Schizofrenie. Exsparťané pomohli konečně dobýt Spartu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 9. 2014 0:30
Za Mladou Boleslav hraje hned osm bývalých hráčů Sparty a mužstvo koučují exsparťanští trenéři.
Mladá Boleslav si ve 3. kole připsala už druhou tříbodovou výhru
Mladá Boleslav si ve 3. kole připsala už druhou tříbodovou výhru | Foto: Lukáš Drštička

Praha - V úterý večer se v holešovické Tipsport aréně odehrávala taková malá schizofrenie. Řada sparťanských fanoušků měla na sobě dres se jmenovkou "Výborný" či "Broš", ovšem ve 3. kole extraligy nefandili Mladé Boleslavi, za níž oba matadoři nyní hrají.

Jen nosí stejné trikoty ještě od doby, kdy oba borci patřili neodmyslitelně právě ke Spartě.

David Výborný a Michal Broš však rozhodně nejsou jediní s podobnou minulostí.

Osm hráčů, trenéři i spíkr Buben

V kádru Bruslařského klubu napočítáme hned osm jmen, která pražským klubem prošla. K tomu připočtěme ještě trenérské duo František Výborný - Marian Jelínek, které pro Spartu získalo zatím poslední titul, a dokonce i spíkra Dr. Bubna, jenž si rovněž nenechal pikantní střetnutí ujít.

Navíc když porovnáme součty utkání za klub s velkým S na hrudi, vycházejí z tohoto duelu jednoznačně lépe boleslavští esparťané.

"Motivace tam byla, chtěli jsme se tady ukázat a získat nějaký bod," řekl po utkání kapitán Výborný s tím, že si celá kabina v případě výhry vypsala jako prémii svačinku. "Nakonec jsme získali body tři, což je super. Zvlášť, když Boleslav na Spartě doteď nikdy nevyhrála," těší Výborného.

Devětatřicetiletý útočník přiznal, že ještě z doby působení ve Spartě neměl utkání s Boleslaví rád. "Ty zápasy končívaly 2:1 a podobně. Vždycky jsem si říkal "Už jsou tady zase ti debilové, co jenom brání"," směje se.

Sám však už vzájemný souboj příliš prestižně a přemotivovaně nebral. "Bylo to pro mne těžší v první sezoně po přestupu, teď už mi to moc nepřišlo," řekl Výborný.

Dvakrát ztracené vedení Boleslav nepoložilo

Raději se tak soustředil vyloženě na zápas a hru vlastního týmu. K těsně výhře 4:3 přispěl asistencí u druhého gólu. "Myslím, že jsme bojovali víc než Sparta," zhodnotil stručně vítězství.

Boleslav nepoložilo ani dvakrát ztracené vedení. Jednou domácí srovnali z 0:2 na 2:2, podruhé z 2:3 na 3:3. Potřetí už Středočeši náskok udrželi. "Pro psychiku je to hodně důležité, je to pilíř, o který se můžeme opřít. Pokud ho udržíme i nadále, tak to bude klapat," pochvaluje si Michal Broš.

I on cítil, že se nejedná jen o řadové utkání. Poznal to také při pohledu do hlediště. "Přišlo hodně známých. Tolik lidí na mne nechodilo, ani když jsem tady hrával," smál se po zápase. "To byla moje největší motivace. Jinak žádnou zášť vůči Spartě jsem necítil."

 

Právě se děje

před 42 minutami

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Předsedou Asociace krajů zvolili hejtmani Martina Kubu z ODS

Předsedou Asociace krajů ČR zvolili ve středu hejtmani jihočeského hejtmana Martina Kubu (ODS). Jeho prvním místopředsedou bude hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Představitel opozičních občanských demokratů bude v čele asociace po 12 letech, mezi roky 2001 až 2008 ji vedl nynější europoslanec Evžen Tošenovský (ODS).

Po minulých krajských volbách před čtyřmi lety se předsedkyní Asociace krajů stala Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která nahradila Michala Haška (ČSSD). Prvním místopředsedou byl zvolen Jiří Zimola (ČSSD). Zimola na funkci hejtmana rezignoval v dubnu 2017, mandát nedokončila ani Vildumetzová, která se na konci loňského roku funkce vzdala s ohledem na těhotenství.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump možná brzy ohlásí další kandidaturu na prezidenta

Do inaugurace nového amerického prezidenta zbývá ještě sedm týdnů, už nyní však není nouze o spekulace týkající se příštích voleb hlavy státu v USA. Pozornost se přitom upírá především k odcházejícímu šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi, který by v roce 2024 mohl usilovat o druhý mandát. Ohlášení kandidatury by podle nejnovějších zpráv mohlo přijít už v lednu.

Trump se zatím k příštímu volebnímu cyklu jasně nevyjádřil. Pokud by už nyní kandidaturu potvrdil, uznal by tím, že jej 20. ledna ve funkci vystřídá bývalý viceprezident Joe Biden, který podle částečně potvrzených výsledků vyhrál letošní volby se ziskem 306 volitelských hlasů z celkových 538. Trump i skoro měsíc po konci hlasování ale porážku odmítá a pokračuje ve snaze změnit výsledky soudní cestou.

Jeho kroky v zákulisí ovšem naznačují, že si je dobře vědom toho, že Bílý dům po čtyřech letech bude muset opustit. Zpravodajský server Axios už 9. listopadu přinesl zprávu, že prezident údajně se svými poradci probíral plány ohledně roku 2024.

Další signál poskytla uniklá nahrávka pořízená při úterním vánočním večírku v Bílém domě. Na ní Trump naznačuje, že když se mu nyní nepodaří udržet při moci, pokusí se v dalších letech o návrat do čela Spojených států. "Byly to skvělé čtyři roky. Snažíme se udělat další čtyři roky. V opačném případě se uvidíme za čtyři roky," citovala jeho slova média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy