Slavia má trenéry: Růžičku nahradí Lubina s Beránkem

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 3. 2014 13:33
Ladislav Lubina a Josef Beránek jsou novými trenéry hokejové Slavie.
Ladislav Lubina je novým trenérem hokejové Slavie.
Ladislav Lubina je novým trenérem hokejové Slavie. | Foto: ČTK

Praha - Hokejová Slavia má nové trenéry. Vladimíra Růžičku po čtrnácti letech na lavičce pražského klubu vystřídá dvojice Ladislav Lubina - Josef Beránek.

Klub o tom informoval v tiskové zprávě. Na výběru trenérské dvojice se podílel sám Růžička, který odchází k reprezentaci.

„Po skončení sezony jsme měli několik variant, kdo se ujme trenérského žezla a i na základě doporučení Vladimíra Růžičky jsme se rozhodli pro tento trenérský tandem," řekl majitel klubu Richard Benýšek.

Lubina workoholik, Beránek legenda

„Trenéra Lubinu vnímáme jako hokejového workoholika, který preferuje tvrdý agresivní hokej a týmové pojetí hry, což přesně zapadá do koncepce Slavie. Má za sebou extraligové zkušenosti korunované ziskem mistrovského titulu," zdůvodňuje volbu Benýšek a upozorňuje na sezonu 2011/12 ve které Lubina jako asistent trenéra Pavla Hynka pomohl Pardubicím k mistrovskému titulu.

Teď bude Lubina hlavním trenérem, Josef Beránek mu bude dělat sistenta.

"V případě Josefa Beránka to byla sázka na jistotu, tato slávistická legenda, která již na střídačce A-týmu působila, zná dobře prostředí a představuje mimo jiné kontinuitu navazující na dosavadní práci Vladimíra Růžičky," tvrdí Benýšek.

Lubina byl hlavním trenérem jen jednou

Ladislav Lubina přichází do Slavie s kontroverzní pověstí. V minulosti se Lubina připletl k několika průšvihům, z nichž ten největší se stal před šesti lety. Lubina byl viník dopravní nehody, při které zemřel otec fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence.

Poté se Lubina postavil na lavičku extraligového týmu několikrát, ale pouze jednou jako hlavní trenér. Bylo to na jaře roku 2011, kdy vedl do konce sezony Kometu Brno. Poté působil dvakrát jako asistent v Pardubicích.

"Přijít po nejdéle sloužícím trenérovi extraligy pro mě představuje novou výzvu. Slavii vnímám jako jeden z nejúspěšnějších týmů extraligy a budu se snažit navázat na úspěchy z posledních sezon. Prvním krokem budou rozhovory s hráči a seznámení se s vnitřní hierarchií klubu,“ řekl Lubina po podpisu smlouvy.

Beránek: Beru to jako ocenění své práce

Josef Beránek už u Slavie působil, v letošní sezoně vedl tým mladšího dorostu. Beránek je slávistickou legendou, někdejší výborný útočník a také olympijský vítěz z Nagana odehrál za Slavii devět extraligových sezon, má na svém kontě ale také více než pět stovek zápasů v NHL.

"Vnímám to jako ocenění práce v mládežnických týmech Slavie a v podstatě je to pro mě návrat na známá místa," řekl Beránek.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy