Sekáč jde k šampionům. Z Anaheimu si ho vytáhlo Chicago

Sport Sport
21. 1. 2016 16:34
Jiří Sekáč se stěhuje z Anaheimu do Chicaga Blackhawks. Během dvou sezon si tak zahraje už za třetí klub v NHL.
Jiří Sekáč ještě v dresu Anaheimu se svými novými spoluhráči.
Jiří Sekáč ještě v dresu Anaheimu se svými novými spoluhráči. | Foto: Reuters

Chicago - Český útočník Jiří Sekáč mění podruhé v NHL dres. Z Anaheimu, kam v minulé sezoně přestoupil z Montrealu, se stěhuje do týmu úřadujících šampionů Stanley Cupu, Chicaga Blackhawks. Opačným směrem putuje Ryan Garbutt.

Sekáč v této sezoně odehrál za Ducks 22 duelů s bilancí 1+2, jednou si zahrál také na farmě v AHL. Celkem má třiadvacetiletý forvard na kontě 91 startů v NHL a 26 bodů (10+16).

Kladenskému rodákovi se čtvrtečním trejdem značně zvětšily šance na zisk Stanley Cupu, obhájci titulu kralují Západní konferenci, zatímco Anaheim je jedenáctý.

Naopak značně klesly šance, že by si Sekáč mohl zahrát na mistrovství světa v Rusku.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Právě se děje

před 4 minutami

Německo zadrželo ruského univerzitního vědce, podle prokuratury byl špionem

Německo zadrželo ruského vědce působícího na jedné z německých univerzit, který přinejmenším od října 2020 pracoval pro ruské tajné služby. V pondělí to oznámila spolková prokuratura s tím, že Rusa policie zadržela v pátek ihned po získání zatykače.

Prokuratura bez bližších podrobností uvedla, že ruský občan Ilnur N. pracoval jako vědecký zaměstnanec na katedře přírodovědně-technického zaměření nejmenované německé univerzity. "Mezi říjnem 2020 a červnem 2021 se nejméně třikrát sešel s jedním příslušníkem ruské zpravodajské služby," uvedla prokuratura v prohlášení. V něm dále sdělila, že nejméně na dvou schůzkách zadržený Rus předal informace získané na univerzitě, za což jako odměnu dostal peníze v hotovosti.

Prokuratura rovněž uvedla, že u ruského vědeckého pracovníka podnikla domovní prohlídku a že prohledala také jeho pracoviště.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Švédský parlament vyslovil nedůvěru vládě premiéra Stefana Löfvena. Hlasování vyvolala pravicově populistická strana Švédští demokraté

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Meteorologové varovali před bouřkami, které mohou být v úterý v Čechách velmi silné. Problémy může způsobit přívalový déšť, nárazový vítr i krupobití.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy korun

Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pondělí zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Olympiáda v Tokiu bude s fanoušky, do hledišť může až 10 000 Japonců

Olympijské hry v Tokiu budou s domácími fanoušky. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Dnes to oznámili pořadatelé olympiády, která začne 23. července.

Při největší sportovní akci budou po dohodě organizátorů s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) stejná pravidla, jaká v Japonsku platí ode dneška po skončení nouzového stavu kvůli další vlně koronaviru. Na rozdíl například od Česka mohli i v nouzovém stavu na sportovní akce fanoušci, ale kapacita mohla být zaplněna z poloviny a strop byl na pěti tisících lidech. Nyní se maximální počet zvýšil na deset tisíc fanoušků.

Sportovci se tak nemusejí obávat prázdných stadionů, které při vyšších počtech nově nakažených v Japonsku hrozily. Kvůli pokračující pandemii, která si loni vynutila odložení OH, nesmějí na hry fanoušci ze zahraničí.

Další zprávy