Semifinále s Jaroslavlí? Nejtěžší zkouška a skvělý hokej

Adam Sušovský Adam Sušovský
29. 3. 2014 14:30
Na Lev Praha čeká v semifinále KHL Jaroslavl, která vyřadila favority Dynamo a Petrohrad.
Kapitán Jiří Novotný dotáhl Lev už do finále Západní konference, tam Pražany čeká Jaroslavl
Kapitán Jiří Novotný dotáhl Lev už do finále Západní konference, tam Pražany čeká Jaroslavl | Foto: CPA Eduard Erben

Doněck (od našeho zpravodaje) - Večerní let z Doněcku do Prahy byl hodně veselý. Není se čemu divit, hokejisté Lva měli co slavit. Vyřadili Doněck 4:2 na zápasy a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy Kontinentální hokejové ligy.

V cestě do finále a boje o Gagarinův pohár už stojí jen jedna překážka: Lokomotiv Jaroslavl. Outsider play off, který drtí absolutní favority. V prvním kole Dynamo, pak Petrohrad.

"Teď to vrcholí, bude to pro nás nejtěžší možná zkouška. Série s Jaroslavlí bude ještě o level výše než ta s Doněckem," prohlásil kapitán Lva Jiří Novotný těsně po vítězné tečce na Ukrajině.

Postoupili jste mezi čtyři nejlepší týmy KHL. V sérii s Jaroslavlí začínáte ve středu doma a budete znovu papírovým favoritem. Kam Lev Praha za takové konstalace míří?
Oni ale vyřadili dva největší favority ligy Dynamo a Petrohrad a my to víme. Bude to nejtěžší možná zkouška a my se na ní musíme připravit. Máme teď čtyři dny, v sobotu si odpočineme a v neděli na ně začneme trénovat. Je dobře, že začínáme doma a chtěl bych na ty zápasy pozvat fanoušky. Teď to vrcholí, hraje se kvalitní hokej a s Jaroslavlí to bude ještě o level lepší série.

Cítíte, že série s Doněckem Lva po tom, co si prožil v zápasech v Bratislavě s tamními fanoušky, před Jaroslavlí zocelila?
Dodalo nám to síly. Hráli jsme čtyři zápasy venku, ale akceptovali jsme to. Překvapení bylo nakonec akorát to, že jsme se ve čtvrtek ráno dozvěděli, že musíme jet na Ukrajinu. Ale hrábli jsme si na dno a postoupili.

Jaké teď ve vás po postupu do finále Západní konference převládají pocity?
Je to obrovská euforie! Zvládli jsme velice těžkou sérii s Doněckem a dostali se mezi čtyři nejlepší celé KHL. Byl to boj, rozhodovalo se v prodlouženích, ale myslím, že jsme postoupili zaslouženě. Jsme šťastní a těšíme se na Lokomotiv.

Byl poslední zápas v Doněcku tím úplně nejtěžším v celé sérii?
Já myslím, že byl. Hráli poprvé doma, kde hráli celý rok výborně. I tentokrát hráli výborně, měli několik šancí a my můžeme děkovat akorát gólmanovi Engrenovi, protože to byl náš nejlepší hráč.

Čím jste Doněck v sérii přehráli?
Vytočili jsme oba gólmany, kteří nám vždy dávali šanci vyhrát. A točili jsme také čtyři výborné a vyrovnané formace. Mysleli jsme si, že jim dojdou síly, protože hráli celé play off na tři lajny, ale to se nestalo. Za to jim dávám obrovský kredit, protože hrát takhle dvě kola play off je strašně těžké.

Kdy myslíte, že se vám podařilo celou sérii zlomit?
Za stavu 2:2, když jsme v Bratislavě vyhráli třetí zápas. To bylo strašně důležité pro psychiku, kdybychom tady do Doněcku jeli s tím, že prohráváme, bylo by to hodně těžké.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy