Šance pro Jágra. Kladno podlehlo Motoru, slavný útočník si tak může připsat potřebný patnáctý start

18. 3. 2018 18:56
Rytíři nedokázali semifinálovou sérii WSM ligy doma ukončit, baráž ještě nemají jistou. V ní už naopak jsou Karlovy Vary, které vyřídily Slavii.
Jaromír Jágr v duelu s Motorem
Jaromír Jágr v duelu s Motorem | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Českých Budějovic odvrátili konec sezony, když dokázali přes nepříznivý průběh zvítězit na ledě Kladna 4:2 a stav série v semifinále play off první ligy snížili na 1:3.

Útočník a majitel kladenského klubu Jaromír Jágr tak má s ohledem na dnešní porážku šanci připsat si v úterý na jihu Čech v pátém utkání potřebný patnáctý start, a pokud se uzdraví, tak zasáhnout i do baráže o extraligu.

Šestačtyřicetiletý Jágr, kterého stále sužují problémy s kolenem, si rychle odbyl tři vteřiny pobytu na ledě a díky tradičnímu nucenému koloritu posledních týdnů má na kontě 14 zápasů.

Jen o trošku déle pobyl na hrací ploše zkušený bek Motoru Filip Novák, který už po 35 sekundách obdržel za faul na Redlicha trest na pět minut a do konce utkání za zásah do hlavy a krku.

V dlouhé přesilovce, kterou si Středočeši sami přerušili vyloučením, Rytíři marně dobývali branku hostů, přesto po první třetině vedli zásluhou Kružíka a jeho trefy z deváté minuty. V nástupu do druhého dějství ale fauloval Tůma a Nedorost vyrovnal. Motor měl od té doby mírně navrch a byl nebezpečnější.

Přesto hosté od konce 35. minuty znovu prohrávali, když se rovněž v početní výhodě prosadil Strnad. Do kabin ale odcházeli s jednobrankovým vedením hosté. Nejprve potrestal chybu Rytířů ve 39. minutě Čermák a už o 39 vteřin později dokonal obrat Heřman. Toto zatmění domácích se nakonec ukázalo jako rozhodující pro celý zápas.

Na začátku třetí třetiny mohl vyrovnat Kloz, jenže brankář Kváča byl proti. Netrvalo dlouho a klid hostům dodal druhou dnešní trefou zkušený Nedorost. Domácí se snažili vrátit do zápasu, ale nebylo jim přáno. Závěr mohl ještě zdramatizovat Strnad, ani on však Kváču nepřekonal.

Baráž už mají jistou Karlovy Vary, které zdolaly Slavii 3:0 a celou sérii vyhrály nejrychlejším možným způsobem v poměru 4:0.

Semifinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky: 9. Kružík, 35. Strnad - 22. a 43. Nedorost, 39. M. Čermák, 39. Heřman. Rozhodčí: T. Veselý, Zubzanda - Belko, Špringl. Vyloučení: 4:5, navíc F. Novák (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4956. Stav série: 3:1.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 25. Stloukal, 40. T. Rachůnek, 60. Flek. Rozhodčí: Doležal, Petružálek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1985. Konečný stav série: 0:4.