Skvělý Hertl. Šestnáct zápasů čekal na gól, proti Vancouveru se trefil hned dvakrát během dvou minut

3. 4. 2017 7:03
Tomáš Hertl po 16 zápasech ukončil své čekání na gól v NHL a v nedělním utkání dvěma trefami zařídil výhru hokejistů San Jose 3:1 na ledě Vancouveru.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: ČTK

New York - Český útočník si připsal svůj devátý a desátý zásah v sezoně v rychlém sledu po sobě v polovině první třetiny utkání s Vancouverem. Nejprve na začátku dvanácté minuty vybojoval puk v útočném pásmu a po závaru před brankou se prosadil pohotovou dorážkou do odkryté klece, o 111 sekund později doklepl do branky zblokovanou střelu od modré čáry a zvýšil na 2:0.

Canucks dokázali snížit až v 57. minutě, teprve druhou výhru Sharks z posledních deseti zápasů pak zpečetil těsně před koncem Patrick Marleau gólem do prázdné branky při power play.

To už v sestavě hostů scházel veterán Joe Thornton, který kvůli zranění kolena odstoupil na konci první třetiny ze hry a není jasné, zda bude fit na play off. Další centr Logan Couture chyběl kvůli zranění v obličeji ve čtvrtém utkání za sebou.

"Při absenci takových hráčů musím podávat jen ty nejlepší výkony," prohlásil Hertl, který naposledy skóroval 28. února. "Je to těžké období. Sám od sebe očekávám více gólů. Ale někdy prostě dřete, jak nejvíc to jde, a stejně se nedaří. Dnes to byl konečně z mé strany povedený zápas."

Kouč Peter DeBoer po zápase připomněl, že český mladík kvůli listopadové operaci kolena vynechal 32 zápasů a do sestavy se vrátil až na konci ledna. "Chvíli pak trvá, než se do toho člověk znovu dostane. V šancích se objevoval, jen mu to tam nepadalo. Dnes to snad konečně zlomil a otočí se to. Je to velmi dobrý hráč a my potřebujeme, aby se mu dařilo," konstatoval DeBoer.

Tampa prohrávala s Dallasem 1:2, pak ale čtyřmi góly skóre otočila a na třech z nich se podílel Ondřej Palát. V poslední minutě druhé třetiny dokázal udržet puk v útočném pásmu a obránce Braydon Coburn vzápětí vyrovnal na 2:2, v 46. minutě byl český útočník součástí rychlé kombinace, na jejímž konci Brayden Point dostal domácí celek do vedení. V 54. minutě Palát sedmnáctým gólem v sezoně zvýšil na 4:2, když zůstal zcela nekrytý před brankou v přesilové hře.

"Ve třetí třetině jsme konečně začali pořádně bruslit. Náš výkon šel rapidně nahoru. Nutně jsme potřebovali získat tyhle dva body a ve třetí třetině jsme si pro ně došli," radoval se Point.

Palát bodoval pojedenácté z posledních třinácti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 17 bodů za čtyři góly a 13 asistencí. A Tampu díky další výhře dělí od postupu do play off tři body, které ztrácí na Ottawu a Toronto. Oba rivalové však mají jedno utkání k dobru.

Devatenáctý gól v sezoně vstřelil Martin Hanzal, který otevřel skóre při výhře Minnesoty 5:2 nad Coloradem. Trefil se také Michael Frolík, porážce Calgary 3:4 s Anaheimem ale nezabránil.

Výsledky NHL

Chicago - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 39. Panarin, 50. Tootoo - 7. Spooner, 19. Bergeron, 50. Miller. Střely na branku: 43:29. Diváci: 22.131. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Seabrook (Chicago).

Buffalo - NY Islanders 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 31. E. Kane, 46. Girgensons - 50. a 55. Lee, 10. Clutterbuck, 32. Ho-Sang. Střely na branku: 37:26. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Ho-Sang, 3. Halák (všichni Islanders).

Pittsburgh - Carolina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 12. Guentzel, 28. Wilson, 46. Sheary - 14. Skinner, 50. Faulk. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.631. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Wilson (oba Pittsburgh), 3. Lindholm (Carolina).

St. Louis - Nashville 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 6. Tarasenko, 21. Steen, 27. Perron, 49. Edmundson - 12. Johansen. Střely na branku: 25:36. Diváci: 19.262. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Allen, 3. Edmundson (všichni St. Louis).

Minnesota - Colorado 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky: 6. Hanzal, 6. Spurgeon, 20. Haula, 24. Parise, 37. Schroeder - 18. Landeskog, 38. Rantanen. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.164. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Spurgeon, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Columbus - Washington 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Branky: 50. Johnson, 56. Quincey - 22. Oshie, 23. Burakovsky, 31. Niskanen. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.247. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Holtby (oba Washington), 3. Johnson (Columbus).

Vancouver - San Jose 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 57. Bärtschi - 12. a 13. Hertl, 60. Marleau. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.295. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Hansen (oba San Jose), 3. Bärtschi (Vancouver).

NY Rangers - Philadelphia 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky: 24. Zibanejad, 28. B. Smith, 48. Lindberg, 50. Kreider - 21. a 59. Filppula (na druhou Voráček), 58. Schenn. Střely na branku: 24:23. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Rangers), 2. Filppula (Philadelphia), 3. B. Smith (Rangers).

Calgary - Anaheim 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 24. a 31. Versteeg, 46. Frolík - 12. Eaves, 20. Silfverberg, 38. Holzer, 57. Shaw. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18.945. Hvězdy zápasu: 1. Versteeg (Calgary), 2. Kesler, 3. Fowler (oba Anaheim).

Tampa Bay - Dallas 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Branky: 12. a 55. Erne, 40. Coburn (Palát), 46. Point (Palát), 54. Palát, 60. Stralman - 22. G. Smith, 31. Spezza, 57. Ritchie. Střely na branku: 25:26. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Point, 3. Erne (všichni Tampa).

Los Angeles - Arizona 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 45. Martinez - 20. Burmistrov, 24. Duclair. Střely na branku: 35:15. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Arizona), 2. Quick (Los Angeles), 3. Ekman-Larsson (Arizona).