Slavia a Zlín si z předehrávek vezou překvapivé výhry

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 9. 2010 21:00
Liberec - Slavia 1:4, Pardubice - Zlín 1:3
Už v páté minutě se radoval z gólu Vladimír Růžička (na snímku vpravo). Bohužel pro Slavii jen vyrovnával na 1:1, první gól vstřelil hned v první minutě karlovarský Skuhravý. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie a Zlína vybojovali na cizím kluzišti překvapivá vítězství v předehrávce šestého, resp. dvanáctého kola domácí extraligy.

Vylepšili si tak svá doposud nelichotivá postavení v tabulce a posunuli se do vyrovnaného středu.

Pardubice a Liberec naopak promarnily možnost vyhoupnout se na první přičku.

Vítkovice vyhrály na Slavii. Překazily Růžičkovi rekord
Plzeň zabrala proti Litvínovu, Vary zničily Kometu

V Liberci to zprvu nevypadalo, že by měli Pražané ukončit svou sérii tří porážek. Ve 12. minutě využili domácí hned první přesilovku, když se trefil Podkonický.

Slávisté však rovněž v početní výhodě brzy srovnali, i když Vondrkův gól po nepřehledné situaci musel potvrzovat videorozhodčí.

Zatímco v úvodní třetině začali daleko lépe domácí, vstup do druhé části měli lepší vstup hosté, což znovu v přesilovce potvrdil úspěšnou dorážkou vlastní střely Krenželok.

Nyní tak byl na tahu Liberec, ovšem šance na zvýšení měli naopak slávisté. Branda a Sklenář se sice neprosadili, ovšem Růžička s Vašíčkem už další dvě pojistky přidali.

Přestože Pardubičtí začali na svém ledě velkým náporem, pečlivý Zlín se jim překonat nepodařilo. Pevná obrana Moravanů slavila úspěch, a tak se PSG také začalo také tlačit dopředu. Výsledkem byl úvodní gól Köhlera, který z kruhu pálil po Leškou vyhraném buly.

Podobný obraz utkání se divákům naskýtal i ve druhém dějství. A znovu se radovali Zlínští, kteří po trefě Kubiše odskočili na dvoubrankový náskok.

Zpět do zápasu dostal domácí ve 43. minutě Somík, jenže o šest minut později přidal třetí branku Sýkora. Zlín se tak raduje z vůbec prvního tříbodového vítězství v této sezoně.

Předehrávka 6. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
12. Podkonický (Dušek, Nedvěd) - 15. Vondrka, 30. Krenželok (Kadlec), 45. V. Růžička ml. (Branda, Tomica), 50. Vašíček (Jaškin). Rozhodčí: Blecha, Hodek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8, navíc Podkonický a Hořava (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6727.

Liberec: Pinc - Moravec, Čakajík, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Trončinský, Derner - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - T. Svoboda, Štefanka, Vondrka - Jaškin, Holec, Krenželok - Branda, V. Růžička ml., Tomica - Micka, Endál, Sklenář - od 41. navíc Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Předehrávka 12. kola hokejové extraligy:

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávka:
43. Somík (Nakládal) - 15. Köhler (Leška), 37. Kubiš, 49. T. Sýkora (I. Rachůnek) Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Jílek. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 7480.

Pardubice: M. Růžička - Kaberle, Nakládal, Kudělka, Kočí, Jillson, Kolář II, Mezei - Rákos, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Špirko, Somík - Pineault, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba.
Zlín: Sedláček - Linhart, Řezníček, Švrček, Galvas, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Roman Vlach, F. Čech - Finsterle, Balán, Kubiš. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

před 21 minutami

Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL

Brankář Jakub Kovář se stal prvním českým hokejistou, který byl v nové sezoně zařazen mezi nejlepší hráče na svém postu v Kontinentální lize. Opora Jekatěrinburgu byla vyhlášena nejlepším gólmanem druhého týdne soutěže.

Kovář si minulý týden připsal premiérové čisté konto, když zlikvidoval všechny střely hokejistů Ufy. Ve druhém zápase pak pomohl Avtomobilistu porazit 3:2 po samostatných nájezdech Magnitogorsk. Odchytal tak 103:45 minuty a v průměru inkasoval 0,96 branek.