Semifinále začíná. Málek má neutralizovat Pardubice

Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 3. 2011 16:05
Vítkovický gólman má proti soupeři stoprocentní bilanci

Ostrava - Roman Málek. Tak tohle jméno může po právu nahánět strach pardubickým hokejistům. Třiatřicetiletý brankář Vítkovic je totiž katem Východočechů v play off hokejové extraligy.

"Dvakrát jsem proti nim chytal za Slavii, jednou za Plzeň a pokaždé jsme postoupili. Dvakrát to bylo dokonce v rozhodujícím sedmém utkání na pardubickém ledě," zavzpomínal třiatřicetiletý gólman. Semifinálová série Vítkovice - Pardubice začíná v sobotu v podvečer.

Málek se značnou měrou zasloužil o postup Vítkovic přes České Budějovice. A doufá, že ve skvělých výkonech bude pokračovat i v bitvách o finále.

Čtěte také:
Nezkrácené Zárubovo VIDEO. Tak věští prorok ČT
Růžička: Slavit nic nebudeme, čas budeme mít po sezoně

"V semifinále už jsem dlouho nechytal. Jsem rád, že se nám zatím daří, protože před sezonou nám moc lidí nevěřilo a spíše nás tipovali na boj ve skupině o udržení," podotkl Málek.

Brankář uznává, že Pardubice budou v semifinále tvrdým oříškem. "V semifinále si ale nemůžeme vybírat. Hrát se dá s každým. jak říkám, nám se před sezonou moc nevěřilo, teď jsme v semifinále. Pro psychiku a sebevědomí to je velké povzbuzení," dodal Málek.

Strach ale nahání nevídaná série hokejistů z města perníku, kteří zvítězili v 16 zápasech play off v řadě. Vzájemná bilance rovněž hovoří jasně pro Pardubice. Z posledních 14 utkání vyhrály Vítkovice pouze dvakrát.

"Síla Pardubic je opravdu obrovská, mají na všech postech vyvážený tým. Jejich celoplošná aktivní obrana je nepříjemná pro každého soupeře," uvedl trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Východočechům částečně narušily přípravu zdravotní problémy některých hráčů. "Po sérii se Zlínem jsme měli v mužstvu vlnu chřipkové epidemie a řada hráčů měla horečku. Jsem rád, že už jsme to ukončili a začali se konečně naplno připravovat. Je to už dlouhé čekání, potřebujeme hrát a už jsme z toho, jak je to dlouhé, všichni naštvaní," řekl trenér Josef Jandač.

Podle něj bylo pardubickým jedno, s kým se v semifinále střetnou. "Já tohle vůbec neřešil, jestli to bude ten či onen mančaft. Vítkovice jsou nesmírně těžký soupeř jako všechny týmy, které jsou v semifinále, tohle jsem opravdu neřešil. Samozřejmě jsem sledoval vývoj série mezi Libercem a Slavií, protože ta do toho mohla promluvit, ale vyšlo to zkrátka tak, jak to je," podotkl Jandač.

Úvodní zápas série začíná v 17 hodin.

 

 

Právě se děje

před 9 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy