Slavia podruhé v sezoně prohrála doma. Body veze Třinec

Red Spo
21. 12. 2007 21:31
Výsledky 31. kola hokejové extraligy

Praha - Zlín v pátečním 31. kole hokejové extraligy porazil na domácím ledě tým Litvínova 3:1 a zachránil tak pro tuto chvíli práci svým trenérům.

Domácí vedli po celou dobu utkání, dvougólový náskok si vytvořili v samotném úvodu, když v páté a deváté minutě skórovali Hamrlík, respektive Rachůnek.

Litvínovští korigovali Lukešem v prostřední třetině, to však bylo z jejich strany vše. Tříbodový zisk Zlína korunoval v závěrečné třetině svým druhým gólem Hamrlík.

Lídr extraligy pražská Slavia na domácím ledě prohrála s Třincem po samostaných nájezdech 1:2. Hosté v Sazka Areně dokonce přes polovinu zápasu vedli, slávistům se podařilo srovnat až ve třetí třetině. Druhý penaltový rozstřel na domácím ledě však prohráli, rozhodující nájezd proměnil David Moravec.

Zápas mezi Ústím a Českými Budějovicemi měl dlouho fotbalové skóre - po dvou třetinách vedli hosté pouze 1:0, nakonec zvítězili 4:2.

Hostům se podařilo brankami Špirka a Čalouna nejprve ve třetí třetině utkání otočit. Jihočechům však neuvěřitelně vyšel závěr zápasu, když v poslední minutě skórovali hned dvakrát: nejprve Veselý a poté Brabenec do prázdné branky při power-play domácích.

V dramatické duelu zvítězilo Znojmo v Plzni 6:5. Hosté vyhráli až díky brance v prodloužení, kterou vstřelil v 65. minutě Jareš. Dvěma brankami přispěl k výhře Orlů Kucharczyk.

Prodlužovalo se i v Liberci, tam však v nastaveném čase gól nepadl: domácí remizovali s Karlovými Vary po prodloužení 3:3.

Bílí tygři zachránili bod až v závěru zápasu, když dali dvě branky v posledních dvou minutách. V samostatných nájezdech byli úspěšnější Západočeši, kteří si tak odvezli dva body za vítězství 4:3.

Hokejisté Kladna dokázali zvítězit na ledě Vítkovic nejtěsnějším poměrem 4:3. O výhře rozhodli v závěrečné třetině, když ve 47. minutě skóroval Bělohlav po přihrávce Patery.

HC Vítkovice Steel - HC GEUS OKNA Kladno 3:4  (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 4. Jurečka (Ujčík), 22. Hubáček (Hruška), 40. Ujčík (Krenželok) 9. Horna (Pavlas), 26. Ševc (Kalla), 28. Tomajko (Diviš), 47. Bělohlav (Patera)
Vítkovice: Prusek - Gulaši, Jurečka, Ovčačík, Heš, Kuboš, Trnka, Mrázek - Hubáček P., Burger, Káňa T. - Krenželok, Vala, Ujčík - Köhler, Hruška, Tomášek - Klimek, Hubáček R.
Kladno: Orct - Nadíšdi, Hájek, Pavlas, Schnabel, Ševc, Šmach, Štěpánek - Diviš, Patera, Procházka M. - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Nedvěd Z., Tomajko

Zápas jsme sledovali minutu po minutě on-line ZDE

RI Okna Zlín - HC Litvínov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Hamrlík, 9. Rachůnek (Leška), 54. Hamrlík (Nosek) 35. Lukeš (Reichel)
Zlín: Murín - Ďurák, Galvas, Hamrlík, Klouček, Lučka, Nosek, Vosátko - Balán, Balaštík, Čech F. a M., Kubiš, Leška, Mokrejš, Okál, Pšurný M. a R., Rachůnek, Vlach
Litvínov: Hubl - Šlégr, Hranáč, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma - Branda, Reichel, Kubinčák, Jenáček, Tomas, Benda, Sklenička, Lukeš, Trávníček, Černý, Jánský, Macholda

HC Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli 5:6 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1-0:1)
Branky: 4. Divíšek (Matějovský), 33. Fabuš (Ludvík), 35. Kracík (Šindel), 51. Fabuš, 55. Jaseško (Důras)- 21. Kucharczyk (Dopita), 24. Selingr (Dopita), 25. M. Růžička (Švrček), 39. Demel (Dopita), 53. Kucharczyk (Jareš), 65. Jareš
Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Jasečko, Derner, L. Martinec - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík
Znojmo: Trvaj - Jareš, Všetečka, Bičánek, Mojžíš, Kotaška, Chvátal, Švrček - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Svoboda, R. Procházka, Demel - Erat, Haman, Plášek - Beroun, A. Padělek, M. Růžička

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Mountfield 2:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 43. Špirko (Novák), 54. Čaloun (Pojkar) - 25. Gřegořek (Novák), 47. Šimánek (Gřegořek), 60. Veselý (Vak), 60. Brabenec
Ústí: Přikryl - Gýna, Hořava, Zeman, Pojkar, Novotný, Evan, Klobouček, Zápotočný - Čaloun, Nedorost, Mrázek - Janů, Pazourek, Havel - Novák, Špirko, Šaffer - Heřman, Martinec, Šagát
Č. Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Novák, Bolf, Much, Frolo - Hudec, Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimůnek, Sailer - Veselý, Vak, Kotrla - Hřebejk, Mertl, Květoň

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 1:2 po s.n. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. Drtina 10. Tomík
Slavia: Svoboda - Jebavý, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek, Tomica - Sup, Rataj, Micka - Červenka, Klepiš, Vondrka - Borovanský, Holec, Doležal
Třinec: Vojtek - Sekeráš, Pácal, Seman, Malec, Švarný, Výtisk, Andersons - Tomík, Štefanka, D. Moravec - Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Skořepa, Steber - Pavelek, Kolusz, Pánik.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po s.n.(0:0, 0:1, 3:2)
Branky: 51. Zíb (Jiruš), 56. Blatný (Zíb), 58. Zíb (Jiruš) - 24. Skuhravý (Řezníček), 46. Pech (Řezníček), 55. Řezníček (Kumstát)
Liberec: Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Žabka, Krstev, Holub, Kočí - Blatný, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Bartovič, Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, Procházka.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Duben, Grof, Němec, Rumpel, Mudroch, Řezníček - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kristek, Skladaný - Milan Procházka, Pech, Zucker - Bahenský, Melenovský, Hluchý.

Předehrávka: Pardubice - Sparta 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)