Salák táhne Novosibirsk k postupu. V play off ještě neprohrál

Aktualizováno 26. 2. 2016 20:09
Český reprezentační brankář Alexander Salák dotáhl v play off Novosibirsk proti Vladivostoku ke třetímu triumfu v řadě.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankář Alexander Salák vychytal v třetím osmifinálovém duelu Kontinentální hokejové ligy třetí vítězství Novosibirsku, jenž je v sérii s Vladivostokem jednu výhru od postupu. Sibir dnes na ledě Admiralu i díky 21 zákrokům českého gólmana vyhrál 3:1 a na zápasy vede 3:0.

Saláka v utkání překonal pouze v 15. minutě v přesilové hře Konstantin Makarov, český reprezentační brankář si v sérii drží průměr rovné jedné inkasované branky na utkání.

Omsk podržel Furch

Mnohem více práce měl dnes Furch v brance Omsku, jenž čelil v Nižněkamsku dokonce 47 střeleckým pokusům. Za svá záda pustil jen deset minut před koncem puk z hole Bogdana Jakimova, jenž ale pouze snížil na konečných 1:2. Na výhře Avangardu se podílel i Vladimír Sobotka, který v sérii nastoupil poprvé a asistoval u vítězného gólu Jurije Alexandrova.

Pouze krátké trvání měl návrat Jakuba Kováře do branky Jekatěrinburgu. Další z českých reprezentačních gólmanů vychytal v prvním duelu vítězství v Magnitogorsku, v druhém zůstal jen na střídačce a dnes opět nastoupil od začátku.

Z branky ho však hráči hostujícího Metallurgu vyhnali třemi trefami během úvodních patnácti minut a o moc lépe se nevedlo jeho nástupci Igoru Ustinskému, jenž inkasoval ještě dvakrát. Šestý gól přidal favorizovaný Magnitogorsk do prázdné branky a ujal se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Asistenci hned u prvního vítězného gólu si připsal Tomáš Filippi.

Ve čtvrté sérii Východní konference bez české účasti vyhrála Kazaň 3:0 nad Ufou a snížila stav na 1:2 na zápasy.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 3. zápasy:

Vladivostok - Novosibirsk 1:3, stav série 0:3; Jekatěrinburg - Magnitogorsk 0:6 (Filippi 0+1), stav série 1:2; Kazaň - Ufa 3:0, stav série 1:2; Nižněkamsk - Omsk 1:2 (za hosty Sobotka 0+1), stav série 0:3.