavia prohrála posedmé za sebou

Hokejisté Komety Brno porazili až po zlepšeném výkonu ve druhé polovině utkání poslední tým tabulky Slavii Praha 5:2. Brňané bodovali popáté za sebou, z toho čtyřikrát vyhráli. Naopak Slavia, která po první třetině získala dvoubrankový náskok, prodloužila sérii proher na sedm zápasů.

Kometa s uzdravenými útočníky Čermákem, Káňou a v extraligové premiéře i s nejmladším z bratrského trojlístků Zohornů Radimem se celou úvodní třetinu nedostala do tempa. Slavia soupeře napadala už v jeho obranném pásmu a soupeři hodně komplikovala rozehrávku a přechod do protiútoků.

S touto taktikou si Brňané nevěděli rady, jen s obtížemi se dostávali k zakončení. Většinu nedůrazných střel z větší vzdáleností snadno kryl brankář Furch. Po získání kotouče vyráželi Pražané do bleskových protiútoků a po nedorozuměních domácích zadáků získali v úvodní třetině v rozmezí tří minut po střelách Sklenáře a bývalého brněnského útočníka Holce dvoubrankový náskok.

Z ospalého výkonu se Brňané probrali ve druhé třetině, kdy dostali soupeře místy až po drtivý tlak. Ve 32. minutě Němec blafákem překonal poprvé Furcha. Po tomto gólu Kometa ještě zvýšila svůj důraz v útočném pásmu. Vypracovala si několik vyložených šancí, v koncovce jí ale chyběla přesnost. Vyrovnat se podařilo až ve 40. minutě při přesilovce Hruškovi, který tečoval před brankou střelu obránce Ptáčka.

I v závěrečné třetině Brňané pokračovali v náporu. K vítěznému obratu tým nastartoval nejlepší kanonýr Komety Ton, který ukončil více než měsíc dlouhý střelecký půst. Naposledy skóroval 7. prosince proti Zlínu. Slavii postupně docházely síly a vítězství pečetil čtvrtým gólem Hynek Zohorna.

Slavia navzdory přesilovkám se už na zvrat nezmohla. V závěru ještě vyzkoušela hru bez brankáře a při ní minutu před koncem zápasu inkasovala po Honejskově střele pátou branku. Pražané s Brnem prohráli potřetí v sezoně a již osmnáct utkání čekají na plný bodový zisk.

Sabolič a Procházka skórovali dvakrát

Hokejisté třetí Sparty porazili druhý Litvínov vysoko 7:1 a přiblížili se Severočechům na rozdíl jediného bodu. Po dvou gólech vstřelili Martin Procházka, pro něhož to byly první trefy v nejvyšší soutěži v kariéře, a Robert Sabolič. Litvínov poprvé po pěti výhrách za sebou neuspěl.

Úvod patřil Litvínovu. Nejdříve měl šanci Šrámek a ve třetí minutě vyřešil přečíslení tří na jednoho sám Lukeš, který z levého kruhu překonal Novotného. Spartě se nedařilo, chybovala a Novotný musel pochytat několik pokusů. Nejnebezpečnější byly střela Jánského a dva pokusy Petružálka.

Při Saboličově vyloučení mohl Litvínovu vrátit vedení Hanzl, ale těsně minul. Ve 13. minutě se prosadila čtvrtá sparťanská formace a po Volkově přihrávce usměrnil puk za Francouze osamocený Procházka. V 15. extraligovém utkání dal první gól. Těsně před první pauzou málem zvýšil Buchtele, po jehož pokusu kotouč jen těsně nepřešel brankovou čáru.

Na začátku druhé části hrála Sparta po Hanzlově faulu přesilovku, ale vyrovnat mohl Hübl, jehož únik Novotný zlikvidoval. Domácí odolali při Ďalogově trestu a sami v 31. minutě využili početní výhodu čtyř proti třem po Poláškově ráně. Za 39 vteřin upravil skóre Sabolič, který se dostal k puku po závaru, jemuž předcházelo Formanovo nahození zpoza branky.

Po vyloučeních Klimka a Mikuše hrál Litvínov 71 vteřin v pěti proti třem, ale Novotný pokusy Ručinského, Hübla i Hanzla kryl. Hosté nevyužili ani další šance na to, aby se ještě pokusili vrátit do hry o body. V úvodu třetí části v přesilovce znovu v úniku neuspěl Hübl a Sparta se ubránila i 52 vteřin ve třech proti pěti.

V 46. minutě udeřila hned dvakrát Sparta. Po přihrávce Buchteleho zpoza branky se prosadil podruhé v zápase Sabolič a stejně tak i 38 sekund nato Procházka. Ten zakončil do prázdné branky, protože Francouze vychýlil mimo brankoviště předchozí souboj. Vzápětí jej nahradil Horák, jehož ještě překonal v 58. minutě Forman. V závěru ještě neproměnil v oslabení únik Volek.

Vítkovický Svačina: gól a dvě přihrávky

Strůjcem vítězství Vítkovic nad Boleslaví byl útočník Vladimír Svačina, který sťal nováčka gólem a dvěma přihrávkami. Středočeši nezastavili pokles formy a venku prohráli posedmé v řadě.

V důležitém souboji o desítku Vítkovicím vyšel úvod a konec první části, což v konečném účtování sehrálo rozhodující roli. Nejúdernější domácí formace o sobě dala vědět už při prvním střídání: Bárta si nepohlídal Hunu, který si najel mezi kruhy a už po 87 sekundách bez přípravy uklidil za Růžičkova záda pobídku Svačiny.

Vítkovice se však ani euforickým startem nedaly strhnout a bylo vidět, že za těchto okolností má jejich hlavní zbraní být bedlivá defenzíva. Vyrovnaný průběh první části si Středočeši opět pokazili v závěru: Hlinka puk sehrál do druhé vlny juniorskému reprezentantovi Klokovi, který příklepem z voleje prostřelil Růžičku podruhé.

Hosté v úvodu druhé části postrašili Dolejše akcí Bárty, ale pak byli deset minut pod intenzivním tlakem soupeře. Vítkovice měly výrazně více ze hry a třetí gól se vznášel v éteru. Největší příležitost prováhal ve 28. minutě Kucsera, který z brankoviště sklepl puk jen do boční tyčky.

Středočechům dal vydechnout faulující Štencel. Hosté se v přesilovce usadili před Dolejšem a Slovinec Robar je dokonce střelou ze střední vzdálenosti vrátil do hry kontaktním gólem.

Ale domácí opláceli stejnou mincí. Příkladná herní kázeň v poli byla Boleslavi k ničemu, když hned její první vyloučení Vítkovice ve 41. minutě potrestaly a vyzkoušenou souhru s Romanem zakončil po pasu napříč útočným pásmem uklidňujícím třetím gólem Svačina.

Ostravané se znovu vyhoupli do sedla a pevně uchopili otěže zápasu. S gustem hrající Svačina připravil i čtvrtý gól přesným pasem z rohu Burgrovi, který si Růžičku položil bekhendovým blafákem a do odkryté branky lehce zavěsil. Poté už o výhře Vítkovic nebylo pochyb. Znejistět je ještě mohl Pabiška, ale jeho kličku bravurně vychytal Dolejš a domácí po dvou porážkách znovu naplno zabrali.

Bílí Tygři bodovali pošesté za sebou

Hokejisté Liberce porazili v 38. kole extraligy Karlovy Vary 1:0 a pošesté za sebou bodovali. Duel rozhodl gól Tomáše Urbana ve třetí třetině, díky kterému - spolu s čistým kontem Jána Lašáka - Severočeši doma bodovali poosmé v řadě a sedmkrát z toho vyhráli. Západočeši naopak potvrdili, že jsou nejhorším týmem na kluzištích soupeřů, venku si připsali patnáctou prohru za sebou.

Oba celky od začátku dokazovaly, že patří mezi týmy s nejnižším počtem nastřílených branek. Horší bilanci než Karlovy Vary má jen Slavia, ani Liberec ještě nedokázal stokrát skórovat.

Na začátku duelu měli více ze hry Tygři, Závorka v karlovarské brance byl však pozorný. Formu z posledních kol následně potvrdil i domácí gólman Lašák, na nějž nedokázal v přesilovce vyzrát Micka a později jej nepřekonal ani Koblasa.

Ve druhé třetině měli domácí jedinečnou šanci dostat se do vedení v přesilových hrách. Duda a Vojtěch Tomeček putovali na trestnou lavici každý dvakrát, Severočeši to ale využili jen ke střelecké převaze. Skóre nedokázal v 38. minutě otevřít ani Filippi, pokus reprezentačního útočníka skončil na tyči.

Blízko prvním gólu byl poté Jelínek, ale neuspěl stejně jako v další šanci Filippi. V 46. minutě ale již domácí vedli. Přečíslení dva na jednoho přesně zakončil Urban. Energie mohla srovnat krok při Vlachově vyloučení, ani druhou přesilovku v utkání však hosté nevyužili. V 51. minutě mohl domácí uklidnit Urban, z rychlého protiútoku však Závorku podruhé nepřekonal.

Západočeši se snažili zápas zdramatizovat, vyrovnat se jim ale nepodařilo ani při dlouhé power play. Karlovy Vary tak popáté za sebou padly a nevyužily šanci přiblížit se desátému místu v tabulce.

Plzeň přišla o tříbrankový náskok

Plzeň vyhrála na ledě Pardubic 4:3 v prodloužení, trenér Miloš Říha starší tak poprvé po svém příchodu na střídačků Východočechů s týmem prohrál. Západočeši si v první polovině zápasu vypracovali tříbrankový náskok, ale během třetí části o něj přišli. Duel rozhodl 22 sekund před koncem prodloužení v přesilové hře Nicholas Johnson.

Plzeň měla výborný vstup do utkání, který už ve 4. minutě vyjádřila brankou v přesilovce. Kratěna si zpracoval nepřesnou střelu Jeřábka a rychle dorazil kotouč za brankovou čáru. Hned za necelou minutu mohl srovnat Gašparovič, avšak trefil jen beton Machovského. Plzeň se poté mohla prosadit i v oslabení, ale Kratěna svůj únik nedotáhl.

I nadále však byli hosté nebezpečnější a častěji ohrožovali Kristana, který si během první části připsal 14 zákroků. Při velkém závaru v brankovišti mu pomohlo i štěstí, neboť kotouč poskakoval blízko brankové čáry, ale nikdo z plzeňských hráčů ho nedokázal dorazit.

Velkou šanci na vyrovnání měly Pardubice zkraje druhé části, ovšem více než minutový závar a střely Tybora s Radilem ke gólu nevedly. A hosté toho dokázali využít, když dvakrát zaúřadoval Bližňák. Nejprve svůj únik po křídle zakončil gólem sám, poté při oslabení připravil jednoduchou pozici proti Hollwega.

Další průběh hodně ovlivnila častá vyloučení. Oba týmy si zahrály zkrácenou přesilovku pět na tři, ale prosadit se nedokázaly. Velké emoce v závěru druhé části vyvolal neuznaný gól Plzně. Rozhodčí po poradě s kolegou u videa usoudil, že Johnson před zakončením sevřel puk v rukavici. Výsledkem byla přesilovka pro domácí, kterou ještě vylepšil trest pro plzeňskou střídačku.

A další dvojnásobnou výhodu už Pardubice využily. Osm vteřin před vypršením trestů se střelou z kruhu prosadil Tybor. Domácí díky tomu ožili a ve 47. minutě to bylo už jen o gól, když individuální akci zakončil střelou k tyči Radil. Pardubice vrhly všechny síly do útoku a na začátku 57. minuty vyrovnal nenápadným nahozením od mantinelu Špaček. Ještě předtím promarnil samostatný únik Schleiss.

Větší pohromu už Škoda nepřipustila a zápas se tak musel prodlužovat. V nastaveném čase měl dobrou šanci Moravčík, ale samostatnou akci zakončil jen střelou do Kristana. Rozhodnutí padlo 22 vteřin před koncem prodloužení, když Johnson zakončil přesnou kombinaci v přesilovce a zajistil Plzni bod navíc.

Vítězná série Třince čítá 12 zápasů

Hokejisté Třince prodloužili na ledě Zlína svou vítěznou šňůru již na dvanáct utkání. O vítězství Ocelářů, kteří suverénně vedou tabulku s náskokem 14 bodů před druhým Litvínovem, rozhodl v čase 64:09 při hře ve třech na obou stranách obránce Rostislav Klesla.

Lídr tabulky přijel na led Beranů a pro domácí byl cíl jasný - zastavit jeho vítěznou šňůru jedenácti zápasů Ocelářů. Začali slibně, když využili hned první přesilovku: Žižkovu střelu tečoval za záda Hamerlíka Ondráček.

Avšak i Slezané svou početní výhodu využili. Dravecký zpoza brány našel Douderu a ten se svou střelou přesně s koncem Žižkova trestu nemýlil. Domácím zatrnulo po špatné rozehrávce, ale Růžička v úniku bekhendovým zakončením nespěl. V 18. minutě byl faulován Leška a sudí nařídil trestné střílení. Při něm však zkušený zlínský útočník trefil pouze tyč.

Ve druhé části se musel Kašík vytáhnout proti pokusu Adamského, na druhé straně střílel nebezpečně Šťastný. Blízko ke skórování byl také Polanský, zvonila však jen tyč, která zanedlouho zachránila i Hamerlíka. Už jasný gól měl na hokejce Adamský, ale proti jeho střele do prázdné brány se Kašík parádně přesunul a vysloužil si ovace publika. Nosek se vrhl do rychlého protiútoku, na jeho střelu Kašík ani nestihl zareagovat, ale naštěstí pro zlínského gólmana puk šel mimo tři tyče.

