15. 1. 2019 19:43
Český gólman Barysu Astana Dominik Hrachovina byl v Kontinentální hokejové lize smutným hrdinou zápasu se Spartakem Moskva, protože jeho obrovská chyba při pokusu o rozehrávku ve 36. minutě za stavu 4:4 rozhodla o výsledku.
Dominik Hrachovina
Dominik Hrachovina | Foto: Profimedia.cz

Český gólman byl v té chvíli na ledě teprve zhruba 10 minut, protože do branky přišel až poté, co hosté počtvrté překonali Henrika Karlssona a dokonali obrat z 0:3.

Kazašský tým rychle vyrovnal, ale Hrachovina soupeři doslova daroval opětovné vedení. Při vlastní přesilovce totiž za brankou s pukem na hokejce bez cizího zavinění upadl a kotouč zasunul do prázdné branky Anatolij Nikoncev.

Podívejte se na chybu Dominika Hrachoviny:

Další gól už v utkání dvou týmů směřujících do play off nepadl, na výhře Spartaku se podílel asistencí Robin Hanzl.

Český útočník Vojtěch Polák se svým pátým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy podílel na překvapivé domácí výhře Vladivostoku 4:1 nad Jokeritem. Nejhorší tým Východu Vladivostok dělilo před zápasem od favorizovaného finského mužstva propastných 37 bodů.

Třiatřicetiletý Polák pomohl Admiralu k obratu v utkání, poté co v 38. minutě vyrovnal na 1:1. Asistenci si u jeho první branky od konce listopadu připsal obránce Karel Kubát.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Jokerit Helsinky 4:1 (za domácí Polák 1+0, Kubát 0+1), Chabarovsk - Jaroslavl 0:2, Kunlun Red Star - Čerepovec 1:4, Novosibirsk - HK Soči 5:4, Barys Astana - Spartak Moskva 4:5 (za hosty Hanzl 0+1), CSKA Moskva - Magnitogorsk 3:0, Dinamo Minsk - Viťaz Podolsk 2:3 v prodl., Omsk - Ufa 5:4 po sam. nájezdech, Petrohrad - Nižněkamsk 2:3 v prodl. (za hosty Nestrašil 1+0), Dinamo Riga - Jekatěrinburg 1:2 v prodl., Slovan Bratislava - Čeljabinsk 0:2.

.

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.