Slavia po další porážce odvolala trenéry Lubinu s Beránkem

ČTK ČTK
5. 12. 2014 22:51
Vedení hokejistů extraligové Slavie odvolalo po dnešní prohře v Olomouci 2:4, trenérskou dvojici Ladislav Lubina - Josef Beránek mladší.
Ladislav Lubina
Ladislav Lubina | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vedení hokejistů extraligové Slavie odvolalo po dnešní prohře v Olomouci 2:4, která byla pro Pražany již šestou v řadě bez bodového zisku, trenérskou dvojici Ladislav Lubina - Josef Beránek mladší. Na klubovém webu to po dnešní prohře v Olomouci 2:4, která byla pro Pražany již šestou v řadě bez bodového zisku, oznámil majitel klubu Vladimír Pitter. Po 27 odehraných kolech se Slavia propadla až na dno tabulky.

Pitter, který je i výkonným ředitelem klubu, se rozhodl ke změně i přesto, že ještě ve středu odmítal jakékoliv spekulace o možné změně na trenérském postu.

"Aktuální výsledky mě určitě nenechávají klidným, celou situaci analyzuji. Nejsem zastáncem unáhlených závěrů, proto si nechávám nějaký čas na další rozhodnutí, co a jak dále," uvedl před dvěma dny Pitter v prohlášení pro ČTK.

Jenže další porážka se stala pověstnou poslední kapkou, po níž džbán trpělivosti přetekl. Trenéři, kteří převzali tým po minulé sezoně po Vladimíru Růžičkovi, jenž zamířil k reprezentaci, doplatili na sérii šesti porážek, během nichž "sešívaní" inkasovali 35 gólů. Před duelem v Olomouci obdrželi v pěti vystoupeních za sebou vždy šest a více branek.

Hlavním kandidátem je Říha

V sobotu mají hráči volno, podle klubového prohlášení by však již v neděli mělo být známo, kdo mužstvo povede a nahradí kontroverzního Lubinu. Po jeho odvolání volali mnozí z řad samotných fanoušků červenobílých barev od jeho nástupu až doposud.

Hlavním kandidátem na uvolněný post je podle spekulací Miloš Říha, který je poté, co v závěru předešlé sezony předčasně skončil v Omsku, bez angažmá. Pitter s ním údajně v posledních dnech měl již o možnosti převzít tým jednat, sám to však odmítl komentovat.

Bilance trenérského dua Lubina - Beránek na střídačce Slavie ve 26 extraligových zápasech (Slavia má zápas k dobru) činí 29 bodů při 10 vítězstvích a 16 porážkách a skóre 58:89. Pražané nastříleli nejméně branek v celé lize, více než oni jich inkasoval pouze Zlín.

Slavia je čtvrtým klubem, který v této extraligové sezoně sáhl ke změně na trenérském postu. Na začátku října skončil na střídačce Liberce Pavel Hynek, na jehož místo nastoupil Rostislav Čada. Petera Oremuse nahradil ve Vítkovicích začátkem listopadu Ladislav Svozil. Krátce poté skončil v Plzni Milan Razým a na jeho místo se posunul asistent Michal Straka.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy