Šestnáctiletý Škarek si odbyl premiéru za Spartu. Ta v derby "S" porazila Slavii po nájezdech

30. 8. 2016 22:14
Sparta nastoupila v brance s šestnáctiletým Jakubem Škarkem, který má do Sparty z prvoligové Jihlavy vyřízené střídavé starty.
Jiří Kalous
Jiří Kalous | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté Sparty vyhráli v přípravě v pražském derby na ledě prvoligové Slavie 3:2 po samostatných nájezdech. V soubojích extraligových soků vyhrála Kometa Brno nad Hradcem Králové 4:1, Mladá Boleslav porazila Plzeň 5:3 a Karlovy Vary zvítězily nad Chomutovem 6:2.

Sparta nastoupila v brance s šestnáctiletým Jakubem Škarkem, který má do Sparty z prvoligové Jihlavy vyřízené střídavé starty, a dvakrát vedla. Bezbrankový stav před 2150 diváky v Edenu prolomil až ve 27. minutě Černoch.

Za tři minuty vyrovnal Dušek, ale ve 36. minutě vrátil úřadujícímu vicemistrovi vedení Netík. Prodloužení vynutil sedm minut před koncem Jiránek. V rozstřelu se trefili za Spartu Netík, Vrána a Forman, za Slavii skóroval jen exsparťan Dragoun.

Hradecký Mountfield po úvodních šesti výhrách v přípravě podruhé za sebou prohrál. Vedl sice v Brně od sedmé minuty po trefě Jarůška, ale vzápětí vyrovnal Kvapil a ve třetí třetině za domácí skórovali Vincour, v přesilovce Hynek Zohorna a Kováčik.

V souboji dvou účastníků Ligy mistrů vyhrála doma Mladá Boleslav nad Plzní 5:3. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 3:3 a v úvodu závěrečného dějství rozhodli Hyka s Lencem. Karlovy Vary vyhrály 6:2 nad Chomutovem, který nechal odpočívat všechny opory. Za Energii se trefil dvakrát Flek.

Olomouc vyhrála doma nad Duklou Trenčín 5:0. Dvěma góly se na tom podílel útočník Herman a brankář Falter udržel čisté konto. Zlín zvítězil na ledě prvoligového Havířova 2:1 a Vítkovice v ostravském derby vyhrály na hřišti druholigové Poruby 9:3.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Olomouc - HC Dukla Trenčín 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 19. z tr. střílení a 52. Herman, 6. Staněk, 40. Holec, 42. J. Mikúš.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky: 3. Žejdl, 29. Pacovský z tr. střílení, 35. Orsava, 42. Hyka, 44. Lenc - 12. Pulpán, 25. Indrák, 31. T. Svoboda.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 30. Dušek, 53. Jiránek - 27. Černoch, 36. Netík, rozhodující sam. nájezd P. Vrána.

AZ Havířov - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 55. Štumpf - 30. O. Veselý, 33. Matějíček.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 6:2 (4:0, 0:0, 2:2)

Branky: 19. a 49. Flek, 13. Skuhravý, 13. Gríger, 19. Vachovec, 56. T. Rachůnek - 53. Chrpa, 58. R. Veselý.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 11. Kvapil, 45. Vincour, 54. H. Zohorna, 59. Kováčik - 7. Jarůšek.

HC RT Torax Poruba - HC Vítkovice Steel 3:9 (1:3, 1:5, 1:1)

Branky: 12. D. Kafka, 39. Hudeček, 48. Piecha - 23. a 27. Kolouch, 28. z tr. střílení a 40. Szturc, 35. a 46. Balán, 3. Kurovský, 14. L. Kovář, 20. Vandas.