Shea Webber vysoudil v NHL rekordní plat, 7,5 milionu

Sport Sport
4. 8. 2011 13:46
Arbirtáž rozsoudila spor Webber - Nashville
Jason Arnott z Nashville Predators slaví svůj gól se spoluhráči Dumontem, de Vriesem a Hamhuisem.
Jason Arnott z Nashville Predators slaví svůj gól se spoluhráči Dumontem, de Vriesem a Hamhuisem. | Foto: Reuters

Nashville - Ještě nikdo v historii arbitráží v NHL nezískal tak vysoký plat jako kapitán Nashvillu Shea Weber.

Vysoudil rekordní smlouvu na jeden rok na 7,5 milionu dolarů. Jeden z nejlepších obránců celé soutěže požadoval sice od klubu o milion víc, ale když mu vedení Nashvillu nabídlo jen na 4,75 milionu dolarů, skončil případ u arbitráže. Nezávislý soudce ukončil spor hokejisty s klubem v Torontu a přiřkl mu o tři miliony více, než si v poslední sezoně vydělal.

Čtěte také:

Chabibulin nakonec za řízení v opilosti půjde do vězení

Dosavadním rekordem bylo sedm milionů dolarů pro útočníka Johna LeClaira z Philadelphie v roce 2000 a obránce Scotta Niedermayera z New Jersey o čtyři roky později.

Shea Weber (25 let) bude v nové sezoně pátým nejlépe placeným bekem v lize.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy