Slavia se zlobí: Ať Černošek řeší Kladno a ne naše dluhy!

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 3. 2014 10:00
Majitele Slavie Richarda Benýška rozčílilo, že Hráčská asociace řeší dluhy Slavie. Její šéf a hokejista Marek Černošek se má radši starat, aby Kladno v baráži nesestoupilo.
Hráčská asociace řeší dluhy Slavie, její majitel se zlobí: hráči prý ví, že peníze dostanou za čtrnáct dnů.
Hráčská asociace řeší dluhy Slavie, její majitel se zlobí: hráči prý ví, že peníze dostanou za čtrnáct dnů. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - "Dej blbcovi moc a vytvoří funkci," říká majitel hokejové Slavie Richard Benýšek, který se takto ostře ohradil proti České asociaci hokejistů, jejiž šéf Marek Černošek na včerejší tiskové konferenci oznámil, že se bude zabývat dluhy pražského klubu vůči svým hráčům.

"V danou chvíli nemůžeme být konkrétní a říct, o kolik hráčů jde a jaké dluhy to jsou. Momentálně dostáváme podklady od kluků, vše vyčíslujeme, abychom je mohli případně předložit ke smírčí komisi (hokejového svazu). Hlavním cílem ale je, abychom vše vyřešili dohodou," uvedl včera Černošek.

Černošek a spol. přitom teprve včera poprvé potvrdili podepsání memoranda s hokejovým svazem o vzájemné spolupráci - více čtěte ZDE.

Benýšek: Do čtrnácti dnů hráči peníze dostanou

Benýšek teď údajně celé jednání vnímá jako vydírání  záhadnou  hráčskou asociací, jejíž mandát nezná.

 "Hráči Slavie přece dobře ví, že jejich platy jsou v řešení, byli o tom dostatečně předem informováni. Dostanou zaplaceny dlužné částky z akcionářské půjčky, ale fakticky tomu musí předcházet rozhodnutí valné hromady HC Slavia, která je dávno svolaná a informace o tom je dlouhodobě veřejně dostupná. Takže je to otázka zhruba 2 týdnů a vůbec nechápu, proč zvolili tento postup," řekl Benýšek a opřel se také do Marka Černoška, šéfa asociace a zároveň stále aktivního hráče Kladna.

"Více bych chápal, kdyby se věnoval tomu, aby Kladno lépe hrálo play out , aby nemuselo řešit možné riziko vyřazení," řekl tvrdě Benýšek.

Zprávy o finančních problémech klubu prosakují na veřejnost už několik týdnů. Ve středu ale Benýšek Aktuálně.cz ujistil, že je klub po finanční stránce zabezpečený. I navzdory tomu, že nepostupem do čtvrtfinále play off Slavia na prodeji lístků ztratila minimálně pět milionů korun - čtěte ZDE.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy