Skvělý Jágrův návrat: odehrál celý zápas a Kladnu pomohl k vysoké výhře hned třemi asistencemi

3. 2. 2018 20:22
Jaromír Jágr zvládl proti Benátkám dvaadvacet střídání a na ledě strávil přes dvacet minut. Výtečně si vedl i loučící se Petr Nedvěd, dal dokonce gól.
Podívejte se na fragmenty z návratu Jaromíra Jágra na český led | Video: Aktuálně.cz

Liberec - Třemi asistencemi ozdobil hvězdný útočník Jaromír Jágr svůj návrat do Kladna. Přes problémy s pravým kolenem odehrál dnes v první hokejové lize v Liberci proti Benátkám nad Jizerou celý zápas a pomohl Rytířům k vítězství 7:2.

Za domácí klub, který je farmou Liberce, ve vyprodané Home Credit Areně nastoupil šestačtyřicetiletý centr Petr Nedvěd. Přestože kariéru ukončil před čtyřmi roky a od té doby nehrál, zaznamenal gól a přihrávku.

Pětačtyřicetiletý Jágr na začátku týdne ukončil angažmá v Calgary a vrátil se z NHL domů. Ve čtvrtek po prvním tréninku s Kladnem ještě netušil, kolik mu toho potíže s kolenem na ledě dovolí. Nevylučoval i možnost, že naskočí jen na pár střídání, aby si připsal start. Potřebuje odehrát 15 zápasů, aby mohl nastupovat v baráži o extraligu, pokud se tam Kladno probojuje.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL nakonec strávil při 22 střídáních na ledě 20 minut a 21 sekund. Nastoupil v prvním útoku s Adamem Kubíkem a Patrikem Machačem. Nedvěd také naskočil už v úvodní formaci s Michalem Teplým a Ondřejem Chrtkem a byl na ledě 23 minut a 56 sekund.

Jágr při svém čtvrtém pobytu na ledě v 10. minutě za bezbrankového stavu poprvé nebezpečně vystřelil a podílel se i na následném závaru před brankářem Matějem Žajdlíkem. V čase 13:35 padla po Jágrově asistenci první branka utkání. Majitel Kladna přistrčil puk devatenáctiletému Kubíkovi, který odevřel skóre. O dvě minuty později Jágr zaznamenal asistenci také u gólu Petra Štindla od modré čáry.

Nejblíže k brance měl navrátilec z NHL, kde hlavně vinou potížím s třísly a následně s kolenem sehrál v sezoně jen 22 utkání, v úvodu druhé třetině při přesilovce. Gólman Žajdlík ale jeho pokus kryl.

V 25. minutě sklízel ovace Nedvěd, který se po chybě Rytířů a přihrávce Matěje Psoty trefil z pravého kruhu přesně k protější tyči branky Lukáše Cikánka. Jágr pak parádní průnik v polovině utkání ke koncovce nedotáhl a v 38. minutě si připsal tentokrát minusový bod za pobyt na ledě. Trefil se bek Jakub Husa a druhou přihrávku zaznamenal Nedvěd.

Další Jágrovy asistence ve třetí třetině ke znovuzískání vedení Rytířů nevedly. Neuspěli Kubík ani Matyáš Zelingr. V 51. minutě ale Jágr rozjel akci, po které Machač přihrál na vítězný gól Kubíkovi. Rytíři pak ještě čtyřmi góly zvýraznili výhru nad předposledním týmem tabulky.

Nedvěd si proti dlouholetému kamarádovi užil velkolepou rozlučku. Hrát mohl i díky tomu, že Benátky nad Jizerou jsou farmou Liberce, jehož dres oblékal v letech 2008 až 2014. V neděli bude ke stropu Home Credit Areny slavnostně vyvěšen jeho dres s číslem 93.