Ševc vrazil do Mozjakina, tekla krev. Nehrajem kuželky, řekl

Zákroku Martina Ševce na Sergeje Mozjakina následovala pořádná bitka. Ve finále KHL tekla krev.
Nejprve se do sebe ale pustili Timkin s Nakládalem.
Jenže tyto dva kohouty ještě rozhodčí dokázali oddělit.
O´Byrne a Osala už si ale mohli užít plnohodnotnou bitku bez rukavic.
Obránce pražského Lvu v tomto souboji dominoval.
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
25. 4. 2014 8:00
"Mozjakin tam jel ze střídačky, jel se radovat, zkusil mě trefit tělem, ale já ho viděl, tak jsem mu neuhnul a on do mě narazil," řekl Ševc.

Praha - Další emotivní a vypjatý závěr doprovázený bitkou měl čtvrtý duel o Gagarinův pohár ve finále Kontinentální hokejové ligy. Trenér vítězného Magnitogorsku Mike Keenan označil za hlavního viníka zadáka Pražanů Martina Ševce.

Ten ale taková obvinění rázně odmítl s tím, že kapitána Metallurgu Sergeje Mozjakina, jenž byl hlavní postavou duelu, neatakoval záměrně.

"Nestalo se tam nic velkého. Je to hokej a je to vyhrocené," řekl Ševc novinářům. "Mozjakin tam jel ze střídačky, jel se radovat, zkusil mě trefit tělem, ale já ho viděl, tak jsem mu neuhnul a on do mě narazil. Je to kapitán, samozřejmě pak přijeli ostatní a z toho to celé vyplynulo. Prostě jsme se srazili, je to hokej, nehrajeme kuželky," popsal Ševc.

"Jen si mluvte, když to potřebujete"

Známému kouči hostů ale tato situace evidentně ležela v žaludku. Na tiskové konferenci po utkání o ní mluvil více než o samotném průběhu důležité bitvy, po níž je finále opět srovnané na 2:2. A volal po disciplinárním potrestání českého beka.

"Myslím, že z toho zase někdo dělá aférky. Já bych z toho nic nedělal, ale Magnitogorsk zjevně potřebuje pořád víc mluvit, než hrát. My je však necháme mluvit, ať si si klidně mluví. My jdeme do příštího zápasu a budeme hrát hokej," prohlásil Ševc.

Keenan by měl trénovat

A z hrozby případného trestu nemá obavy. "To není můj problém. Trenér Keenan si může žádat cokoliv, já myslím, že by měl spíš trénovat, než něco žádat. To je zase můj názor. On má svůj, ať dělá, co chce," doplnil Ševc.

Rozhodit Mozjakina po jeho velkém představení, které okořenil čtyřmi finálními přihrávkami, prý nebyl záměr.

"My o tom tak nepřemýšlíme, že bychom někoho chtěli rozhazovat. Chceme ho rozhodit při hře pět na pět v řádné hrací době, ne po skončení zápasu. Musíme mu to znechutit, hrát tvrdě, ale zároveň čistě. To žádný hráč nemá rád. Jakmile mají pak přesilovku, je to smrtící," připustil Ševc.

Stejně tak si uvědomuje, že výrazně přidat je potřeba v defenzivní činnosti celého týmu. "Bylo tam od nás pár úplně zbytečných chyb; z pěti gólů jsme jim minimálně tři darovali," litoval Ševc ztráty nadějně rozehraného duelu, v němž jeho celek vedl 2:1 a poté i 3:2.

"Bohužel je to natolik dobrý tým - hlavně ta první lajna - že těch chyb dokážou využít. Musíme se z toho poučit do příštího zápasu a snažit se to eliminovat," nabádal Ševc.

První lajna je výborná

O něco větší pozornost si zaslouží první útočná formace 'Magnitky', která se dostala po nepovedeném prvním utkání série do velké pohody. "Jsou výborní, vidíme to celou sezonu, i v téhle sérii jim ty zápasy vyhráli oni. Ale jak říkám, víme, jak na ně hrát, jen musíme být precizní a nenabízet jim góly našima chybama," zdůraznil Ševc.

Vyrovnaný zápas se lámal v nástupu do třetího dějství, kdy hosté dvakrát gólově udeřili a odskočili na 5:3, což byl i konečný výsledek. "Měli jsme spoustu času, ale byli jsme ve čtyřech za pukem a oni nám přesto ve dvou lidech dali gól. Je to škoda, ale těmhle hráčům se nesmí dát ani kousek ledu zadarmo," podotkl Ševc.

Lvi pak ještě měli šance zápas zdramatizovat, v závěru hráli dlouho v početní výhodě, ale hra postrádala přesnost a na snížení nedosáhli.

"Neřekl bych, že šlo o křeč nebo nervozitu, ale jak je tu hodně diváků, dělají výbornou kulisu, ale je tu teplo, led se rychle kazí a je hrbolatý. Měli jsme to zjednodušit, ne tolik nahrávat, ale spíš jít do tlaku před bránu a nevymýšlet nahrávky do prázdné brány," myslí si Ševc.

 

Právě se děje

Další zprávy