Ševc přidává Jaroslavli na frustraci: To víte, že si rýpnu

Adam Sušovský Adam Sušovský
7. 4. 2014 7:00
Nepříznivý stav 0:3 na zápasy s hokejisty Jaroslavle pořádně zamával a Lev Praha teď toho, že má sérii pevně v rukou, drze využívá. "To víte, že si na ledě občas rýpnu," přiznává obránce Ševc.
I Martin Ševc si občas rýpne do soupeřů. Lokomotiv už je zoufalý, jak nemůže dát Lvu gól a jeho soupeř má v celé sérii jasně navrch.
I Martin Ševc si občas rýpne do soupeřů. Lokomotiv už je zoufalý, jak nemůže dát Lvu gól a jeho soupeř má v celé sérii jasně navrch. | Foto: CPA Eduard Erben

Jaroslavl (od našeho zpravodaje) - Plány na snadný postup do finále KHL se jim bortí pod rukama. Nepříznivý stav 0:3 na zápasy s hokejisty Jaroslavle pořádně zamával a Lev Praha teď toho, že má sérii pevně v rukou, drze využívá.

"Občas si do nich rýpnu," smál se po třetí výhře obránce Martin Ševc, že si sem tam při přerušení neodpustí směrem k soupeři oprsklý komentář. Tohle je play off.

"Akorát hodně Rusů neumí anglicky a moje ruština není moc dobrá, takže fakt jen občas. Snažíme se soustředit spíše na nás než na ně," říká Ševc o tom, jak vyhrocená série za nepříznivého stavu pro Rusy je.

Jak se jejich frustrace projevuje?
Cítit je to hlavně před bránou. Snaží se chodit tvrdě do gólmana, využívají všechny možné prostředky, aby to obrátili.

A stejně vám nemohou dát gól, ve třech zápasech se Jaroslavl prosadila jen jednou. Jak je to vůbec možné?
Všechno začíná od Vehy (gólmana Petriho Vehanena), který je výborný. Někdy je až neskutečné, co chytá. Snažíme se mu pomoct a mám pocit, že je to práce celého týmu. Útočníci výborně blokují střely, my se to před ním snažíme čistit. A co projde, to Veha zastaví.

A Jaroslavl už je z toho zoufalá, že?
Nevím, jestli zoufalá, ale v nejlepší náladě z toho rozhodně není. To je vidět i na těch zbytečných faulech, které jsme ve třetím utkání potrestali.

Je už na čase připouštět si, že jste na nejlepší cestě postoupit do finále?
O tom vůbec nemůžeme uvažovat! Poslední krok je nejtěžší, takže k tomu musíme v úterý přistoupit zodpovědně jako ke všem třem předchozím zápasům. Co bude, až vyhrajeme, si řekneme až potom.

Jeli jste sem s tím, že chcete alespoň jednou uspět, a pak budete spokojení. Vedete 3:0 na zápasy, co takhle cíle přehodnotit a v úterý tady sérii definitivně ukončit?
(Směje se) Bylo by výborné, ukončit to už v úterý. Musíme ale zůstat nohama na zemi a držet se naší práce. Nesmíme myslet na to, že to můžeme ukončit.

 

Právě se děje

Další zprávy