Skvělý Radil přispěl k další výhře Spartaku. Kovář musel z branky už v osmé minutě

Aktualizováno 21. 11. 2017 21:52
Lukáš Radil potvrdil skvělou formu v utkání Spartaku Moskva proti Jekatěrinburgu a potřetí v řadě zabodoval gólem a asistencí. Už po necelých osmi minutách musel z branky Jakub Kovář. Petrohrad doma přehrál Chanty-Mansijsk a zvýšil náskok na 24 bodů, Slovan podlehl Podolsku po nájezdech.
Lukáši Radilovi to ve Spartaku střílí. Jeho tým bodoval dokonce dvanáctkrát v řadě. | Foto: Michal Eger

Moskva - Jen necelých osm minut vydržel Jakub Kovář v brance hokejistů Jekatěrinburgu v utkání Kontinentální ligy na ledě Spartaku Moskva. Po druhém gólu domácího celku ho mezi tyčemi vystřídal Vladimir Sochatskij, kterého posléze překonal i český útočník Lukáš Radil. Zápas skončil výhrou Spartaku 5:2.

Jekatěrinburg se přitom dostal v Moskvě do vedení, jenže Kovář pak v osmé minutě dostal dva góly během pouhých 16 vteřin. Další dvě branky dali domácí jeho náhradníkovi v druhé třetině, Radil zvýšil v 26. minutě už na 4:1. V posledním dějství se pak ještě podílel přihrávkou v přesilovce na pátém gólu Spartaku.

Český reprezentant si tak v třetím utkání za sebou připsal dva body za branku a asistenci. Radil dal devátý gól v sezoně, z českých střelců je lepší pouze Jiří Sekáč z Kazaně. Spartak bodoval podvanácté v řadě, z toho 11 zápasů vyhrál.

V akci byli také další dva čeští brankáři. Pavel Francouz vychytal Čeljabinsku vítězství 3:1 v Rize, bratislavský Slovan v brance s Jakubem Štěpánkem doma ztratil dvougólový náskok a prohrál s Podolskem 4:5 v prodloužení.

Alespoň bod Slovanu zachránil dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny Michal Řepík, který měl v utkání bilanci 1+1 a rovněž vstřelil devátou branku v ročníku. Na jeden gól přihráli také domácí Lukáš Kašpar a hostující Vojtěch Mozík.

Vojtěch Polák z Chanty-Mansijsku si připsal dvě asistence, ale Jugra petrohradské suverény nezaskočila a prohrála 3:4. Obhájci Gagarinova poháru vyhráli 32. z 35 zápasů a v čele ligy mají čtyřiadvacetibodový náskok.

Kontinentální hokejová liga:

Petrohrad - Chanty-Mansijsk 4:3 (za hosty V. Polák 0+2), Spartak Moskva - Jekatěrinburg 5:2 (za domácí Radil 1+1), Dinamo Riga - Čeljabinsk 1:3, Slovan Bratislava - Viťaz Podolsk 4:5 v prodl. (Řepík 1+1, Kašpar 0+1 - Mozík 0+1).