Slavia protrhla sérii neúspěchů. Vyhrála v Boleslavi

5. 12. 2008 20:03
M.Boleslav - Slavia 1:3, Plzeň - Sparta 1:4
Slavia se dočkala vítězné radosti
Slavia se dočkala vítězné radosti | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie protrhli dosavadní sérii šesti ligových proher v řadě, když dokázali v pátečním zápase devětadvacátého kola O2 extraligy zvítězit na ledě nováčka z Mladé Boleslavi 3:1.

Úřadující mistr tak nechal účinně zapomenout i na středeční prohru z Curychu, která pro něj znamenala předčasný konec v hokejové Lize mistrů.

Kouč Vladimír Růžička se však rozhodl zareagovat na poslední neuspokojivý výkon gólmana Adama Svobody a v Mladé Boleslavi dostal od začátku možnost chytat Dominik Furch.

Mladý brankář však neměl zrovna povedený vstup do utkání a již po sedmdesáti vteřinách musel lovit puk ze své sítě. Boháčovu nezištnou přihrávku přetavil ve vedoucí gól Roman Tomas.

Hostům se však podařilo brzy reagovat. Pomohla jim k tomu i přesilová hra, kdy vyloučení Padělka potrestal tvrdou střelou Roman Červenka.

Extraligový nováček se ovšem v dalších minutách chopil iniciativy a proti šancím Barinky a Čecha musel Furch úspěšně prokazovat své kvality

Slavia pak dokonala konečný obrat v závěru prvního dějství, kdy další početní výhodu zužitkoval pohotovou dorážkou David Hruška.

Oboustranně útočný hokej pokračoval i v prostřední části, ale díky výborným výkonům obou brankářů si museli diváci počkat na další trefu až do třetí třetiny.

Bohužel pro domácí fanoušky padla do jejich sítě, když na konečných 3:1 zvyšoval opět v přesilové hře Michal Vondrka.

Slavia tak po páteční výhře poskočila v tabulce zpět na třetí místo. Boleslav zůstává poslední.

Budějovice uspěly ve Znojmě. Sparta veze výhru z Plzně

Důležité tři body vybojovali ve Znojmě hokejisté Českých Budějovic. Svěřenci Ernesta Bokroše se po páteční výhře 3:2 navíc vzdálili extraligovému dnu a díky zisku dosavadních pětatřiceti bodů okupují třinácté místo.

Cenné vítězství může slavit také Sparta, která uspěla na hřišti houževnaté Plzně 4:1. Západočeši sice před svými diváky působili aktivnějším dojmem, ovšem doplatili na špatnou finální fázi.

Holešovický celek naopak vedl již po první třetině o dvě branky, a poté, co přežil i nepříjemnou druhou část, zlomil odpor svého soupeře dalšími dvěma zásahy v poslední desetiminutovce.

Až do samostatných nájezdů pak dospělo poslední utkání mezi Kladnem a Třincem.

Domácí Středočeši sice prohrávali po divoké první třetině 2:4, ale v následujících dějstvích se dokázali obdivuhodně zvednout a nakonec po trestných stříleních zvítězili 5:4.

Hrdinou střetnutí se stal útočník Radek Bělohlav, který si nejprve vyrovnávací brankou ve třetí třetině vynutil prodloužení a v následných nájezdech jako jediný překonal brankáře Čechmánka.

HC Znojemští Orli - HC Mountfield 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
14. Selingr (Mojžíš), 56. Haman (Švrček, Růžička) - 37. Kůrka (Vydarený), 39. Hudec (Huml), 45. Kotrla (Kůrka)
Počet diváků: 2307
Znojmo: Kameš - Švrček, Mojžíš, Štach, Bičánek, J. Mrázek, Chvátal, Rygl, Tesařík - Erat, Haman, Plášek, Dopita, M. Růžička, Čachotský, Selingr, J. Svoboda, Meidl, Kucharczyk, R. Procházka, Demel
Č.Budějovice: Turek - Gřegořek, Sičák, Vydarený, Poživil, Jareš, Frolo, Mucha - Hudec, Huml, Veselý, Kůrka, Květoň, Kotrla, Duda, Mertl, Hřebejk, Gulaš, Kuchejda, Melichárek, Bílek