Škoda že jsme Finy do přesilovek vůbec pustili, litoval Petr

ČTK ČTK
31. 12. 2015 22:18
"Finové mají neskutečné přesilovky. Připravovali jsme se na to, ale oni mají vynikající výběr místa, reagují na odražené puky. Je škoda, že jsme je do přesilovek pustili," mrzelo trenéra Petra.
Jakub Petr
Jakub Petr | Foto: Milan Kammermayer

Helsinky - Kouč českých hokejových juniorů Jakub Petr litoval po dnešní porážce na mistrovství světa s Finskem 4:5, která týmu přiřkla pro čtvrtfinále výběr USA, především prohřešků proti pravidlům. Jeho svěřence přišla nedisciplinovanost hodně draho - z pěti trestů skončily dva po gólech Seveřanů předčasně, ten poslední v řadě sice Šimon Stránský odpykal celý, ale do hry se zapojit nestihl. Pouhou sekundu po jeho návratu na led rozhodl utkání Patrik Laine.

"Finové mají neskutečné přesilovky. Připravovali jsme se na to, ale oni mají vynikající výběr místa, reagují na odražené puky. Je škoda, že jsme je do přesilovek pustili," mrzelo trenéra Petra.

Češi tak vyšli poprvé na šampionátu bodově naprázdno, přestože sehráli s domácími krásnou a dramatickou bitvu. "První třetina byla taková, jakou jsme chtěli. Hráli (Finové) v náporu před vyprodanou arénou. To se opakovalo ve všech utkáních, pod tlak dostali i Rusy. Zvládli jsme to solidně, dokonce jsme je v první třetině přestříleli," komentoval úvod zápasu Petr.

Třetí třetina byla nejlepší

"Taková prohra zamrzí, zvláště když jsme měli zápas dobře rozehraný. Deset minut před koncem jsme vedli, ale bohužel jsme inkasovali při finské přesilovce, přestože jsme věděli, že je mají výborně sehrané," shodl se s trenérem na hlavním důvodu porážky střelec čtvrté branky Michael Špaček.

Ve třetí třetině navázal na zásahy Jiřího Smejkala, Jana Ordoše a Davida Skleničky. V gólové přetahované v tu chvíli vedli čeští mladíci 4:3, běžela 49. minuta, ale k cenné výhře bylo ještě daleko. "Ve třetí třetině jsme předvedli náš nejlepší výkon na turnaji," pochválil hráče Petr. Litovat mohl jen neproměněných šancí. "Za stavu 4:3 jsme měli přidat další branku," řekl kouč.

"Odehráli jsme nejlepší zápas ve skupině. Škoda že jsme prohráli, ale do poslední chvíle jsme bojovali," líčil útočník Pavel Zacha, který se vrátil do sestavy po potížích s kolenem.

"Jsem rád, že jsem mohl naskočit ještě před čtvrtfinálovým zápasem. Kdybych nastoupil rovnou do čtvrtfinále, tak by to pro mě bylo trošku těžší. Byl jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci přímo v zápase," těšilo útočníka Sarnie.

S Američany jako na MS18

S Američany prohrál český tým v podobném složení pod vedením Jakuba Petra v dubnu 2014 finále na mistrovství světa do 18 let.

"Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů, který nás vůbec mohl potkat," řekl útočník Jan Ordoš. Poraženecká nálada v týmu ale není. "Když půjdeme do zápasu se vztyčenou hlavou a budeme dodržovat systém, tak si myslím, že máme šanci," věří liberecký hokejista.

"Američané jsou rychlí. Hrají přímočaře s dobrým přechodem středního pásma," doplnil obránce se zkušenostmi ze zámoří Jakub Zbořil.

Juniorské mistrovství světa v ledním hokeji 2016

Tabulky, výsledky, program juniorského MS v hokeji 2016

 

Právě se děje

teď

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 1 hodinou

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy