Slavii kupuje nový vlastník, bývalý mistr světa a jeho bratr

Zdeněk John
27. 2. 2013 20:00
Vladimír Růžička už nebude spolumajitelem Slavie, klub ale na něm staví dál.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Hokejovou Slavii Praha, která v letošním ročníku extraligy skončila na druhém místě, kupuje nový vlastník.

Držitelem většinového, zhruba 69procentního podílu se stává akciová společnost OIN gama, za níž podle informací Aktuálně.cz stojí dvojnásobný mistr světa a někdejší obránce pražské Sparty Ladislav Benýšek, kterému v celé transakci asistuje i jeho bratr Richard, manažer a šéf představenstva firmy Bestsport Arena.

Bestsport Arena provozuje pražskou O2 arenu, v níž Slavia hraje své domácí zápasy a kde ji také v příštích dnech čekají první utkání letošního play off.

Druhý největší majitel: Pitter

Slavia dostane nejen nového majoritního vlastníka, ale změní se celá akcionářská struktura. Posílí v ní dosavadní držitel pětinového podílu, podnikatel Vladimír Pitter, kterému nově bude patřit 30 procent klubu. Necelé procento si ponechá občanské sdružení SK Slavia Praha.

Svého podílu se tak mimo jiné zbaví Vladimír Růžička, ikona klubu a trenér, který Slavii dovedl ke všem úspěchům posledního desetiletí.

S Růžičkou ale noví vlastníci počítají jako se základním kamenem i v dalším období. "Na jeho roli v klubu se samozřejmě nic nemění," řekl Aktuálně.cz Richard Benýšek.

Cena, za kterou klub noví majoritní vlastníci získávají, nebude oficiálně zveřejněna. Podle zdrojů blízkých dnešnímu jednání o prodeji ji ale výrazně ovlivnily dluhy Slavie, které na sebe OIN gama vezme.

Dvorní nájemník v O2 areně

Slavia má dlouhodobou smlouvu s O2 arenou a vzhledem k Benýškově angažování v Bestsportu se nedá předpokládat, že by se na tom něco mělo měnit. Spíš naopak. Dá se čekat, že ze Slavie bude ještě důležitější dvorní nájemník v moderní hale, v níž se v roce 2015 bude konat světový šampionát v hokeji.

O tom, zda se změní nějak rozpočet hokejové Slavie, který se v dobrých časech pohyboval vysoko nad 100 miliony korun ročně, noví majitelé nechtějí zatím debatovat. "Rozhodně si Slavia zaslouží péči, jakou má dostat nejstarší hokejový klub v Evropě, kterým jsme," uvedl Benýšek.

Zdroje z vedení klubu k tomu pro Aktuálně.cz ve zjevné narážce na konkurenční Spartu dodaly: "Dobrá zpráva je to především proto, že budeme mít jednoznačného vlastníka a nebudeme přitom béčkem ruského klubu.

 

Právě se děje

Další zprávy