Sázkaři Evropě nevěřili. Bláznivý tiket ale může vyhrát majiteli za pětistovku 1,5 milionu

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
26. 9. 2016 13:27
Na celkové vítězství Týmu Evropy na Světovém poháru se před začátkem turnaje pohybovaly kurzy okolo hodnoty 60:1. Pokud jste si na outsidera vsadili, patříte mezi absolutní výjimky. Většina sázek proti celku složenému z osmi národů směřovala i v semifinálovém zápase se Švédskem. Sázkové kanceláře tak hlásí profit a velké zisky.
Stejně zklamaní jako včera Švédové byli ve velké většině i čeští sázkaři.
Stejně zklamaní jako včera Švédové byli ve velké většině i čeští sázkaři. | Foto: Reuters

Praha – Tým Evropy ve finále Světového poháru? To je šok pro celou hokejovou veřejnost. Včetně sázkařů. Na semifinále se Švédskem putovala většina sázek u českých sázkových kanceláří právě na tým Tre Kronor. U Tipsportu, Fortuny a Chance to bylo okolo 80 procent sázek na toto utkání.

Nejvyšší výherní vklad na tento zápas činil 137 tisíc korun. Byl podán u Fortuny na příležitost, že v utkání padnou alespoň čtyři branky, což se gólem Erika Karlssona čtyři minuty před koncem splnilo. "Sázky na postup Týmu Evropy nebyl příliš časté, objevily se asi na 200 tiketech. Na remízu či případně neprohru Evropy jsme přijali dalších 1500 sázenek," prozradil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Kurzy na remízu i "čistou dvojku" se pohybovali nad hranicí 4:1. Na postup Evropy to pak bylo 3:1 a na neprohru týmu složeného z osmi národností  2,2:1. Právě tip 02 měl na tiketu sázkař Tipsportu, který na něj naložil 215 tisíc korun. Tiket mu však kvůli remízy Realu Madrid na hřišti Las Palmas nevyšel.

"Na výhru Evropy v základní hrací době si u Tipsportu vsadilo přes 14 tisíc sázkařů, na postup Evropy celkem 812 sázkařů. Nejvyšší vyplacená částka byla u nás 169 tisíc korun," popsal mediální záastupce Tipsportu Michal Peterka.

Bláznivý tip může vynést 1,5 milionu

Před začátkem SP byl Tým Evropy hlavním outsiderem turnaje. Kurz na její celkové vítězství byl 60:1, pak zápas od zápasu klesal. "Fortuna přijala celkem 133 sázek na to, že Evropa bude celkovým vítězem. V původním kurzu například za osm set korun s potenciální výhrou 48 tisíc," uvedl Šrain.

To u Chance se na překvapivého finalistu téměř nesázelo. " Ve větší míře se na ně začalo sázet až v samotném průběhu turnaje. Nezaznamenali jsme ani žádnou mimořádně vysokou sázku – můžeme říci, že průměrná výše sázky se pohybovala kolem 150 korun. Nejvyšší částka na to, že Tým Evropa skončí do 3. místa se blížila ke dvěma tisícům korun," řekla za Chanci Karolína Stonjeková.

Velmi zajímavý tiket však eviduje Tipsport. Jeden z tipérů totiž naložil pětistovku na to, že Evropa bude ve finále. K tomu ale přidal bet na Třinec (finále hokejové extraligy) a Zlín (celkový vítěz fotbalové ligy). Celkový kurz činí 2970:1 a dotyčný může vyhrát téměř 1,5 milionů korun. Na vyhodnocení si ale dotyčný ještě dlouho počká.

A sázky na finále? Evropa bude opět toálním ousiderem, ještě podstatně větším než proti Švédům. Na její vítězství v základní hrací době se kurz pohybuje okolo 11:1, na remízu 7:1 a na výhru Kanadu v mizivé hodnotě 1,2:1.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy