Skvělá Hertlova akce: Rychlý obrat a rána do horního rohu

Sport Sport, www.youtube.com
17. 10. 2014 7:54
Video: Podívejte se na druhý gól Tomáše Hertla v letošní sezoně NHL.
Video: Druhý gól Tomáše Hertla v sezoně NHL | Video: www.youtube.com

Praha - Druhý gól v letošní sezoně zaznamenal v zámořské NHL český útočník Tomáš Hertl. Hokejista San Jose se trefil ve třetí třetině utkání na ledě New Yorku Islanders a svému týmu zajistil prodloužení.

Bývalý slávista se na hranici útočného pásma bleskově otočil s pukem, nejbližší cestou si to namířil přímo na bránu a gólmana Haláka překonal rychlou ranou do horního rohu.

O osudu utkání pak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Hertl svou penaltu neproměnil. Podívejte se na video.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy