Sestupující Slavia na závěr baráže porazila Motor

19. 4. 2015 19:42
Hokejisté Slavie zvítězili v posledním 12. kole baráže o extraligu nad Českými Budějovicemi 4:3 v prodloužení.
Radost hokejistů Slavie
Radost hokejistů Slavie | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Hokejisté Slavie zvítězili v posledním 12. kole baráže o extraligu nad Českými Budějovicemi 4:3 v prodloužení. Jihočeši třikrát vedli, ale domácí pokaždé srovnali a v 63. minutě rozhodl Miroslav Čermák.

V dalším zápase dvou jistých postupujících týmů vyhrála doma Olomouc nad Chomutovem 3:2.

I když šlo už jen o čest, do haly v Edenu dorazila na rozlučku se sezonou více než tisícovka hostujících fanoušků, Jihočeši tak měli domácí prostředí. Oba týmy nasadily opory a jedna z nich, slávista Bednář, mohla ve čtvrté minutě v přesilovce otevřít skóre. Jenže trefil jen tyč.

Z vedení se tak ve dvanácté minutě radoval Motor zásluhou využité přesilovky. Kuchejda připravil palebnou pozici Pajičovi a slovinský útočník před Furchem nezaváhal.

Domácí vyrovnali v 26. minutě, kdy si Bednář sjel mezi kruhy a střelou mezi betony odčaroval kouzlo výborně chytajícího Bláhy. Jenže České Budějovice znovu zužitkovaly svou velkou zbraň z play off první ligy a následné baráže - početní výhodu. Růžičkovu střelu vyrazil v 37. minutě Furch jen do strany, kde doklepl kotouč do sítě Přibyl.

V poslední minutě druhé třetiny skončila Holcova tečovaná střela na břevně, podruhé srovnat tak domácí dokázali až na začátku třetího dějství, kdy Čermák kličkou do bekhendu využil přesilovku.

Jihočeši ale měli smrtící početní výhody. Po vyloučení Bednáře a Koláře hráli pět na tři a po 25 sekundách se trefil po Strakově přihrávce do odkryté branky Pajič, který si připsal druhý gól v utkání. Přesilovky se ale ve třetí třetině dařily i Slavii a Štich v 58. minutě zařídil prodloužení. To pak v 63. minutě rozhodl sám před Bláhou svou druhou trefou v zápase Čermák.

Olomouc hrála exhibici

Zápas v Olomouci měl nádech exhibice. Bylo vidět, že oba týmy spíše slaví. Více ze hry měli Hanáci, ale rány Buce i Hermana chytil Strmeň. V 16. minutě se poprvé změnilo skóre.

Herman projel obranou Pirátů a naservíroval puk Zuzinovi, který dostal domácí do vedení. Herman byl při chuti, ale únik nezakončil přesně. V 19. minutě už vedli domácí o dvě branky, když se trefil kapitán Patera.

Ve druhé části mohl navýšit vedení Hanáků obránce Janáček, ale nechal vyniknout Strmeně. V polovině utkání vystřídal v domácí brance Trvaje za potlesku tribun Vošvrda. Ve 35. minutě už se domácí fanoušci radovali z další branky po střele obránce Houdka. Stejný hráč se prosadil i na začátku třetí třetiny a po Lašově přihrávce zvýšil už na 4:0.

Vzápětí se poprvé prosadili i hosté. Na přesnou přihrávku Račuka si najel McGregor a Vošvrda poprvé inkasoval. Za 40 sekund snížil na 2:4 Kadlec. Hosté pak sáhli k power play a výsledek dovršil 109 vteřin před koncem do prázdné branky Laš.

Hokejová extraliga - 12. kolo baráže:

Olomouc - Chomutov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2), Slavia Praha - České Budějovice 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0).