Sekáč a Jordán skórovali a pomohli Kazani k vysoké výhře

27. 1. 2017 20:19
Útočník Jiří Sekáč a obránce Michal Jordán přispěli každý jedním gólem na vysokém vítězství Kazaně nad Novokuzněckem 6:1.o
Michal Jordán
Michal Jordán | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jiří Sekáč a obránce Michal Jordán skórovali v utkání Kontinentální hokejové ligy a pomohli Kazani k výraznému vítězství 6:1 nad Novokuzněckem. Góly českých hráčů dělilo v druhé třetině jen 109 sekund, Jordán si navíc při Sekáčově brance v přesilové hře připsal asistenci.

Sekáč je s 13 góly druhým nejlepším českým střelcem v lize za Janem Kovářem z Magnitogorsku, který dnes zaznamenal 60. bod v ročníku (23+37). Obhájci titulu zvítězili na ledě moskevského Dynama 2:1.

Asistenci si připsal také Kovářův bratr Jakub, brankář Čerepovce. Ten se v utkání proti Spartaku Moskva podílel na gólu Sergeje Monachova na 1:1, Spartak se však poté dostal znovu do vedení zásluhou Lukáše Radila a nakonec zvítězil 3:2 v prodloužení. Uspěl tak po sérii deseti porážek.

Naopak Podolsk zdolal tým Čeljabinsku 3:1 a vyhrál pošesté za sebou. Na druhý i třetí gól přihrál Roman Horák.

Kontinentální hokejová liga:

Lada Togliatti - Novosibirsk 1:3, Jaroslavl - Ufa 5:3, Kazaň - Novokuzněck 6:1 (Jordán 1+1, Sekáč 1+0), Nižněkamsk - Omsk 4:0, Nižnij Novgorod - Petrohrad 4:2, Dynamo Moskva - Magnitogorsk 1:2 (za hosty Jan Kovář 0+1), HK Soči - CSKA Moskva 0:2, Spartak Moskva - Čerepovec 3:2 v prodl. (Radil 1+0 - Jakub Kovář 0+1), Viťaz Podolsk - Čeljabinsk 3:1 (Horák 0+2).