Již v průběhu třetího dějství pláchl od levého mantinelu Leška, ale gólový efekt akci scházel. A když usedl na trestnou lavici Kreps, domácí toho v 50. minutě za pouhé tři vteřiny opět využili: Veselý vyhrál vhazování na Matějíčka a jeho rána se zastavila až v síti.

Vyrovnat mohl Matuš, ale trefil jen rameno dezorientovaného Kašíka. Avšak když neuspěl on, napravil to Galvas, který zachytil rozehrávku Lešky a puk poslal mezi betony zlínského brankáře. Při vyloučení Lešky v závěru mohl rozhodnout Dravecký, prázdná brána mu ale byla málo. Vyložená šance se naskytla i Ondráčkovi, ale ani ten se neprosadil.

V prodloužení vybídl ke skórování Veselý Žižku, ten ale sám před Hamerlíkem neuspěl. Pak Kotvan zasáhl soupeře holí do obličeje a vyfasoval čtyři minuty. Trenér Kalous si vzal oddechový čas, ale jeho plány okamžitě po vhazování zhatila vysoká hůl Krepse. Když se Kreps vrátil a Třinci mohla pokračovat přesilovka čtyři na tři, Oceláři zase hráli v pěti. Ale i tak Třinec udeřil. Ševci ztratili puk ve své třetině a rozhodl Klesla.

Hradec se dostal do elitní šestky

Hradec Králové zvítězil na ledě Olomouce 4:1. Hosté od chřipkové epidemie po dvou porážkách poprvé vyhráli a poskočili na šestou příčku před Plzeň. Hanáci naopak ztratili čtvrtý z posledních pěti duelů a jsou desátí.

První šanci duelu měli hned v prvním střídání hosté. Mertlovu přihrávku málem přeměnil v gól Kudrna. V defenzivní partii moc šancí k vidění nebylo. A když, tak je měli spíše hosté po chybách Hanáků v rozehrávce. V 15. minutě ujeli Východočeši do přečíslení ve dvou na jednoho, ránu Vantucha bez přípravy ovšem chytil gólman Vošvrda.

Druhou část začala Mora konečně 'tutovkou'. Marosz v brejku našel Ráce, ale jeho rána cestu mezi tyče nenašla a Cibák skončil při dorážce s pukem za brankou. Rác zazdil i další obrovskou šanci Hanáků ve 25. minutě po parádním pasu Cibáka - Kacetl jej podruhé vychytal.

Ve 27. minutě šli hosté kuriózně do vedení. Pilař nahodil puk na Vošvrdu, ten jej vyrážečkou poslal do Nedvídka a od něj se touš odrazil do branky. V polovině utkání měla Olomouc k dispozici přes minutu přesilovky pět na tři. Hanákům se ji podařilo využít, když po Lašově přihrávce uklidil puk pod horní tyč Herman. Ve 35. minutě našel za obranou Mory Vantuch Tomáše Knotka, ten však poskakující puk před Vošvrdou nezkrotil.

O dvě minuty později hosté využili přesilovku, když se tvrdou střelou prosadil Pospíšil a vrátil hosty znovu do vedení. Půl minuty před pauzou pak ujeli Hanákům Kudrna s Mertlem a ten do prázdné branky zvýšil na 1:3.

V úvodu třetí části mohl snížit Patera, Kacetl jeho dorážku včasným sražením betonů kryl. Z protiútoku pak hosté prakticky definitivně rozhodli zápas, když povedenou kombinaci zakončil do prázdné branky Dej po přihrávce Kukumberga.

Hanáci šli opět na zteč, ale Kacetl dnes chytal fantasticky. V brejku pak jel zase sám na Vošvrdu Nedvídek, tentokrát nedal. Olomouc se snažila dostat do zápasu v početní převaze, ale Herman před Kacetlem nezvedl dost vysoko kotouč. Mora nepřidala druhý gól ani po bombě Škůrka od modré čáry. Hanáci tlačili soupeře dál, ale na korekci výsledku už nedosáhli.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Huna (Svačina, Roman), 19. Klok (M. Hlinka, Szturc), 41. Svačina (Roman, Zíb), 47. Burger (Svačina, Zíb) - 34. Robar (D. Výborný, Trončinský). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 5287.

Vítkovice: Dolejš - Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Hrbas - Szturc, M. Hlinka, Olesz - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Ovčačík, M. Hruška, Trončinský, Robar, Kočí, Trška, od 41. min. navíc R. Čermák - Jiránek, Broš, Klimenta - Mikulík, D. Výborný, Bárta - Volf, Kašpařík, Pabiška - Lenc, Musil, Rys. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Ondráček (Žižka, Čajánek), 50. Matějíček (O. Veselý, Čajánek) - 7. M. Doudera (Dravecký, Polanský), 55. Galvas, 65. Klesla (Plíhal). Rozhodčí: Homola, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 5216.

Zlín: Kašík - O. Horák, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan - Okál, Leška, Köhler - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Klesla, Galvas, Linhart, Nosek, M. Doudera, Foltýn - Jašek, Klepiš, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Chmielewski, Plíhal, Rákos - Ciencala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:4
(0:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Herman (Laš, Majeský) - 27. Nedvídek (Pilař, Kopta), 37. Pospíšil (P. Mikuš, Pilař), 40. Mertl (Kudrna), 42. Dej (Kukumberg, Pospíšil). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Charvát, Skopal. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 4943.

Olomouc: Vošvrda - Majeský, Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Škůrek, Ondrušek - Rác, Marosz, Cibák - Zuzin, Patera, Buc - Pekr, Herman, Laš - T. Rachůnek, J. Knotek, Matai. Trenéři: Fiala a Dopita.

Hradec Králové: Kacetl - Vydarený, Dietz, Pilař, P. Mikuš, Vašíček, Pláněk - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Pospíšil - Vantuch, T. Knotek, Červený - P. Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 46. Urban (Bulíř). Rozhodčí: Šindler, Wagner - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4438.

Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Derner, Gřegořek, D. Kajínek, Vitásek - Balaštík, Vampola, Radivojevič - Bakoš, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, J. Vlach - Bulíř, T. Urban, Víšek. Trenéři: Čada a M. Černý.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Bičánek, Deyl - V. Tomeček, R. Hruška, Duda - D. Hruška, Skuhravý, Vachovec - Koblasa, Heizer, Micka - Gorčík, Flek, R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 5:2
(0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 32. V. Němec (Kempný, Ton), 40. J. Hruška (Ptáček, Kempný), 46. Ton (J. Hruška, Ptáček), 51. H. Zohorna (Kempný, Ptáček), 59. Honejsek - 13. Sklenář (Vlasák), 16. Holec (Kolář, Divíšek). Rozhodčí: Mikula, Šír - Polonyi, Špůr. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec, Vágner - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - R. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Slavia: Furch - Štich, Šenkeřík, Valach, Kolařík, A. Růžička, Beňovič, Krejčí - Vlasák, Bednář, Sklenář - Holec, Divíšek, Kolář - Stránský, Vas, Poletín - J. Veselý, Vrdlovec, Andres. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodloužení
(0:1, 0:2, 3:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 42. Tybor (Nahodil, Benák), 47. Radil (Čáslava, Benák), 57. Špaček - 4. Kratěna (Jeřábek, Schleiss), 25. Bližňák (Pletka, Kadlec), 27. Hollweg (Bližňák), 65. Johnson (Mozík, J. Sýkora). Rozhodčí: Hodek, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8466.

Pardubice: Kristan - Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Čutta, Ščotka, Gregorc, Korím - P. Sýkora, Marcinko, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Tybor - Kaut, Cetkovský, Starý - Gašparovič, M. Špaček, Voženílek. Trenéři: Říha st. a Říha ml.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Pulpán, Mozík, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Bližňák, Pletka - Indrák, Lev, Schleiss - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 7:1
(2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. J. Hlinka (Réway, Eminger), 13. M. Procházka (Volek, Dvořáček), 31. Polášek (J. Hlinka, Eminger), 32. Sabolič (Forman, Buchtele), 46. Sabolič (Buchtele, Forman), 46. M. Procházka (Volek, Dvořáček), 58. Forman (Sabolič, Barinka) - 3. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kis, Lučan. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. Diváci: 8272.

Sparta: F. Novotný - Eminger, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Švrček, Barinka - Réway, J. Hlinka, Klimek - Kumstát, Pech, Rolinek - Forman, Buchtele, Sabolič - M. Procházka, Volek, Dvořáček - Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Litvínov: Francouz (46. L. Horák) - Gula, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Štindl, Frolo, od 50. navíc Baránek - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

1. Třinec 38 25 4 3 6 140:76 86
2. Litvínov 38 19 6 3 10 121:97 72
3. Sparta Praha 38 20 5 1 12 134:90 71
4. Brno 38 19 3 5 11 112:108 68
5. Pardubice 38 19 1 2 16 118:118 61
6. Hradec Králové 37 17 2 1 17 100:96 56