Sborná splnila povinnost, postup přes Nory zařídil Radulov

18. 2. 2014 15:28
Sborná splnila povinnost, v osmifinále porazila Norsko 4:0 a jde na Finsko.
Alexander Radulov zařídil vítěznou trefu i posjistku do prázdné brány. Sborná porazila Norsko 4:0 a jde ve čtvrtfinále na Finy. | Foto: Reuters

Soči - Hokejisté Ruska zvládli domácí povinnost a postoupili do čtvrtfinále olympijských her v Soči. Sborná ale musela i s Norskem o postup dlouho bojovat, outsidera definitivně zdolala až dvěma góly v závěru - vyhrála 4:0.

Domácí favorité rozhodli o svém postupu ve druhé třetině, ve 25. minutě otevřel skóre po nešťastné teči norského obránce Holose Alexander Radulov a o třináct minut později zvýšil vedení střelou do prázdné brány Ilja Kovalčuk.

Tři přihrávky si v utkání přisal domácí kapitán Pavel Dacjuk.

Norové se opřeli o výborného gólmana Haugena a chtěli zápas alespoň zdramatizovat, jejich vůli ale při power play v závěru zlomil střelou do prázdné brány znovu Radulov, který si ke dvěma gólům připsal i jednu asistenci.

Čtyřicet vteřin před koncem utkání pak zlomeného soupeře dorážkou dorazil ještě Tarasenko.

Zítra se Rusové o postup mezi čtyři nejlepší týmy na turnaji utkaní v souboji dvou velkých medailových aspirantů s Finskem.

Rusko - Norsko 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. A. Radulov (Dacjuk), 38. Kovalčuk (A. Radulov, Dacjuk), 59. A. Radulov (Dacjuk), 60. Těreščenko (Tichonov, Tarasenko). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Pollock (Kan.) - McElman (USA), Valach (SR). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 11.423.

Rusko: Bobrovskij - Markov, Vojnov, Medveděv, Jemelin, Bělov, Nikitin, Tjutin - A. Radulov, Dacjuk, Kovalčuk - Popov, Malkin, Ovečkin - Sjomin, Anisimov, Kuljomin - Tarasenko, Ničuškin, Těreščenko - od 21. navíc Tichonov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Norsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard - Skröder, K. A. Olimb, Thoresen - Bastiansen, M. Olimb, Rosseli Olsen - Ask, Roest, Dahlström - Röymark, Hansen, Forsberg. Trenér: Roy Johansen.