Slavia se zlobí: Ať Černošek řeší Kladno a ne naše dluhy!

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 3. 2014 10:00
Majitele Slavie Richarda Benýška rozčílilo, že Hráčská asociace řeší dluhy Slavie. Její šéf a hokejista Marek Černošek se má radši starat, aby Kladno v baráži nesestoupilo.
Hráčská asociace řeší dluhy Slavie, její majitel se zlobí: hráči prý ví, že peníze dostanou za čtrnáct dnů.
Hráčská asociace řeší dluhy Slavie, její majitel se zlobí: hráči prý ví, že peníze dostanou za čtrnáct dnů. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - "Dej blbcovi moc a vytvoří funkci," říká majitel hokejové Slavie Richard Benýšek, který se takto ostře ohradil proti České asociaci hokejistů, jejiž šéf Marek Černošek na včerejší tiskové konferenci oznámil, že se bude zabývat dluhy pražského klubu vůči svým hráčům.

"V danou chvíli nemůžeme být konkrétní a říct, o kolik hráčů jde a jaké dluhy to jsou. Momentálně dostáváme podklady od kluků, vše vyčíslujeme, abychom je mohli případně předložit ke smírčí komisi (hokejového svazu). Hlavním cílem ale je, abychom vše vyřešili dohodou," uvedl včera Černošek.

Černošek a spol. přitom teprve včera poprvé potvrdili podepsání memoranda s hokejovým svazem o vzájemné spolupráci - více čtěte ZDE.

Benýšek: Do čtrnácti dnů hráči peníze dostanou

Benýšek teď údajně celé jednání vnímá jako vydírání  záhadnou  hráčskou asociací, jejíž mandát nezná.

 "Hráči Slavie přece dobře ví, že jejich platy jsou v řešení, byli o tom dostatečně předem informováni. Dostanou zaplaceny dlužné částky z akcionářské půjčky, ale fakticky tomu musí předcházet rozhodnutí valné hromady HC Slavia, která je dávno svolaná a informace o tom je dlouhodobě veřejně dostupná. Takže je to otázka zhruba 2 týdnů a vůbec nechápu, proč zvolili tento postup," řekl Benýšek a opřel se také do Marka Černoška, šéfa asociace a zároveň stále aktivního hráče Kladna.

"Více bych chápal, kdyby se věnoval tomu, aby Kladno lépe hrálo play out , aby nemuselo řešit možné riziko vyřazení," řekl tvrdě Benýšek.

Zprávy o finančních problémech klubu prosakují na veřejnost už několik týdnů. Ve středu ale Benýšek Aktuálně.cz ujistil, že je klub po finanční stránce zabezpečený. I navzdory tomu, že nepostupem do čtvrtfinále play off Slavia na prodeji lístků ztratila minimálně pět milionů korun - čtěte ZDE.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy