Sázkaři Evropě nevěřili. Bláznivý tiket ale může vyhrát majiteli za pětistovku 1,5 milionu

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
26. 9. 2016 13:27
Na celkové vítězství Týmu Evropy na Světovém poháru se před začátkem turnaje pohybovaly kurzy okolo hodnoty 60:1. Pokud jste si na outsidera vsadili, patříte mezi absolutní výjimky. Většina sázek proti celku složenému z osmi národů směřovala i v semifinálovém zápase se Švédskem. Sázkové kanceláře tak hlásí profit a velké zisky.
Stejně zklamaní jako včera Švédové byli ve velké většině i čeští sázkaři.
Stejně zklamaní jako včera Švédové byli ve velké většině i čeští sázkaři. | Foto: Reuters

Praha – Tým Evropy ve finále Světového poháru? To je šok pro celou hokejovou veřejnost. Včetně sázkařů. Na semifinále se Švédskem putovala většina sázek u českých sázkových kanceláří právě na tým Tre Kronor. U Tipsportu, Fortuny a Chance to bylo okolo 80 procent sázek na toto utkání.

Nejvyšší výherní vklad na tento zápas činil 137 tisíc korun. Byl podán u Fortuny na příležitost, že v utkání padnou alespoň čtyři branky, což se gólem Erika Karlssona čtyři minuty před koncem splnilo. "Sázky na postup Týmu Evropy nebyl příliš časté, objevily se asi na 200 tiketech. Na remízu či případně neprohru Evropy jsme přijali dalších 1500 sázenek," prozradil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Kurzy na remízu i "čistou dvojku" se pohybovali nad hranicí 4:1. Na postup Evropy to pak bylo 3:1 a na neprohru týmu složeného z osmi národností  2,2:1. Právě tip 02 měl na tiketu sázkař Tipsportu, který na něj naložil 215 tisíc korun. Tiket mu však kvůli remízy Realu Madrid na hřišti Las Palmas nevyšel.

"Na výhru Evropy v základní hrací době si u Tipsportu vsadilo přes 14 tisíc sázkařů, na postup Evropy celkem 812 sázkařů. Nejvyšší vyplacená částka byla u nás 169 tisíc korun," popsal mediální záastupce Tipsportu Michal Peterka.

Bláznivý tip může vynést 1,5 milionu

Před začátkem SP byl Tým Evropy hlavním outsiderem turnaje. Kurz na její celkové vítězství byl 60:1, pak zápas od zápasu klesal. "Fortuna přijala celkem 133 sázek na to, že Evropa bude celkovým vítězem. V původním kurzu například za osm set korun s potenciální výhrou 48 tisíc," uvedl Šrain.

To u Chance se na překvapivého finalistu téměř nesázelo. " Ve větší míře se na ně začalo sázet až v samotném průběhu turnaje. Nezaznamenali jsme ani žádnou mimořádně vysokou sázku – můžeme říci, že průměrná výše sázky se pohybovala kolem 150 korun. Nejvyšší částka na to, že Tým Evropa skončí do 3. místa se blížila ke dvěma tisícům korun," řekla za Chanci Karolína Stonjeková.

Velmi zajímavý tiket však eviduje Tipsport. Jeden z tipérů totiž naložil pětistovku na to, že Evropa bude ve finále. K tomu ale přidal bet na Třinec (finále hokejové extraligy) a Zlín (celkový vítěz fotbalové ligy). Celkový kurz činí 2970:1 a dotyčný může vyhrát téměř 1,5 milionů korun. Na vyhodnocení si ale dotyčný ještě dlouho počká.

A sázky na finále? Evropa bude opět toálním ousiderem, ještě podstatně větším než proti Švédům. Na její vítězství v základní hrací době se kurz pohybuje okolo 11:1, na remízu 7:1 a na výhru Kanadu v mizivé hodnotě 1,2:1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy