Sekáč je nejlepším českým střelcem v KHL, za Kazaň skóroval už popáté

28. 9. 2016 21:27
Útočník Jiří Sekáč vstřelil v KHL vítězný gól Kazaně při výhře 4:2 nad Jokeritem Helsinky. Nejlepší český střelec v soutěži skóroval ve 42. minutě a upravil průběžný stav na 3:1.
Jiří Sekáč.
Jiří Sekáč. | Foto: ČTK

Moskva - Útočník Jiří Sekáč vstřelil v KHL vítězný gól Kazaně při výhře 4:2 nad Jokeritem Helsinky. Navrátilec ze zámoří se trefil popáté v sezoně a je nejlepším českým střelcem v soutěži.

Čtyřiadvacetiletý Sekáč skóroval ve 42. minutě a upravil průběžný stav na 3:1. Český reprezentant si mezi kruhy počkal na přihrávku Justina Azeveda, s nímž v Kazani navázal na spolupráci ze Lva Praha, a bez přípravy prostřelil gólmana Jokeritu Rika Heleniuse.

Účastník mistrovství světa 2014 Sekáč se vrátil do KHL po dvou letech strávených v zámoří, kde ve čtyřech různých klubech odehrál 108 zápasů v NHL. S jedenácti body za pět branek a šest nahrávek je Sekáč v kanadském bodování Čechů druhý za třináctibodovým Janem Kovářem z Magnitogorsku.

Kontinentální hokejová liga:

Lada Togliatti - Dinamo Minsk 2:3 (za hosty Krajíček 0+1), Kazaň - Jokerit Helsinky 4:2 (za domácí Sekáč 1+0), Nižněkamsk - Dinamo Riga 3:1, Dynamo Moskva - Viťaz Podolsk 3:0.