Šlágr kola vyhrály Budějovice. Ligu vede Energie

spo
28. 9. 2007 20:15
Hokejová extraliga má za sebou 6. kolo
Zlínu se venku nedaří, po Budějovicích prohrál i v Třinci
Zlínu se venku nedaří, po Budějovicích prohrál i v Třinci | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Po výhře nad Libercem v prodloužení v souboji o lídra extraligy se radují hokejisté Českých Budějovic. Jenže jejich výhra byla jen za dva body, a tak se na čelo tabulky po šestém kole dostala díky lepšímu skóre karlovarská Energie.

Ta si snadno poradila v západočeském derby s Plzní a pokračuje ve skvělém startu do sezony.

Zlín potvrdil, že se mu venku nedaří. Po šestigólovém výprasku v Českých Budějovicích si odváží porážku také z Třince, ze zápasu, který jako první načal páteční program šestého kola extraligy. Hattrickem se v tomto souboji ukázal jako pravý kanonýr třinecký Jan Peterek.

Vyhrály i oba pražské celky. Slavia uhájila v dramatickém závěru vítězství ve Znojmě. Sparta trestala špatnou produktivitu Vítkovic a vyhrála 4:1.

Nováček z Ústí si vyšlápl na hokejisty Kladna, kteří nečekaně vysoko prohráli a patří jim v tabulce poslední příčka.

V předehrávce kola Pardubice ve čtvrtek před televizními kamerami porazily Litvínov na jeho ledě po samostatných nájezdech.

Páteční program šestého kola extraligy přinesl tyto výsledky:

Třinec - Zlín 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Třineckým nemohl vyjít začátek zápasu lépe - a také tím se utkání podobalo zlínskému neúspěšnému výletu na jih Čech. Stejně jako v Budějovicích i v Třinci dostal Murín v první třetině tři branky, z toho dvě v první pětiminutovce. Pak sice snížil zlínský Mokrejš, když využil nacvičený signál ihned po vhazování, ale ještě v druhé třetině se Peterek podruhé v zápase trefil bekhendovou střelou pod břevno. Opět tu byl klíčový třígólový odstup.

Naděje Zlínu svitla v přesilovce pět na tři. Na 2:4 z pohledu hostí snížil Vosátko. Jenže třinecký Peterek prožil báječný podvečer - svým třetím gólem v závěru druhé třetiny potopil zlínské naděje.

Ve třetí třetině se Zlín snažil o korekci, nic nevzdával, ale paradoxně čím víc snahy, tím větší byla propast ve skóre. Nakonec si okenáři odvezli opět debakl.

Branky: 2., 34. a 40. Peterek, 17. a 60. Štefanka, 5. Martynek, 43. Seman, 50. Tomas - 24. Mokrejš, 37. Vosátko

Sestavy:

Čechmánek (40. Vojtek) - Sekeráš, Švarný, Malec, Seman, Andersons, Pácal, Kundrátek - Skořepa, Štefanka, Tomík, Zálešák, Peterek, Martynek, Tomas, Květoň, Korhoň, Steber, Kolusz, Polanský, Stals.

Murín (Čech) - Ďurák, Galvas, Hamrlík, Lučka, Nosek, Vosátko, Zubíček - Balán, Balaštík, Čech F., Čech M., Kubiš, Leška, Mokrejš, Okál, Ondráček, Piluša, Pšurný, Rachůnek, Záhorovský.

On line přenos ze zápasu Třinec - Zlín jsme sledovali ZDE

Kladno - Ústí nad Labem 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Hosté z Ústí si za výkon především v první třetině tři body za výhru 5:1 zasloužili, kladenští se sice snažili o bojovný hokej, na poctivou ústeckou obranu v čele s výborným brankářem Přikrylem to ale nestačilo.

Ústečtí Lvi zažili třetinu snů, takovou, jakou ve své čerstvé kariéře v extralize ještě nepoznali. Na Kladně dokázali Martinec, Janků a Klimt udat tón zápasu už v první dvacetiminutovce.

Ve druhé třetině se průběh zápasu srovnal, domácí se nadechli, jenže... nedali žádný gól. První střelecký úspěch domácích přišel až ze stavu 0:5, když gól dal veterán Patera.

Branky: 45. Patera - 44. Pazourek, 38. Martinec, 16. Klimt, 11. Janků, 6. Martinec

Sestavy:

Orct (Lev) - Ševc, Schnabel, Šmach, Štěpánek, Procházka Libor, Nádašdi, Hájek - Horna, Patera, Procházka Martin - Čurilla, Gardoň, Frolík - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Kazatel, Kuchler - Diviš

Přikryl (Zikmund) - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Míka, Nedorost, Liščák - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Mrázek, Hašek .

On line přenos ze zápasu Kladno - Ústí jsme sledovali ZDE

Znojmo - Slavia 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

Byl to zápas plný nevídaných situací. Například v první třetině se hrálo téměř minutu s jednou brankou - tu druhou slávističtí obránci odsunuli a rozhodčí nic nepostřehli. Před začátkem druhé třetiny zase v Hostan Aréně nešla elektřina, takže utkání připomínalo České dráhy - dojelo do cíle, ale se zpožděním.

Ale hrál se kupodivu i hokej. Už ve třetí minutě Tomáš Micka propasíroval puk skrz Kamešovy betony a Slavia šla do vedení. Podpořila ho navíc dalším gólem - v páté minutě šikovně tečoval Kadlecovo nahození Igor Rataj.

Slavia odskočila na rozdíl tří branek díky akci, kdy po velkém zmatku před Kamešem se k puku dostal Hruška. Slávistického střelce s trojnásobným zápisem z minulého kola sice Kameš vychytal, ale na dorážku Tomici byl už krátký.

Znojmo se ve třetí třetině ještě vrátilo do zápasu, nejprve Erat ve 48. minutě a pak další znojemský útočník Plášek snížili na rozdíl dvou branek. A jen dvě minuty na to už tu bylo skutečné drama - na 3:4 snížil Haman.

Ovšem hosté si těsnou výhru nakonec pohlídali.

Branky: 48. Erat, 52. Plášek, 54. Haman - 3. Micka, 5. Rataj, 37. Tomica, 44. Hlavačka

Sestavy:

Kameš (Müller) - Chmelíř, Chvátal, Tesařík, Jareš, Mojžíš, Kotaška, Kříž, Švrček - Erat, Demel, Růžička, Plášek, Haman, Padělek, Selingr, Čachotský, Beroun, Procházka, Meidl

Svoboda (Taskinen) - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Sup, Červenka, Tomica - Beránek, Bednář, Růžička - Vondrka, Hruška, Rataj - Micka, Duda, Doležal

On line přenos ze zápasu Znojmo - Slavia jsme sledovali ZDE

České Budějovice - Liberec 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1, 1:0p)

Pouhých pět vteřin před koncem prodloužení domácí rozhodli o výhře 3:2.

Souboj lídra tabulky s druhým přinesl podle očekávání vyrovnaný průběh. Liberecký kapitán Procházka často oslaboval svůj tým. Z prvních čtyřech trestů hostí měl na svědomí tři.

Ještě tři minuty před koncem zápasu vedli hosté z Liberce 2:1, jenže pak srovnal premiérovou brankou v kariéře Filip Novák, který nádhernou střelou vymetl šibenici liberecké branky.

Těsně před koncem prodloužení vypálil od modré čáry Gřegořek a Michal Hudec jemnou tečí usměrnil puk za Hniličkova záda.

Branky: 10. Šimánek, 58. Novák, 65. Hudec - 8. Plodek, 43. Zíb

Sestavy:

Turek (Altrichter) - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, F. Novák, Melichar, Bolf - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - M. Hudec, Vak, Veselý - Mertl, L. Květoň, Kotrla - Gulaš.

Hnilička (Fikrt) - Krstev, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Holub, Derner, Žabka - V. Novák, Pabiška, S. Procházka - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Špaček - O. Hruška, Dušek, Jech.

On line přenos ze zápasu Budějovice - Liberec jsme sledovali ZDE

Karlovy Vary - Plzeň 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Skvěle zvládnutá partie z domácí strany. Karlovarští se prosadili už v první třetině a pak celkem v pohodě drželi získaný náskok. Trenér Venera se dočkal poprvé vyprodaného stadionu.

Západočeské derby v šestém extraligovém kole táhlo. Jenže o dramatický průběh přišlo už po čtvrthodině.

V patnácté minutě totiž dvěma slepenými góly domácí poslali Plzeň do kolen. Po úvodní brance Němce, který bombou prostřelil Málka, se v rozmezí 20 vteřin trefili za záda stejného golmana ještě Němec a Melenovský a bylo po nadšení hostí.

Po bezbrankové druhé třetině uzavřel na 4:0 na začátku třetí části hry Kristek.

Branky: 3. Pech, 15. Němec, 15. Melenovský, 45. Kristek

Sestavy:

Mensator (Sáblík) - Dobroň, Duben, Grof, Hanzlík, Mudroch, Němec, Ustrnul, Řezníček - Bílek, Hluchý, Košťál, Kraft, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Pech, Procházka, Skladaný, Zucker

Málek (Halmoši) - Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Cartelli, Dresler, Martinec, Nikolov - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Šindel, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Kocman, Sýkora.

On line přenos ze zápasu Karlovy Vary - Plzeň jsme sledovali ZDE

Sparta - Vítkovice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Sparta herně nepřesvědčila, pomohl jí ovšem vítkovický nedůraz v koncovce a také skvělý výkon Tomáše Duby. Díky jeho zákrokům tak slaví úřadující mistr nakonec přesvědčivé vítězství 4:1.

V první třetině padly tři góly, ale rozhodčí Turčan uznal jen dva. Sparta mohla vést výraznějším rozdílem, ale ve 13. minutě konzultoval Turčan s přítelem na telefonu a stav se neměnil.

V druhé třetině už bez konzultace s videorozhodčím vetoval branku Vítkovicím poté, co Prorok sice dorazil puk do Dubovy klece, ale stál přitom v brankovišti.

Nepříjemným gólem do šatny v závěru druhé části hry potrestal vítkovickou nedůslednost Petr Nedvěd.

Ve třetí třetině zvýšil v přesilovce vedení Sparty Melichárek. Hosté se zmohli jen na čestný úspěch po brance Trnky šest minut před koncem zápasu.

Branky: 5. Netík, 18. Ton, 40. Nedvěd, 51. Mel