22. 3. 2011 21:40
Třinec - Slavia 2:3 na samostatné nájezdy
Radost hokejistů Slavie po výhře nad Plzní
Radost hokejistů Slavie po výhře nad Plzní | Foto: ČTK

Třinec - Hokejová Slavia v úterý dokázala vyhrát v Třinci 3:2 na samostatné nájezdy a srovnat stav tohoto semifinále play off hokejové extraligy na 1:1.

Hlavním hrdinou "Sešívaných" byl Tomáš Pospíšil, který dal jednu branku v základní hrací době a zároveň i proměnil rozhodující nájezd.

Play off hokejové extraligy zítra pokračuje zápasem mezi Pardubicemi a Vítkovicemi, které do třetího utkání série taktéž vstoupí za stavu 1:1.

Vašíček: Musíme hrát do těla a řezat to. Proto jsme tu
Třinec po dramatickém závěru porazil Slavii a vede 1:0
Play off ze záznamu. ČT: Mohou za to hokejové kluby

Svěřenci Vladimíra Růžičky do zápasu s Třincem vstoupili mnohem aktivněji než včera a vyplatilo se jim to už v první minutě. Třinečtí totiž při útoku propadli a situaci dva na jednoho ideálně využili přihrávající Vondrka a zakončující Pospíšil.

O pět minut mohlo být pro hosty ještě veseleji, neboť faulován byl při samostatném nájezdu Doležal, ovšem nařízené trestné střílení proměnit nedokázal.

Druhou třetinu začali domácí podobně jako Slavia tu první, tedy rychlým gólem. V dohrávané přesilovce na modré napřáhl Ladislav Kohn a jeho pokus propadl za záda Kopřivy.

Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu
Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu | Foto: hc-slavia.cz

Na další gól si diváci ve Werk aréně počkali až do poloviny třetí části a k jejich smutku jej opět vstřelili hosté. Po buly se totiž dostal ke střele Doležal a nedal Hamerlíkovi šanci.

Domácí poté sice zvýšili svoje úsilí, ale kýženého vyrovnání se ne a ne dočkat. Pětadvacet sekund před koncem základní hrací doby se ale při powerplay uvolnil Josef Hrabal a střelou do odkryté klece poslal zápas do prodloužení.

V opatrně hrané nastavené desetiminutovce se nic podstatného nestalo, a tak rozhodly až nájezdy. V nich Oceláři jen potvrdili svoji bídu v této činnosti ze základní části.

Ze tří exekutorů Třince totiž neskóroval ani jediný, a protože se střelou mezi betony prosadil Pospíšil, putuje vítězný bod za druhé utkání série na konto Pražanů.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Kohn (Hrabal, M. Růžička), 60. Hrabal (M. Růžička, Bonk) - 1. Pospíšil (Vondrka, Třetina), 49. J. Doležal (P. Jelínek), rozhodující sam. nájezd Pospíšil. Proměněné nájezdy: Pospíšil. Neproměněné nájezdy: Polák, M. Růžička, D. Květoň - Vondrka. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Žižka (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4964. Stav série: 1:1.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Richter, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Polák - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Krejčík, Kolařík, Vašíček, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Třetina, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Jaškin, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.