Salák zářil v KHL. Vychytal výhru, navíc nahrál na gól

15. 10. 2015 20:13
Český brankář Alexander Salák si v KHL připsal 28 zákroků a pomohl Novosibirsku k výhře 3:2 nad Čerepovcem. Týmu navíc připsěl i nahrávkou na úvodní gól.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Novosibirsku porazili v Kontinentální lize Čerepovec 3:2 a vrátili se do čela tabulky Východní konference. Pomohl jim k tomu i český reprezentační brankář Alexander Salák, který kryl 28 střel hostujícího týmu a navíc si připsal asistenci u úvodního gólu utkání.

Salák ve třetí minutě rozehrál vyhozený puk na krajana Tomáše Vincoura a ten ho poslal do jízdy Callemu Ridderwallovi. Švédský útočník ještě s první střelou neuspěl, ale dorážkou přece jen dostal Sibir do vedení, které domácí už za necelou minutu zvýraznili v přesilovce.

Čerepovec pak sice dvakrát snížil, ale na bod nedosáhl. V Západní konferenci zůstal poslední.

Další český gólman Jakub Kovář z Jekatěrinburgu měl blízko k čistému kontu, ale Viťaz Podolsk doma v 58. minutě vyrovnal. Kovář nakonec hostům vychytal výhru 2:1 po nájezdech a Avtomobilist vede Charlamovovu divizi.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - CSKA Moskva 0:1, Novosibirsk - Čerepovec 3:2 (za domácí Salák a Vincour oba 0+1), Dynamo Moskva - Chanty-Mansijsk 2:0, Viťaz Podolsk - Jekatěrinburg 1:2 po sam. nájezdech (Horák - Roman oba 0+1).