Škoda že jsme Finy do přesilovek vůbec pustili, litoval Petr

ČTK ČTK
31. 12. 2015 22:18
"Finové mají neskutečné přesilovky. Připravovali jsme se na to, ale oni mají vynikající výběr místa, reagují na odražené puky. Je škoda, že jsme je do přesilovek pustili," mrzelo trenéra Petra.
Jakub Petr
Jakub Petr | Foto: Milan Kammermayer

Helsinky - Kouč českých hokejových juniorů Jakub Petr litoval po dnešní porážce na mistrovství světa s Finskem 4:5, která týmu přiřkla pro čtvrtfinále výběr USA, především prohřešků proti pravidlům. Jeho svěřence přišla nedisciplinovanost hodně draho - z pěti trestů skončily dva po gólech Seveřanů předčasně, ten poslední v řadě sice Šimon Stránský odpykal celý, ale do hry se zapojit nestihl. Pouhou sekundu po jeho návratu na led rozhodl utkání Patrik Laine.

"Finové mají neskutečné přesilovky. Připravovali jsme se na to, ale oni mají vynikající výběr místa, reagují na odražené puky. Je škoda, že jsme je do přesilovek pustili," mrzelo trenéra Petra.

Češi tak vyšli poprvé na šampionátu bodově naprázdno, přestože sehráli s domácími krásnou a dramatickou bitvu. "První třetina byla taková, jakou jsme chtěli. Hráli (Finové) v náporu před vyprodanou arénou. To se opakovalo ve všech utkáních, pod tlak dostali i Rusy. Zvládli jsme to solidně, dokonce jsme je v první třetině přestříleli," komentoval úvod zápasu Petr.

Třetí třetina byla nejlepší

"Taková prohra zamrzí, zvláště když jsme měli zápas dobře rozehraný. Deset minut před koncem jsme vedli, ale bohužel jsme inkasovali při finské přesilovce, přestože jsme věděli, že je mají výborně sehrané," shodl se s trenérem na hlavním důvodu porážky střelec čtvrté branky Michael Špaček.

Ve třetí třetině navázal na zásahy Jiřího Smejkala, Jana Ordoše a Davida Skleničky. V gólové přetahované v tu chvíli vedli čeští mladíci 4:3, běžela 49. minuta, ale k cenné výhře bylo ještě daleko. "Ve třetí třetině jsme předvedli náš nejlepší výkon na turnaji," pochválil hráče Petr. Litovat mohl jen neproměněných šancí. "Za stavu 4:3 jsme měli přidat další branku," řekl kouč.

"Odehráli jsme nejlepší zápas ve skupině. Škoda že jsme prohráli, ale do poslední chvíle jsme bojovali," líčil útočník Pavel Zacha, který se vrátil do sestavy po potížích s kolenem.

"Jsem rád, že jsem mohl naskočit ještě před čtvrtfinálovým zápasem. Kdybych nastoupil rovnou do čtvrtfinále, tak by to pro mě bylo trošku těžší. Byl jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci přímo v zápase," těšilo útočníka Sarnie.

S Američany jako na MS18

S Američany prohrál český tým v podobném složení pod vedením Jakuba Petra v dubnu 2014 finále na mistrovství světa do 18 let.

"Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů, který nás vůbec mohl potkat," řekl útočník Jan Ordoš. Poraženecká nálada v týmu ale není. "Když půjdeme do zápasu se vztyčenou hlavou a budeme dodržovat systém, tak si myslím, že máme šanci," věří liberecký hokejista.

"Američané jsou rychlí. Hrají přímočaře s dobrým přechodem středního pásma," doplnil obránce se zkušenostmi ze zámoří Jakub Zbořil.

Juniorské mistrovství světa v ledním hokeji 2016

Tabulky, výsledky, program juniorského MS v hokeji 2016

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy