Šatan: Uzavřeli jsme to, tak už nechte mě a Cháru být

Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 4. 2013 8:00
Miroslav Šatan ve čtvrtek proti české reprezentaci nastoupil do prvního utkání od zranění po hitu Zdena Cháry. Slováky povede jako kapitán na MS.
Miroslav Šatan je po dlouhém zranění zpět. Slováky povede jako kapitán na MS.
Miroslav Šatan je po dlouhém zranění zpět. Slováky povede jako kapitán na MS. | Foto: Reuters

Praha - Miroslav Šatan se vrátil k hokeji a povede jako kapitán Slovensko na mistrovství světa.

Proti České republice včera, nastoupil do vůbec prvního ostrého zápasu po tvrdém hitu Zdena Cháry, který ho kvůli problémům s páteří odrovnal na půl roku.

Tu story každý zná. Moment z podzimního utkání Lva proti Slovanu rozdělil hokej ve Slovensku na dvě poloviny. Jedna se zastávala Cháry a jeho tělu, které bylo v KHL vyhlášeno za hit měsíce, druhé zastávalo názor Šatana, který svého bývalého kamaráda v emocích hned po utkání málem přirovnal k vrahovi a rozpoutal tím velkou mediální válku.

Šatan prý Chárovi nezvedal telefon a ještě teď nechce o urostlém bekovi ani slyšet. "Už jsem to uzavřel, nechte mě i Cháru na pokoji," odpálil včera novináře.

Měl jste alespoň v hlavě, že se vracíte do zápasů v té stejné hale, kde se vám to před půl rokem stalo?
Blýsklo mi to hlavou hned, co jsem dostal na začátku druhé třetiny tvrdě pukem. To jsem si hned říkal, co jsem téhle hale udělal (směje se).

Zůstal jste po té ráně ležet a pak jste pár střídání vynechal. Je to vážné?
Mám tam modřinu, je to trošku naražené, ale vydrželo to a vlastně se nic nestalo.

Jak jste se vůbec po té pauze cítil?
Dost jsem se zapotil, v hale bylo dost teplo. Cítil jsem ale hlavně rezervu v takových těch herních věcech jako je načasování. Sám ale musím přiznat, že jsem čekal, že to bude horší. Na to, že to byl první zápas, to nebylo tak špatné. Chce to ještě čas.

Takže vás ruce a hokejka poslouchaly dobře?
Jo hokejka i ruce pracovaly, bylo to dobré. Říkám, chybí tomu jen ta herní praxe a to nebude hned.

Kde se vůbec ve vás vzala taková chuť? Váš návrat byl hodně nečekaný a navíc hned do reprezentace těsně před mistrovstvím světa...
Asi v dlouhé přestávce. Půl roku jsem nehrál, hokej mi hodně chyběl.

A s Chárou už je všechno v pořádku?
My už jsme to uzavřeli, tak by to už prosím mohly i média uzavřít.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 20 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy