ip
14. 2. 2008 20:01
Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Hokejová Slavia se může radovat. Na ledě Liberce zvítězila 3:2
Hokejová Slavia se může radovat. Na ledě Liberce zvítězila 3:2 | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Liberec - Pražská Slavia vyhrála ve čtvrteční dohrávce 49. kola hokejové O2 extraligy na hřišti Liberce 3:2. Rozhodující branku utkání vstřelil dvanáct minut před koncem Micka.

Do souboje třetího s druhým vstoupili lépe domácí Bílí Tygři a už po šesti minutách se dostali do vedení zásluhou Milana Bartoviče v přesilové hře. Ten využil nahrávku Šachla a prudkou střelou našel skulinu mezi Svobodovými betony.

Krátce před koncem první třetiny se mohli fanoušci v Tipsport Aréně radovat podruhé. V další početní výhodě totiž vystřelil Klimenta a jeho pokus vyrazil brankář Svoboda jen před Antonína Duška, který už při dorážce nezaváhal, 2:0.

Slavia se však nevzdala a za obratem vykročila hned v úvodních minutách druhé části. Kontaktní branku vstřelil Rataj. Oběma týmům se ale poté přestalo dařit a domácí diváci se dočkali gólů až ve třetím dějství.

Ty však bohůžel pro ně padaly do liberecké branky. Nejprve srovnal skóre ve 41. minutě chytrou tečí Beránek a konečný obrat zařídil o pár minut později Micka, který zužitkoval přihrávku Rataje.

Bílý Tygři byli poté nejblíže k vyrovnání pět minut před koncem, ovšem Kašpaříka tentokrát vychytal Svoboda.

Slavia si tak upevnila s 95 body druhé místo. Liberec zůstává s desetibodovou ztrátou třetí.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)