Sezóna sparťana Koreise končí: obratel, hrudník, plíce

Sport Sport
25. 3. 2010 12:01
Sparťanský útočník se bude léčit několik týdnů
David Výborný i Tomáš Netík se budou muset obejít bez zraněného spoluhráče Koreise
David Výborný i Tomáš Netík se budou muset obejít bez zraněného spoluhráče Koreise | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejový útočník Jakub Koreis zraněný v začátku nedohraného zápasu Vítkovice - Sparta si už v play off nezahraje.

Pětadvacetiletý hráč Sparty si naštípl šestý hrudní obratel, zároveň má těžce pohmožděný hrudník a lehce zhmožděnou plíci. Čeká ho několikaměsíční pauza a sezona tak pro něj předčasně skončila.

"Podle prvních informací to vypadalo dobře, ale další vyšetření na CT ukázala tato poranění," řekl agentuře ČTK generální manažer Sparty Petr Bříza. "Jakub by měl určitě dva tři dny zůstat v nemocnici," doplnil.

Čtěte více:

Koreis se zranil po souboji s Lukášem Krenželokem, po kterém narazil v pádu hlavou do mantinelu. Z ledu musel být odvezen na nosítkách a okamžitě byl převezen na vyšetření do nemocnice.

O několik vteřin později bylo utkání přerušeno a následně i předčasně ukončeno, neboť na tribuně zkolaboval jeden z diváků, který i přes enormní snahu záchranářů zemřel.

Pátý čtvrtfinálový souboj Vítkovic a Sparty se v ČEZ Areně odehraje dnes, stav série je nerozhodný 2:2.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy