Sestava Česka proti Německu. Nedvěd dostal volno

15. 5. 2012 12:32
Zápas s Německem začíná v 16.15
Foto: Eduard Erben

Stockholm - Čeští hokejisté nastoupí v závěrečném utkání v základní skupině B na mistrovství světa ve Stockholmu proti Německu bez útočníka Lukáše Kašpara. Naopak do sestavy by se mohl vrátit obránce Ondřej Němec, který kvůli zvýšené teplotě vynechal nedělní zápas s Ruskem.

Stále není jisté, jestli bude moci ještě zasáhnout do šampionátu po zranění z úvodního duelu s Dánskem obránce Zdeněk Kutlák. Kašpar vynechal s nespecifikovaným zraněním už pondělní trénink. "Lukáš má trošičku problémy, takže místo něj naskočí Petružálek," řekl asistent trenéra Josef Paleček ke složení čtvrtého útoku s Jiřím Novotným a Petrem Koukalem.

Nejstarší český reprezentant Petr Nedvěd dostal volno a v sestavě ho nahradí Michal Vondrka.

Chytat bude Jakub Štěpánek a Jakub Kovář nebude ani na lavičce. Rovněž dostal volno a tak se poprvé oblékne do výstroje Petr Mrázek.

Jsem bez teplot, hlásí Němec

Němec měl problémy už v pátečním utkání s Itálií a do tréninku se vrátil v pondělí. "Jsem rád, že jsem konečně bez teplot. Uvidíme, jestli mě trenér postaví, byl jsem to teď zkusit a cítil jsem se dobře," řekl novinářům Němec.

V posledním utkání před čtvrtečním čtvrtfinále nechce na ledě chybět.

Cítím se tak, že můžu hrát. Myslím, že by bylo dost sobecké ležet pět dní v posteli, potit se a pak říct trenérovi, že jsem zdravý a jdu hrát čtvrtfinále. Kluci by hráli dobře a já bych mužstvu nepomohl," uvedl zadák Čerepovce.

Pravděpodobná sestava českých hokejistů pro dnešní utkání s Německem (16:15):

Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Krejčík, Krajíček, Mojžíš, Němec - Erat, Plekanec, M. Michálek - Frolík, Krejčí, Tenkrát - Hemský, Vondrka, Průcha - Petružálek, Novotný, Koukal.

 

Právě se děje

Další zprávy