Šéf HC Lev: V Sazce jsou kravaťáci, na Spartě se bude fandit

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 5. 2012 20:30
Předseda představenstva HC Lev Jan Musil věří, že se během následujících dní vše s licencí pro KHL vyřeší.
Šéf HC Lev Jan Musil věří, že zápasy s ruskými týmy přilákají do ochozů spoustu diváků
Šéf HC Lev Jan Musil věří, že zápasy s ruskými týmy přilákají do ochozů spoustu diváků | Foto:

Praha - Přestože nově vzniklý klub HC Lev Praha nemá licenci, a nemůže tedy registrovat získané hráče, navíc stále neví, kde bude hrát v nadcházející sezoně v Kontinentální hokejové lize domácí zápasy, předseda představenstva klubu Jan Musil věří, že se během následujících dní vše vyřeší.

Vše je totiž odvislé právě od toho, zda si klub zařídí "domácí" arénu, kterou by pak vedení KHL schválilo.

"Jsme blízko k tomu, abychom dostali licenci k tomu, aby se tu příští sezonu KHL hrála. Je to jen formální věc. Vše je domluvené a máme i přidělené číslo," řekl Musil, který je zároveň předsedou představenstva ČKD Group, jednoho z dvou vlastníků klubu.

"Od včerejška (úterý) je padesátiprocentním vlastníkem klubu A-Energy, švýcarská energetická firma s významným ruským podílem, která od nás odkoupila polovinu akcií," doplnil Musil.

V O2 areně je duch starého vedení Sazky

Vedení klubu neuspělo v jednání s pražskou O2 arenou, kde hraje extraligové zápasy Slavia.

"Situace je taková, že jsme provozovateli O2 areny nabídli standardní podmínky, dokonce si myslím, že jsme nabídli lepší kontrakt než klub, který tam nyní hraje," poukázal na dohodu provozovatele s pražskou Slavii.

"V O2 areně je duch bývalého vedení Sazky, nabídli jsme tržní cenu, O2 arena byla hala, která by nás dobře reprezentovala v KHL," dodal.

Nyní jedná s Tipsport arenou, kde hraje zápasy Sparta, a s níž se HC Lev dělí o kanceláře a kde plánuje také trénovat.

"Hledáme v současné době společné řešení s vedením Sparty. Pracujeme na tom, abychom získali dobrý pronájem, a myslím si, že se můžeme dohodnout," věří Musil.

"Pokud tento projekt má být správný, město Praha je správným městem, kde máme hrát. Musíme ale ctít grafik extraligového losu a my musíme hledat volná místa, kdy by se v hale Sparty hrálo," nastínil jednání s vedením Sparty.

Do O2 areny chodí kravaťáci a límečkáři

Podle něj není důležitý ani fakt, že diváci nebudou mít v Tipsport areně takový komfort jako v O2 areně.

"Na Spartě, tam se fandí, kdežto v O2 areně jsou většinou kravaťáci a límečkáři, kteří se jdou jen podívat a nefandí. My chceme, aby se chodilo hlavně na zápasy proti Rusům, které jsou vždycky hodně sledované, a na Spartě při nich bude lepší atmosféra," myslí si Musil.

I kdyby se vedení HC se Spartou dohodlo, je možné, že by mohl nováček v KHL hrát domácí zápasy i v jiných českých městech.

"Už jsme ale dostali nabídky, jsou dvě tři města z Čech, které nám daly nabídku, že tam jeden zápas KHL odehrajem," doplnil Musil, který rozkryl i financování klubu.

"Devatenáct milionů euro je náš rozpočet, je to průměrný rozpočet v KHL. Dohromady to dají hlavně akcionáři a zbytek sponzoři."

Budeme dávat dětem lístky zadarmo

Musil si je vědom toho, že v konkurenci Spartě a Slavii bude HC Lev v premiérové sezoně jen těžko shánět fanoušky.

"Uvědomujeme si, že je tu Sparta a Slavia, ale máme určitý marketingový program, jak přilákáme jiné diváky. První půlrok podle mě bude dobrý a my musíme udělat všechno pro to, aby lidi chodili i potom, kdy se už ta KHL u nás okouká," uvedl s tím, že se vedení klubu fanoušky podaří sehnat.

"Věříme, že sem budou chodit i fanoušci z jiných měst jako Plzeň, Pardubice nebo Karlových Varů, navíc je tady spousta zahraničních fanoušků hokeje, spousta Rusů a Slováků," dodal.

Šéf HC Lev však přiznává, že v první sezoně ani nepočítá s tím, že peníze získané za prodej vstupenek budou významnou položkou v rozpočtu.

"Z ticketingu si v prvním ročníku neděláme iluze, že nám to výrazně rozpočet pokryje. Musíme dělat věci pro mládež, abychom je k nám do hlediště přilákali, budeme chodit do škol a dávat jim vstupenky zadarmo," zmínil krok k zisku nových fanoušků.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy