San Jose už zase vládne NHL, Frolík pomohl Floridě

Sport Sport, Red Spo
4. 1. 2009 9:05
Boston - Buffalo 2:4

Boston - Změna. Nejlepším týmem NHL už není Boston, ale San Jose. "Žraloci" z Kalifornie se na pomyslný trůn vrátili po sobotních utkáních, kdy porazili New York Islanders a naopak Boston prohrál s Buffalem.

V dresu "Medvědů" se tentokráte neprosadil český útočník David Krejčí, který měl v posledních zápasech mimořádnou formu.

Stejně jako celý tým, který vyhrál deset zápasů v řadě. Jenže každá série jednou končí a teď se o tom přesvědčili i v Bostonu. Vítězství Buffala v poměru 4:2 řídil Matt Ellis - vstřelil dva góly a ještě přidal jednu asistenci.

Také jiná šňůra skončila - po čtyřech prohraných utkáních se zase mohla radovat Florida, jež rozdrtila Pittsburgh 6:1. Poslední branku hostů, v jejichž brance opět chyběl Tomáš Vokoun, zařídil Michael Frolík.

Prosadil se i Petr Průcha, ovšem nakonec to jeho New Yorku Rangers na body proti Washingtonu nestačilo. "Jezdci" se po dobrém vstupu do sezony spíše trápí, tohle je jejich pátá prohra v šesti posledních střetnutích.

Václav Prospal pak zvyšoval na 2:0 v zápase Tampy Bay s Carolinou, "Lightning" ale vedení ztratili a prohráli 2:3.

Smutní museli být také Radek Bonk a Martin Erat. Nahrávali na branky Nashvillu a když to vypadalo, že se v utkání proti Calgary půjde za stavu 2:2 do prodloužení, tak jej odmítl v 60. minutě Bertuzzi.

Boston - Buffalo 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
11. Kessel, 30. S. Thornton - 4. a 24. Ellis (na druhou Kotalík), 6. Vanek, 34. Gaustad.

Pittsburgh - Florida 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
22. Fedotěnko - 16. a 39. Horton, 11. Peltonen, 29. McCabe, 32. Zedník, 45. Frolík.

Nashville - Calgary 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
10. Smithson (Bonk), 32. Arnott (Erat) - 19. Glencross, 53. Langkow, 60. Bertuzzi.

Toronto - Ottawa 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
30. Moore, 51. Ponikarovskij (Kubina), 56. J. Blake - 8. Alfredsson.

Washington - NY Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)